Šta je novo?

Parkovi

Male kante su sasvim dovoljne po parkovima i pored staza, sluze da se baci neki omot, ne gajba piva.

Na videu svakako ima dosta primera gde je smece baceno ispod klupe, znaci nije problem velicina kante vec nedostatak kulture. Nisam bas siguran da JKP Gradska Cistoca moze da utice na to.
 
Ne može Čistoća ni Zelenilo, ali može Komunalna i obična Policija da malo noću zalazi unutar blokova i skrene pažnju ljudima koji jedu i piju da ne ostavljaju đubre.

Već sam predlagao, da legitimišu po jednog iz svake grupice koja jede ili pije i da kažu toj osobi da je odgovorna ako tu sutra zateknu đubre.

Naravno da to nije moguće, ali će barem ta grupa da malo obrati pažnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873346#p873346:216quthd je napisao(la):
astrodule » 21 Aug 2021 09:39 am[/url]":216quthd]Nekad je rešenje prosto. Pošto su osvanule ove table pored svake kante na SC Studentski grad nema više deponije kako je bilo nekad
64d3b5fa5c74538f235625b23369c20d.jpg

Ovo je pravo rešenje. Mogli su da napišu "ZABRANJENO BACANJE SMEĆA KADA JE KANTA PUNA" i bilo bi gore nego ikada.
 
Овакве натписе треба ставити на све канте, контејнере и ђубријере по граду. Али треба и бити реалан, да више није 1975. и да просек смећа више нису папир од бурека и пикавац од дрине, већ лименке, флаше од 0,5 до 1,5 и картони за пицу.
 
Tako je, ali je istina i da se kontejner zaista skoro uvek nalazi na 50m od mesta gde se đubre ostavlja, a to su klupice u blizini objekata brze hrane ili prodavnica koje rade 24h.

Male kante služe za sitno đubre, ako neko cirka i jede na klupici, lepo sve stavi u kesu i ponese do najbližeg kontejnera. To je opšta kultura i u rangu "ne pljuj na ulici" i na žalost mnogo govori o nama kao društvu.

Naravno, tu je krivica i nadležnog JKP koje neredovno prazni kante, naročito na frekventnim mestima, tipa dečiji parkići.
 
Свакако треба кажњавати људе који бацају смеће свуда, али је потребно и прилагодити ђубријере. Mислим да је време да и оне постану подземне, попут већих контејнера за кућни отпад. Ево пример, овакви контејнери скроз десно. Бетонске ђубријере какве обично имамо по парковима су превазиђене због слабог капацитета.
 

Prilozi

  • molokfamilyv2.jpg
    molokfamilyv2.jpg
    53,5 KB · Pregleda: 1.735
Gradska čistoća i Zelenilo su prevaziđeni zbog slabog kapaciteta :)

Inače, apsolutno se slažem da su i đubrijere na mnogim mestima prevaziđene. Ali sve je to jedan začarani krug gde nekoga mrzi ga baci đubre u kontejner ako je đubrijera puna, preturača po kontejnerima koji cepaju kese, životinja koje raznose smeće, nepostavljanja adekvatnih kanti i vlasti koja ne radi ništa da taj problem reši.
 
Postoje gradovi koji UOPSTE nemaju kante za smece niti kontejnere gde se slobodno moze bacati otpad (samo u okviru naselja/kompleksa), a opet su besprekorno cisti.

Nije problem do kanti, svoje smece nosi sa sobom.
 
Nakon punih 6 meseci radova, zavrsena su dva parka izmedju zgrada na Kanarevom Brdu, slikam za nekoliko dana.
 
Danas videh da je počela rekonstrukcija parkića Raše Popova, između novog platoa ka 27 marta i Kneza Danila.
 
Proslo leto sam napravio peticiju sa komsijama da se sredi zelena povrsina u Krunskoj pored Turske ambasade ali zbog korone je sve stalo. Sad cu da idem da ih napinjem i davim da naprave jedan teren za balote (bocanje), mislim da bi bila dobra fora za nase starije, kojih je u tom kraju 50%. A ostatak povrsine da srede zelenilom i klupama.
 
Sve češće viđam terene za boćanje po gradu. A kao klinac sam samo onaj u mom kraju znao. Moguće da je i tada bilo više, ali ne kao što je danas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883313#p883313:3lha530p je napisao(la):
solecar » Fri Sep 24, 2021 9:51 pm[/url]":3lha530p]Sve češće viđam terene za boćanje po gradu. A kao klinac sam samo onaj u mom kraju znao. Moguće da je i tada bilo više, ali ne kao što je danas.

Dosta izbeglica iz Dalmacije je došlo u Srbiju 90ih pa i to utiče verovatno, znam komšiju koji je izbegao iz Zadra koji je zaluđenik za balotama i čak su osnovali i klub, pa su oni verovatno dosta popularizovali to kod nas poslednjih godina.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883258#p883258:3lha530p je napisao(la):
astrodule » Fri Sep 24, 2021 7:41 pm[/url]":3lha530p]Je l' izdržao godinu dana?

Ako pitaš za plato, da sada je ok kad su obnovili farbu, tokom leta uvek kad prođem predveče plato je pun dece i ljudi, pa je definitivno poboljšanje.
 
Ima ih po celom gradu i meni se čini više nego pre 20-30 godina. Nestali su tereni za mini golf.
 
Kada je korona počelo tereni za boćanje su opusteli. Uglavnom su tu bili penzioneri.

U Bloku 34 ih i dalje nema.

Teren u Bloku 38 je ponovo aktivan, ali tamo i mladjih igrača.
 
Ima ih i u bloku 37, pa u mom naselju (okolina Prokopa, još iz vremena gradnje solitera, početkom šezdesetih), pa u jednom od onih blokova na 60 (izned terena uzgajaju vinovu lozu), čini mi se dam video i u Mirijevu i u nekom od Savskih blokova... Znam da sam video na još nekoliko mesta, al' ne mogu da se setim gde tačno.
 
Vrh