Šta je novo?

Pešačke zone

Hvala zexland :sesir:

Najzad su sklonili one novogodišnje barake iz Kneza i sa Trga Republike. Sklopljene i ograđene čekaju transport:

 
Najbolje bi bilo kada bi te kućice dali siromašnima da se greju do kraja zime na njih jer su stvarno ruglo i onako sklepane nisu dostojne bilo kog kraja Srbije a kamoli Trga Republike. Za sledeću godinu neka nabave nove, i onako su prometi u tim šklopocijama sigurno dobri.
 
Moram da priznam da se garaža na Obilićevom vencu sasvim lepo uklapa u okruženje, uopšte nije toliko loše koliko sam mislio da će biti.

Pogledajte prilog 2
Čini se da definitivno ne znaju kako, ili ne žele da se izbore sa ovim odvratnim grafitima koji uništavaju ceo grad.


Pogledajte prilog 3
Primetio sam da su skoro sve klupe i žardinjere zapišane od strane kućnih ljubimaca. Kako se boriti protiv toga?

Pogledajte prilog 1
 
Kucni ljubimci bi trebali da obave nuzdu pre polaska u setnju. Nije dobro da se pseca nuzda obavlja ni na travnatoj povrsini, jer to kontaminira zemlju, nakon cega nista ne raste, a i smrdi. Drugo resenje je da se ulice redovno peru.

Garaza je modernija, nova, osvetljena, ali ce jednog dana i nju srusiti, jer je koncept zastareo, a centar tezi da ima sto manje automobila. Bolje da je garaza ispod ulice, a na povrsini plato.

Za grafite nemam reci.
 
sa danasnje tacke gledista je suludo da su na Obilicevom pravili parking, ali bila su druga vremena....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515028#p515028:36njo4d5 je napisao(la):
Drakche » 09 Feb 2018, 10:30[/url]":36njo4d5]Kucni ljubimci bi trebali da obave nuzdu pre polaska u setnju.
Ako ovo nije post godine, ne znam šta jeste.
 
inace slike jasno pokazuju da je Folic kao gradski arhitekta zakon u odnosu na Dejana Vasovića, koji je toliko bio dobar u poslu gradskog arhitekta, da mu se vise ni imena ne secamo.....niti ga neko spominje...
 
Ciste se grafiti na tanjugu
Protiv kucica i zapisavanja postoji hemija koja odbija mlaz i vraca na kuce /covjeka
Pa to moze tako elegantno da se rijesi
 
Nažalost direktore, izgleda da je ova akcija čišćenja grafita bila samo za kamere. Prefarbali su samo jedan deo, ostalo je netaknuto. Grehota je da se ove bele mermerne ploče samo prefarbaju. Morali bi najzad da uhvate nekog od ovih vandala što švrljaju, i da ga pošteno kazne, za primer drugima. Ako su mogli da zaštite bilbord Beograda na vodi kod Železničke stanice, sigurno mogu i Obilićev venac.

Evo kako to izgleda danas, tri dana kasnije:

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3

Mislim da protiv zapišavanja nemamo rešenje, ostaje samo da apelujemo na vlasnike pasa i da se uzdamo u njihovu savest.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
У напреднијим земљама се редовно пескирају и те мокраћне излучевине.
 
Za kucice se naprska hemija i vrlo brzo nece to da rade
Za tanjug postoji rijesenje kamere plus antigrafit zastita i ugovor sa firmom da se fasada odrzava cistom
 
@Bukira Iskoristio sam tvoju sliku da prijavim nestručno čišćenje fasade spomenika kulture Beokom servisu

file.php


https://twitter.com/astrodule/status/963352603550801920
 
To ciscenje nije zavrseno kad prestane kisa bice uradjeno do kraja
I taj dio premazan poludisperziom bice ociscen do kraja
Tanjug ili ko je vec vlasnik zgrade trebalo bi da plati antigrafit zastitu
 
Verujem, ali meni kao slučajno prolazniku ovo izgleda "ofrlje".

Ova poludisperzija se "omala" za bukvalno 5 minuta.

Svi mi znamo da je ovo bilo predizborno slikanje.
 
Rešenja za Tanjug, i sve zgrade nalik njemu (s takvim stilom, rasporedom, i lokacijom) su vrlo prosta.

Prva opcija je ono što je Zex predložio - stavljanje vertikalnih zelenih zidova na mestima koja su dostupna svinjatorima.
Druga opcija je ono o čemu se nekoliko puta trubilo, upravo na ovoj temi, a to je sadnja žbunja i nekog oblika živih ograda oko zgrade, tako da fasadi ne može da se priđe s ulice. Svakako, ko je baš rešio da usvinji, taj će naći način i mimo toga. Ali bi se time demotivisalo 95% žvrljatora. I ne bi moralo da se čisti 50 kvadrata na svaka dva meseca, nego bi se čistilo 5 kvadrata na 6 meseci.

Ali ne vredi, ma koliko se ovde pričalo o tome, ljude u nadležnim službama jednostavno baš briga. Ne vidim drugo objašnjenje, jer sadnja par žbunova i žive ograde, je zaista nešto što što iziskuje minimum ulaganja, papirologije i radova. Nebitno dal je zelenilo u vlasništvu Gradskog zelenila ili Tanjuga - onaj kome to pripada može da zasadi to za par sati rada. Ali izgleda da nikog jednostavno nije briga da to radi.
 
Vrh