Šta je novo?

PFZ Projects

aleksa

Intermediate
Učlanjen(a)
02.01.2008.
Poruke
131
Pohvaljen
0
sta se jos zna o ovj kompaniji i o budicim projektima? j asam samo video za Quanto Shopping Centre i za @00 keys Hotel, koliko ce da budi ,,teski" projekti i kolika ce biti kvadratura i gde ce se graditi?
 
Kompanija je izgleda jos jedna u nizu u vlasnistvu Filipa Ceptera. Kada je odlucio da ozbiljnije udje na trziste nekretnina on je manje vise spojio svo svoje vlasnistvo i kompanije u jedan entitet koji ce koordinirati dalje investicije a to je PFZ grupa. Ova grupa za partnere ima ostale kompanije koje su takodje u vlasnistvu Ceptera(npr. Centrotextil), a u nju su inkorporirane i nekretnine koje je kompanija jos od ranije gradila i posedovala u Beogradu. Kroz akvizicije nekih kompanija, Cepter je obezbedio i lokacije na kojima su planirani neki od ovih projekata. Ovo je samo pocetak, konsolidacija i mozemo da ocekujemo mnogo vise od Cepterovog ulaza na trziste nekretnina u danima koji dolaze.
;)
 
Nadam se i boljem kvalitetu projekata....

Iskreno dosadasnji projekti su im estetski odvratni, a tu narocito mislim na Centrotextil i konzervu u Kneginje Zorke, ali je npr zgrada kod Hrama (Sokolska ul.) najbolja koja se za sada gradi u tom kraju, a i sire :D

Od buducih projekata, Nlok 8 je zaista prijatno iznenadjenje, prati kvalitet, sta ja znam, npr. Veranove zgrade u Bloku 23.... Dopada mi se i herc da idu u visinu (15 spratova, sto je vise od Avenije 19 ili Savograda npr). I buduci da je Centrotextil njihova firma, izgleda da ce se ova nalaziti na mestu onog njihovog depoa (gde su tezge sto bejase ispred ex-Merkatora)....

Adaptacija Jugospedove zgrade u stanove je pun pogodak. Svidja mi se arhitektura, very modern. Lokacija je sjajna (blizu centra, blizu Save, mozda ce i intenzitet malo saobracaja da opadne s izgradnjom mosta kod Ade). Takodje treba reci i da je cool sto i taj objekat ucestvuje u promeni ambijenta gde se nekada znacajni industrijski objekti pretvaraju u stanove, hotele i poslovni prostor, pa bukvalno jedno prekoputa drugog imamo tri sasvim solidna projekta - BIGZ, Stari Mlin i Jugosped.

Nazalost, tzv 200 keys hotel je razocaravajuc.... Ne bode mi toliko oci i preterana visina za taj blok (Beogradjanka koja je prekoputa ima tu landmark poziciju, koju nazalost kluz nema - slican odnos koji imaju Centrotextil i palata Albanija)... I pomenuvsi Centrotextil, bojime da cemo dobiti bas to. U principu mi ne smetaju stakleni add-ons na stari zgrade, i ja sampomalo egzibicionista, volim da mesam ukuse, ali to je moglo da se uradi inventivnije. Zasto, zaboga, kocka sa plavim staklima? Zar ne moze sfera, jedro, jezik, kupa, lopta, kristal ili nesto slicno... Gradite u centru centra, narode, to je prilika koja se retko dobija.
 
Hm...ja cak imam utisak da se ova od 11st manje uklapa od ove sa 15,jer ako je vec iza kluza onda ne treba stidljivo da promalja kao da se i sama plasi da je ruzna:)Tako da mi mozda ne bi smetala ta visina,samo da je,kako Homer kaze,malo inventivnije.Ipak,ova od 15 nije totalna kocka,vec dva tougla spojena u kocku,pa ajde jedan bambi bar za taj korak napred:)Ipak,nemam pojma,nisam odusevljen.Narocito ako nabodu ona plava odvratna stakla.U svakom sl,zgrada kluza mi je uvek pomalo bila ruzno pache na toj lokaciji,pa je fino sto ce makar nesto da se desi sa tim...
Ostali projekti su mi sasvim ok.Zna li neko sta je sa lokacijom iza airport cityja?
 
Meni je iskreno zgrada Kluza jedna od najlepsih zgrada u Beogradu - i pojedinacno i u odnosu na svoju okolinu. Mislim da je bolje da kao na prvom predlogu novi deo bude visi ali uzi , tako da bude u dvoristu zgrade Kluza prakticno, nego da bude nizi, a da ide do ivica postojace fasade.
 
Da li bi mogao neko da mi pojasni gde je blok 8, a gde se planira izgradnja tog Quanto centra? Hvala unapred. :D
 
Blok 8 je malo izvan centralne zone NBG-a i ovaj Cepterov objekat ce se nalaziti na uglu ulica Bul Mihaila Pupina i Goce Delceva (tu je sada parking Centrotextila, i razume se, samim tim jedina logicna lokacija)... To je nekih 700m posle kruznog toka, blizu Doma zdravlja Novi Beograd... Ili ovako, kod hotela Jugoslavija skrenes u ulicu Goce Delceva i picis pravo 600m do Bulevara Mihaila Pupina i tu ti je....

Za Quanto nemam pojma....
 
video sam danas jos jednu pfz zgradu kod cuborskog parka i jednu u njeginje zorke...
 
^^^
ova kod cuburskog je ona crvena lepa, bila bi jos lepsa d umesto belih ima svetlo braon stolariju.....

o onoj u kneginje zorki dovoljno govori sto je medju forumaskim svetom poznata kao - konzerva :D
 
Ja sam video da gore na Vračaru PFZ završava neku zgradu, vidi se s pčetka Makenzijeve , ka hramu, dosta je velika i izgleda odlično za naše uslove. Ima ogroman plakat for sale i piše PFZ.
 
Ne, mislim na Skolsku 2-4... Sad sam to našao na njihovom webu. :)
http://www.pfzgroup.com/object/object_detail.php?category_id=1&lang=2&part=residential&object_id=4
Slika_9_220x137.jpg
 
Da da, sad mi je jasno ' nisam znao da su to oni - zgrada je ok, postmoderna, bla bla.. ali nista posebno. Iskreno, ne lici mi ni na sta.
 
Ma ovde na slici na nesto i lici, ali uzivo izgleda kao vanzemaljac :) Bice lepse kada se sruse kucerci, a Mekenzijeva prosiri za jos koju traku ;)
 
kao sto rekoh,ta zgrada izgleda kao odrana machka.Za ljubitelje morbidnosti ;)
A komentarisali smo i klime montirane po ogradama...
 
...iz kojih ce opet da kaplje prolaznicima na glavu. Toliko o zakonu o klimama... :(
 
Ta zgrada je za vracarsku novogradnju kao Andjelina Dzoli medj' bakutama sto prodaju sir na Zelenjaku....

Makar pokazuje dozu ideje, inventivnosti, igranja sa formom i materijalima, nije nuzno obicna bez zgrada sa 6 spratova i 12 roze balkona sa eventualnim oblim cosetom. Za ljubitelje oblina ;)
 
Vrh