Šta je novo?

Penzija, PIO i drugi fondovi, štednja, . .

Hvala na odgovoru. Stvar je u tome da po mojoj racunici tri penala od 0.37 se nadoknadjuju, npr ako izgubi trajno oko 500 din, ona vec moze u januarskom povecanju od 5.5 posto (jutrosnja vest) da nadomesti tih 500 I dobije oko 1500 preko. Ja koliko razumem penali su trajni ali samo u smisli kad se formulise penzija, nakon toga su neprimenjljivi, tj imaju funkciju samo kod obracuna prve penzije. Ispravite me ako gresim
 
Iskreno za to ti je najbolje da odes u PIO fond i da pitas.
 
Hoću da investiram uštedjevinu u neki privatni penzioni fond, ali ne nalazim iskustva iz prve ruke koji je najbolji, ili barem koji izbegavati?
 
svaki osim drzavnog PIO je gubljenje vremena i para. Osim ako nece da ti obecaju godisnju kamatu od 10%-15% i vise gubis vreme.
 
Hvala na odgovoru ubedio si me lako jer inače nemam pojma šta se tu dešava.
Samo bih sobzirim na 54 godine da krenem da razmišljam o budućem dodatnom prihodu jer kao taksista ću imati minimalac od penzije.

A neki investicioni fond ili tako nešto?
Ili neka druga ideja?

Možda ipak standardno neki jeftiniji lokalčić (oko 30k)pa da se izdaje?

Tnx
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873448#p873448:lb0v2e8y je napisao(la):
sinisav » 21 Aug 2021 02:08 pm[/url]":lb0v2e8y]Hvala na odgovoru ubedio si me lako jer inače nemam pojma šta se tu dešava.
Samo bih sobzirim na 54 godine da krenem da razmišljam o budućem dodatnom prihodu jer kao taksista ću imati minimalac od penzije.

A neki investicioni fond ili tako nešto?
Ili neka druga ideja?

Možda ipak standardno neki jeftiniji lokalčić (oko 30k)pa da se izdaje?

Tnx

izvini mozda sam ti prekratko odgovorio bez nekih objasnjenja ali veruj mi istinito.
Definitivno ti je bolje da kupis lokal pa da izdajes! Apsolutno 100%.
 

"Zbog smanjenja broja penzionera, koje budžet ne predviđa, oni očekuju da će rashodi za isplate penzije u 2022. biti oko 80 miliona evra manji od onih koji su planirani budžetom."
 

"Zbog smanjenja broja penzionera, koje budžet ne predviđa, oni očekuju da će rashodi za isplate penzije u 2022. biti oko 80 miliona evra manji od onih koji su planirani budžetom."
Ovo je jedan od razloga što od maja 2020. i nismo imali nikakve mere protiv kovida, sad se 80 miliona evra ove godine oslobodilo za nameštene tendere.
 
Vrh