Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642990#p642990:jcz62rq6 je napisao(la):
astrodule » Sub Jul 27, 2019 8:20 pm[/url]":jcz62rq6]To služi za babe i dede da ih vozi do prodavnice po centru.
Kad se napijem u prolecu ima da zovem vrapca da me vozi do kraja kneza eto korist :)
 
Ovo sa parkiranjem, ajde nemoj sad da smo kao šokirani. Ovom narodu prosto treba onemogućiti da radi ovakve stvari, fizičkom preprekom i kraj.
Kod mene su u Bloku pre 15-ak godina u podnožju nasipa prvo bili stavili onaj beli niži ivičnjak i onda su majmuni opušteno kolima preko toga ulazili na travu i za obilazili stubić, onda je zelinilo stavilo još jedan red ivičnjak, kao stepenik, zidić i nisu više mogli a da ne nasednu kola da pređu to...
Tako je to kod nas...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
solecar":2f8xpdpn je napisao(la):
Vesić je gostujući na Studiju B rekao i da će do kraja godine biti usvojena odluka na Skupštini grada kojom će se zahtevati da svi koji emitiju glasnu muziku u gradu ispune građevinske standarde koji štite od širenja buke i uznemiravanja građana. A da se aktivno radi na rešenju tog problema u celoj Srbiji, zameniku gradonačelnika potvrdio je i ministar zaštite životne sredine Goran Trivan.

Autobus Vrabac, neće krenuti ovog vikenda, rekao je Vesić i demantovao vest koja se pojavila u brojnim novinama. Razlog je taj što Vlada Srbije još uvek nije donela odluku o polasku tog specijalnog vozila.

izvor: studio B
Baš da vidim kako će to da implementira na splavovima

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
постоји изрека "држава је проблем који парадира као сопствено решење" и ништа боље не илуструје ту поенту од трошења наших пара на затварање улица против воље станара да би се онда трошиле наше паре за превоз станара који су оштећени затварањем улица
 
“Vrabac servis” od 1. septembra u pešačkoj zoni centra grada

Beogradski “vrabac servis”, četiri električna autobusa koji će se kretati u pešačkoj zoni u centru grada, počinje da saobraća 1. septembra i biće nešto što Beograd do sada nije imao , objavio zamenik gradonačelnika Goran Vesić.

Gradsko saobraćajno preduzeće obučilo je vozače za upravljanje ovim električnim autobusima, a “vrabac servis” će saobraćati od 08-22 sata svaki dan.

“Vrabac servis” počinje da saobraća 1. septembra, a totemi za stajališta, iako su nabavljeni, neće biti postavljeni prvih mesec dana dok se ne utvrde konačne potrebe korisnika. Tako će stanovnici našeg grada koji žive u pešačkoj zoni kao i turisti imati jedinstvenu priliku da koriste besplatan prevoz kakav ima svega nekoliko gradova u Evropi.

izvor: studio B
 
,,Foto Goran Vesić, privatna arhiva"...Odakle ti to Vracarac (Gorane)?Nije objavo niko pre tebe bas sam gledao... Samo sam cekao da se negde pojavi...
Inače posumnjao sam jos kad si objavio za Kalenic... :lol:

 
па добро, за топле дане је прихватљиво. шта када дођу хладни дани?
 
E sad se definitivno potvrđuje ono što sam još davno napisao ..... :D :lol: :lool:

Gorane, plato oko Hrama se raspada, to mora da se poploča kvalitetnim granitom što pre. Trg N. Pašića ne diraj. Nema potrebe. Potrebni su trgovi u raznim delovima grada u kojima ih nema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644562#p644562:3odopay5 je napisao(la):
Stefan BB » Čet Avg 01, 2019 8:50 pm[/url]":3odopay5],,Foto Goran Vesić, privatna arhiva"...Odakle ti to Vracarac (Gorane)?Nije objavo niko pre tebe bas sam gledao... Samo sam cekao da se negde pojavi...
Inače posumnjao sam jos kad si objavio za Kalenic... :lol:
Simpaticno :) ali fotografije su preuzete sa facebooka tj objave koja je bila pre posta koji je Vracarac postavio.
 
Konačno da vidimo kako svetle oni cilindri.

Uživo je lepo. osvetljen je centralni deo ulice, dok su sa strane bašte sa fenjerima i sijalicama koje vise, jako je prijatna atmosfera.

Raskrsnicu Čubrine i Karadžićeve popločavaju znatno većim pločama, kao da prave mini trg.

I jedna fotka koja je više za skverove, ali evo je tu, ispred Doma omladine posađeno ukrasno drveće umesto one dve breze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644582#p644582:tsaesar1 je napisao(la):
JohnnyLee » Čet Avg 01, 2019 9:48 pm[/url]":tsaesar1]па добро, за топле дане је прихватљиво. шта када дођу хладни дани?
A šta ima neko da se kreće po centru po hladnim danima...? Ajte molim vas...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yhvASfQUBdo[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644611#p644611:q8e8616k je napisao(la):
Igor » Čet Avg 01, 2019 10:33 pm[/url]":q8e8616k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644562#p644562:q8e8616k je napisao(la):
Stefan BB » Čet Avg 01, 2019 8:50 pm[/url]":q8e8616k],,Foto Goran Vesić, privatna arhiva"...Odakle ti to Vracarac (Gorane)?Nije objavo niko pre tebe bas sam gledao... Samo sam cekao da se negde pojavi...
Inače posumnjao sam jos kad si objavio za Kalenic... :lol:
Simpaticno :) ali fotografije su preuzete sa facebooka tj objave koja je bila pre posta koji je Vracarac postavio.
Objava je postavljana 18 minuta nakon posta sa Facebooka...Ili je baš veliki fan (mada ga je ranije kao kritikovao) ili on. :)
 
Knez Mihailova: Kablove krili ispod kocaka

vesic-facebook-kocke.jpg


U međuvremenu, u sredu je završena i prva faza zajedničke akcije Grada Beograda i Elektrodistribucije, u okviru koje su uklanjani nelegalni kablovi za struju i divlji priključci za frižidere za prodaju sladoleda i za letnje bašte. Kako je objavio na društvenim mrežama Goran Vesić, pojedini vlasnici lokala raskopavali su noću glavni gradski korzo i ispod kocki postavljali nelegalne kablove za struju.

- I posle se pitamo zašto kocke u Knez Mihailovoj nisu bile stabilne! Zamislite taj bezobrazluk! Da nekome padne na pamet da raskopa Knez Mihailovu ulicu da bi nelegalno postavio kablove - nije krio zaprepašćenje drugi čovek grada.

Oko 500 metara kablova uklonjeno je tokom dana sa četiri lokacije. Kako je otkrio Vesić, instalacije su vodile do dve kućice za kokice, četiri frižidera za sladoled i dve bašte.

vesic-kocke.jpg


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... pod-kocaka
 
Ovo mora da je korištena neviđeno sofisticirana portabl rentgen mašina da utvrdi kako neki uređaj na struju radi, a nema kablova!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Koliko vidim Vesić optužuje inspekciju Starog grada da ništa nije uradila, a pitam se kako to Komunalci nisu to primetili?!?

Daleko od toga da ne krivim Stari grad (ili NBG), ali ovde je očigledno da su na tapetu opozicione opštine.
 
Naravno, da je spin...
A pogotovo što me baš zanima da li će da lupe kaznu kompanijama čiji su frižideri, ili će oni da ostanu van domašaja jer "donacije i zakup reklamnih površina"

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Добро је да нису гасовод провукли часком илегално. Ало центар града, главна пешачка зона, а они као на дивљака спровукли каблове. Но добро је да се томе стало на пут. Још да уклоне оне разапнуте каблове од бандера до фрижидера.
 
Ваљда се сваке године расписује конкурс за та места за кокице, фрижидере и остало, у Кнез Михаиловој нису то уопште мале паре. Та места морају бити снабдевена ел. енергијом. Баш ме занима како то урадити на прописан начин, ваљда да општина поштено развуче каблове, постави струјомере и тек онда да изнамљује.

И то је приход општине ваљда се од тога крече школе...

Papreni zakup u Knez Mihailovoj: Kokice ponovo 25.000 evra!
Gradska opština Stari grad raspisala je javni konkurs za tezge i kioske
Kiosci će biti postavljeni i u Knez Mihailovoj


SLADOLEDžIJE, kokičari, čistači cipela i drugi sa radnim mestom na nekoj od centralnih gradskih ulica, moraće dobro da ulože u svoj biznis. Opština Stari grad objavila je početne cene po kojima će biti licitirane atraktivne lokacije, a zbog cifre od tri miliona dinara, koliko košta godišnji zakup mesta za aparat za kokice u Knez Mihailovoj ulici, mnogima će se zavrteti u glavi.

"Kokičari" će biti postavljeni na 13 lokacija, a da je ovaj posao i te kako unosan, govori i najviša početna cena od skoro 25.000 evra za mesto u Knez Mihailovoj 20. Malo dalje, u istoj ulici, kiosk za kokice biće postavljen po ceni nižoj za milion dinara.
Najviše lokacija ove godine će, kao po običaju, imati vlasnici frižidera sladoleda. Ledene zanimacije prodavaće se na čak 33 lokacije. Najskuplja je ona u centralnom gradskom šetalištu - Knez Mihailovoj ulici. Početna cena je vrtoglavih 2.000.000 dinara, dok lokacije nešto dalje od centra (Dunavski kej, Maršala Birjuzova, Džordža Vašingtona), koštaju "svega" 20.000 dinara.
Za čistače cipela rezervisane su Makedonska i Dečanska ulica, pa će oni koji uredno izmiruju svoje obaveze, a zarađuju u kancelariji na otvorenom, za godišnji zakup izdvojiti najmanje 12 hiljadarki.

JEDNO MESTO I ZA KESTENDžIJU
I PORED mnogobrojnih "kestendžija" u gradu, u ponudi lokacija opštine Stari grad za prodavce kestena i kukuruza obezbeđeno je samo jedno mesto - Knez Mihailova i to po početnoj ceni godišnjeg zakupa od čak milion dinara!

VAGA ZA MERENjE 12.000 DINARA
ZANIMLjIVO je da je mesto izvojeno i za vage za merenje telesne težine, i to jedno, na početku Knez Mihailove ulice i njegov zakup košta 12.000 dinara. Za kiosk za hot-dog u Sremskoj ulici treba najmanje 1.500.000.


http://www.novosti.rs/vesti/beograd...up-u-Knez-Mihailovoj-Kokice-ponovo-25000-evra
 
Mislim da su ovde u pitanju radhladne vitrine i frižideri od restorana, a ne ovi što plaćaju godišnji (papreni) zakup

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Kako je otkrio Vesić, instalacije su vodile do dve kućice za kokice, četiri frižidera za sladoled i dve bašte.

Ако је расписан конкурс за закуп места за продају сладоледа, а неко продаје сладолед, ваљда је закључио уговор иначе не би смео да продаје сладолед.
 
Vrh