Šta je novo?

Pijace

Ti preprodavci su nuzni i potrebni. Oni uglavnom i nama ne placaju robu , nego kad prodaju. Ja sam na pijaci stalno ali vecina proizvodjaca nema vreme da radi i proizvodi i da svaki dan sedi ceo dan na pijaci. Ja istovremeno ne mogu biti na nekoliko pijaca tako da moram dati tim nazovi nakupcima. Oni ne prodaju skuplje jer ja im dam povoljnije. Zakup i troskovi tezge su meni godisnje oko 5000 evra. Meni nije problem jer robu cu lako da izvezem ali treba podrzati pijace jer i sve i da se svi fiskalizuju krajnju cenu placa potrosac. A nece jer su svi na granici prihoda i zivotari se u ime tradicije i nade u buducnost.
 
Vidljivo je, vecina zavidi preprodavcima.
A nisu spremi da stoje tamo.
 
Izgleda da ce ipak neke pijace postati novi stanovi. Buvljak se izgleda konacno seli i Kopernikus gradi najvecu stambeno poslovnu kulu. Sta je sledece? Bajloni , Kalenic, Djeram ili Cvetkova?
 
Bajloni bi bilo super da sruše ono gde su Kinezi, rasčiste tu polovinu pijace i naprave trg. Kada bi sredili drugu polovinu i bolje napakovali lokale, mogli bi sve prodavce da smeste tu, a ovamo da napokon dobijemo prostor. To bi im čak bilo relativno jeftino, a mogli bi da kažu da su napravili nov trg u centru Beograda.
 
Fiskalizacija na pijacama je zlocin.
Osnovna zelja zlocinacke vlasti je da uniste preprodavce i poljoprivrednike, zatvore pijace i tu grade stanove.
U Holandiji, Spaniji, Nemackoj nema fiskalnih kasa na pijacama i mobilnim tezgama.
Ovakva retorika prolazi samo kod ljudi koji nisu putovali dalje od MML-a. I te kako postoje kase, šta više, beskontaktno plaćanje je imperativ. Možeš karticom da platiš čak i ako hoćeš da kupiš samo dva krompira.
 
a ne placaju robu , nego kad proda
Kulturiška, sedi se i leži po travi kao i u svim zemljama Evrope. Komunalne službe zakazale iako su ljudi pokušali da svo đubre ostave u kantama za đubre. Treba prijavit Beokomu.
Svakako da komunalne službe treba da unaprede rad. Nikako mi ne dolazi do malog mozga kako ljudi, kada vide da je nešto pretrpano, i dalje trpaju kao ludi. Baš je teško staviti flašu ili papirić u džep ili nositi još 50 do 100m. Eto šta nam uradi toliko godina komunističke vlasti i princip društvene svojine. Nažalost, ona se kod naših ljudi, i dalje, pozitivno tumači samo kada nešto treba da se dobije besplatno, a kada treba uložiti malo napora-dobijemo ovakav prizor.
 
@hammer
U pravu si, umesto sto ljudi odloze sve na jednu gomilu i pored kante, bolje da kao napredni i civilizovani kapitalisticki zapadnjaci bace svoj otpadak pored sebe gde stignu.
 
Za 3 godine života u Nemačkoj, u gradu poznatom isključivo po klinici i univerzitetu, svedočio sam uvođenju poreza na plastiku i ambalažu za poneti upravo zbog ovakvih slika gde su kante za đubre pretrpane. Dakle zemlja bez toliko godina komunističke vlasti i principa društvene svojine.
 
Ovakva retorika prolazi samo kod ljudi koji nisu putovali dalje od MML-a. I te kako postoje kase, šta više, beskontaktno plaćanje je imperativ. Možeš karticom da platiš čak i ako hoćeš da kupiš samo dva krompira.
Mozes, ali ne moras.
 
Bajloni bi bilo super da sruše ono gde su Kinezi, rasčiste tu polovinu pijace i naprave trg. Kada bi sredili drugu polovinu i bolje napakovali lokale, mogli bi sve prodavce da smeste tu, a ovamo da napokon dobijemo prostor. To bi im čak bilo relativno jeftino, a mogli bi da kažu da su napravili nov trg u centru Beograda.
Ti volis one Vesceve i Zvonkove ploce koje su svuda? One sive ruzne?
 
286693930_10216912866532615_5503557190841823711_n.jpg
 
Ruzno je da zatvoreni deo bude prema zgradama, a trg prema Cara Dušana. Tako će se dobiti mrtav prostor kao Cvetni trg. Bolje je uraditi obratno, ili uraditi zatvoreni deo prema crkvi. Ovako ćemo imati još jedno mrtvorodjenče, nit pojacu, niti trg.
 
To je najgluplji argument koji koriste ljudi iz vlasti. Racunaj da sto se sada naopako uradi tako ce ostati barem 50 godina. Ko bi smeo sada da rusi ceo Cvetni trg i prizna da je to bio potpuni promasaj?
 
Људи из власти кажу да боље да не дирају ништа? Камо среће :)
 
Najbolje je da ne diraju nista.
Svaka njihova kacija znaci pljacku i pogorsanje zivotnih uslova graddjana.
Dace bog da kriza bude jos dublja, sto vise propalih firmi, sto vise otkaza i bankrot SNS Srbije, da ne mogu da odrade tu pljacku.
Potonucemo mi, ali potonuce i oni.
 
To je najgluplji argument koji koriste ljudi iz vlasti. Racunaj da sto se sada naopako uradi tako ce ostati barem 50 godina. Ko bi smeo sada da rusi ceo Cvetni trg i prizna da je to bio potpuni promasaj?
Sređivali su ga dva puta za moga života, a još mi nije ni 40. Nikad se ne zna šta i kako će da bude, nešto jednom urade, pa kako bude, ne pipaju po nekoliko decenija, a neke druge po jednom u toku decenije. Najbolji primer je Trg republike. Ko zna šta će biti kada aktuelna vlast izgubi.
 
Vrh