Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Мика ево вести које сам пренео и на теми о инвеститорима http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=30919#p30919 , можда ти помогне

Kupovati stanove od investitora koji imaju ugovor sa gradom
13. Avgust 2008 | 16: 15
Izvor : Beta
Građani koji žele da kupe stanove na teritoriji Beograda treba da provere da li je gradska Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju zaključila ugovor sa investitorom od koga se stan kupuje.

Bez potpisanog ugovora sa direkcijom i bez ispunjavanja obaveza iz ugovora, nijedan investitor ne može da započne sa izgradnjom objekta, saopštila je Direkcija za građevinsko zemljište.


Povodom priloga u medijima o problemima građana sa investitorima od kojih su kupili stanove a u njih se još nisu uselili, Direkcija je podsetila da je još 2007. pokrenula akciju u okviru koje građani mogu da se informišu o investitorima sa kojima Direkcija ima ugovor.

Zahtevi za proveru o zaključenim ugovorima sa investitorima građani mogu da se dostave putem elektronske pošte: info@beoland.com, telefonskim putem na broj: 011/244 94 94 ili poštom na adresu Direkcije, Njegoševa 84.
 
Manje je vezano za grad, ali je pitanje :)

Je l' neko zna da li banka vrsi proveru namene nekretnine (stana) koji se kupuje kao poslovni prostor preko firme, s obzirom da bi se i koristio kao stambeni prostor?
I da li postoji neki namenski kredit tipa kredit za resavanje stambenog pitanja zaposlenog, gde bi duznik kredita bila firma, a po isplati poslednje rate stan bi se automatski vodio na fizicko lice (zaposlenog) bez kupoprodajnog ugovora izmedju firme i zaposlenog?

Izvinjavam se ako je troll, a moderatori mogu da prebace post i na nekretnine, ako smatraju da je prikladnije. :)
 
Jedno pitanje vezano za zeleznicke sine i njihov polozaj na NBG.

Da li je moguce ukopati pod zemljom sine tj. da vozovi idu ispod zemlje???
 
shmeksi":cy2gctet je napisao(la):
Jedno pitanje vezano za zeleznicke sine i njihov polozaj na NBG.

Da li je moguce ukopati pod zemljom sine tj. da vozovi idu ispod zemlje???
uf nisam siguran pošto tunel kod tošinog bunara "izlazi" na znatno većoj visini nego teren na celom NBGD, tja izlazi iz brda pa prati celu rutu. Ustvari i ne verujem da bi bilo moguće pošto bi bio prevelik pad sa tošinog bunara pod zemlju pa opet preveliki uspon prema mostovima na savi.
 
bzvz, jer ovako na neki nacin ogranicava razvoj u blokovima oko sina
 
Zasto to mislis? Uopste nije neobicno videti da sine prolaze i pored nekih prilicno exkluzivnih projekata na zapadu (pre svega London). Drugo, sine na NBG ce ici tacno pored UMP-a, tako da ce saobracajna buka biti "koncentrisana" na jednoj ruti. Ako bi se i oko zeleznickog, a i putnog koridora postavili zvucni zidovi i posadilo zelenilo, ne bi se ni primecivalo da su oni tu.
 
to sa zvucnom izolacijom je vec druga prica i ne mislim da je neka preterano velika investicija. moj predlog, nek vrsta stakla/pleksiglasa oko samih sina, a sa druge strane (okrenute blokovima) ziva ograda visine 3 metra :D
 
Kad Mrka sredi autoputeve onda krece sa zeleznicom, pa ce valjda i BG doci na red :)
 
Imam jedno pitanje.
Što Beograd ne reši slučaj sa romskim naseljem ispod gazele. :rant:
 
Kada grad vrsi eksproprijaciju, da li daje trzisnu vrednost nekretnine ili gleda samo kvadraturu???

da li je moguce dobiti finansijsku isplatu ili je moguce dobiti samo novi stan???
 
@ Wuk

Taj problem se vec resava i mora da se resi kako bi se uopste krenulo sa obnovom Gazele. Deo zitelja romskog naselja ce biti preseljen u Ovcu, a ostali na druge lokacije. Izgradnja stanova / kuca ce krenuti uskoro.

@ shmeksi

Uglavnom se uzima trzisna vrednost nekretnine. Moguce je dobiti i finansijsku isplatu. Bitan faktor je da niko ne bude ostecen pri takvim transakcijama.
 
Hvala Nenade, a imam i dodatak na pitanje. Da li gledaju samo uknjizenu kvadraturu ako na primer hocu da mi daju stan, a ne pare ili gledaju velicinu placa (znaci kuca + dvoriste)?
 
Gleda se objektivna trzisna vrednost kompletne nekretnine. Sve se uzima u obzir. Ako je nekretnina nelegalizovana, onda se verovanto u obzir uzimaju podaci predati za legalizaciju.
U svakom slucaju, 30 kvadrata u Kaludjerici, nije 30 Kvadrata u Takovskoj :)
 
Da li postoji plan da se Pariska ulica spusti ispod Kneza Milosa,zajedno sa tramvajima? Tako bi nestao onaj iritirajuci semafor pored biblioteke. To ne bi bilo toliko komplikovano. :kafa:

Cini mi se da sam procitao nesto o tome na nekom topicu ali nisam mogao da nadjem gde.
 
Verovatno mislis na Kneza Mihaila.

To je bila vizija o pospesivanju saobracaja u Beogradu. U sklopu toga je bilo "odluceno" da Knez Mihaijlova ulica poveze sa setalistem na Kalemegdanu, a da se saobracaj spusti u tunel. Slicno resenje bi se primenilo i u Bulevaru Oslobodjenja, u delu kod Hrama, kako bi se parkovske celine povezale.

To je ostalo samo kao jedno od mogucih resenja, a kasnije je bilo i kritika na tu temu.
 
Mislim da je ovo ta vizija tunela, ukoliko je negde vec postavljeno, izvinjavam se.
http://img220.imageshack.us/my.php?image=tunelxr3.jpg


Ja imam jedno pitanje, sta se desava u sledecoj situaciji: zgrada se izgradi na regulacionoj liniji, uvucena od ostalih starih zgrada, i dodje jednog dana do prosirenja ulice, kome se tada isplacuje nadoknada za taj deo placa, koji je, fakat, nekad bio u vlasnistvu onoga ko je zidao zgradu ( a taj je prodao sve stanove i nema vise nista sa tim)?
 
Да ли неко има информацију шта се гради у Џорџа Вашингтона недалеко од раскрснице са Таковском?
 
Ако мислиш на Краљице Марије (бивша 27. марта), граде се пословно стамбене зграде. Ево табле једне чији је "костур" скоро готов

01cc2b83956575e739bad8005aebc1835g.jpg
 
Ipak je to 27. Marta, bez obzira na gresku izvodjaca radova. Kraljice Marije je onaj deo od Starine Novaka do Bulevara :)
Ali i u DZordza Vasingtona, tj malo uvuceno, u ulici Boska Vrebalova (sada Generala Lesjanina) takodje se dosta gradi. To je mala ulica, paralelna sa Takovskom a od nje udaljena mozda 20 metara.
 
Моја грешка није Џорџа Вашингтона....Владо недалеко од те зграде има још једно градилиште нема 30 метара доста је велико а нисам видео таблу..
 
ulica Djure Jaksica koja se granici sa knez mihajlovom trebala je da postane pesacka zona. Naverovatnije zbog zelje pojedinaca, bice dvosmerna slepa ulica? Sa jos manjim trotoarom. To je sigurno jer su danas doneli ivicnjake i crvene kocke za polocavanje trotoara, a ne granitne, kao u cika ljubinoj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
KRETENI :rant: :rant: Osecam da to ima veze sa parkingom koji se nalazi na mestu broja 9 u Dj. Jaksica!
 
da li se zna kad ce poplocati trotoare u Strahinica Bana? I da li ce biti drugacije od ostalih ulica?
 
Vrh