Šta je novo?

Parkovi

Мислим да је упитна и реакција надлежних служби на приговоре...Свуда где могу они ће да те шетају од службе до службе и да пребацују надложеност... треба ти ентузијазам који се граничи са лудилом да би истерао нешто до краја...
Такође је упитно да ли грађани треба да буду једини извор пријава? Да ли постоји комунална милиција?

Моја искуства са пријавама, а користио сам сајт МојаИницијатива.... пријавио свакодневно непрописно паркирање на пешачком прелазу у зони основне школе а преко пута СЦ Олимп и предложио да ставе стубиће.
Полиција изашла једном, написала казне уз оне пропратне коментаре(сад ћемо ми ту да појачамо контролу)... Ја опет пријавио јер то свакодневна појава...даље нису реаговали, нити су икада уграђени стубићи а ено стоји сваки дан по двоје - троје кола паркирано на пешачком прелазу у ужој зони око основне школе..
 
To dok ne zauzmeš stav da nisi bu**** koju mogu da šetaju unaokolo, nećeš rešiti problem. Tako sam ja za neke stvari pisao mejlove po ko zna koliko puta dok problem nije rešen. Takođe sam se i na šalterima nekih zdravstvenih ustanova i sl. svađao sa službenicima (medicinskim osobljem) i nisam hteo da se pomerim dok ne završe posao, preteći da ako neće da reše problem da ću da razgovaram sa njihovim šefovima. I da vidiš kako odmah promene ploču.
Samo je pitanje koliko si uporan da isteraš nešto na čistac. Isto važi i za ovaj park i uostalom sve one delove grada u blizini pijaca.
 
Vrane kulturno uzme ostatke i sedne na klupu, a kada završi sa jelom, uzme i još kulturnije baci papir pored sebe. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=745635#p745635:15nupuzu je napisao(la):
astrodule » Pon Jun 08, 2020 10:03 am[/url]":15nupuzu]Zelenilo briljira sa vikend nečišćenjem. Park iza Starog Merkatora.

https://twitter.com/panni2255/status/12 ... 1083532289

Pogledajte prilog 1


file.php

file.php
Nije to što zelenilo ne čisti , nego što st*ka iz bulevara gladnih pojede, vidi da je kanta puna, i umesto kao normalno ljudsko biće sačuva papir i baci u kontejner on nabaci na tu punu kantu.
Iživiljavanjw nad svim ljudima. Da opština stavi kontejnere i kante svuda u i oko bulevara!
 
Pre par dana uz i niz stepenice u velikom parku na BBrdu:

z pucara uzbrdo2.jpg

z pucara nizbrdo1.jpg
 
Evo još malo nostalgije... Ovako je trebalo da izgleda park na Banovom brdu, sa okolinom... Park je i dan danas OK, čak mi se čini da je bolje što nije ispoštovan plan do kraja jer smo dobili manje betona, osim ako niz ove kaskade nisu bili planirani neki fini slapovi...

 
Park Banovo Brdo je dobar, ali bi mogao biti bolji. Gornja polovina parka je neiskorišćena, mobilijara za decu nema dovoljno, a i to što ima uništeno je. Takođe, da se ja pitam luna park ne bi bio u parku. Ono što mi se najviše sviđa je bina na kojoj se leti održavaju predstave za decu.

Od parkova na Čukarica Park Bele vode mi je najbolje sređen....
 
Taj na Belim vodama i ovaj u Požeškoj, dva najlepša na Čukarici.
 
Ne bih da kritikujem park na Banovom brdu previše jer je zaista jedan od boljih u gradu... ali:

1. Jako je loše osvetljen noću - pogotovo gornji deo - a rasveta (koja je inače loše raspoređena) često otkazuje. To je problematično iz nekoliko razloga, ali najosnovniji je bezbednost.

2. Ograđen prostor za pse i njihove vlasnike samo po sebi nije loš ali je noću u potpunom mraku. Takođe, stazica koja se nalazi kod kapije treba da se prošire do klupa u tom prostoru, kako vlasnici pasa ne bi morali da gaze po blatu da bi na njih seli.

3. Pojedine staze u samom parku su loše rešene i često su posle kiše prekrivene blatom.

4. Velika mana parka je nedostatak javnog WC-a... što su nadležni probali da reše postavljanjem Toi-toi-a na sredini parka. Ne da ovo nije dobro rešenje nego... Javni WC poput onih u Manjež parku ili na Kališu bi predstavljao značajno poboljšanje uslova.

5. Kao što je već rečeno, mobilijar za decu, kao i teretana na otvorenom, su u nezavidnom stanju.

**************************************

Jedina od predloženih intervencija koja predstavlja neku ozbiljnu investiciju je rešenje problema javne rasvete (ali sa uvođenjem LED rasvete, ona bi takođe mogla da smanji potrošnju struje). Kada bi sve ovo što sam naveo bilo rešeno, park na Banovom brdu bi stvarno mogao da bude simbol Čukarice i da bude jedan od najprijatnijih parkova u Beogradu.
 
Nije me mrzelo da nađem spisak mana koji sam napisao ovde u septembru 2018. godine.

Od tada se apsolutno ništa nije promenilo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570651#p570651:26a1hx46 je napisao(la):
ink » 28 Sep 2018 02:01 pm[/url]":26a1hx46]

-- Jedna od većih mana je količina đubreta (koju nisam hteo da slikam jer sam bio izuzetno pozitivno raspoložen). Ne bih da kritikujem previše zelenilo jer se vidi da se trude, a i nije samo njihova krivica, ali kante za đubre se ne prazne redovno i često se desi da vrane raznesu đubre po parku. Naravno, ima i debila koji bacaju van kante i još većih debila koji su u stanju da bace i razbiju staklenu flašu tako da se često na stazama nalazi poprilična količina razbijenog stakla.
-- Park je noću prilično loše osvetljen. Rasveta je loše raspoređena, zastarela i često se kvari. Ne znam ni ja sam koliko sam puta prijavio kvarove. Ovo je problematično zimi kada rano padne mrak i kada su ljudi primorani da kroz mrak pokušavaju da se ne razbiju na neravnim stazama i stepenicama.
-- Veći broj dečijih igrališta su u veoma lošem stanju i ne koriste se često.
-- Čak i glavno centralno igralište koje privlači veliki broj korisnika (čak se ponekad čini i preveliki) nije u bog zna kakvom stanju.
-- Teretana na otvorenom je takođe veoma popularna ali nažalost noću nije osvetljena. Podloga od piljevine se takođe dosta istrošila i izliva se na stazu koja se nalazi nizbrdo od teretane.
-- Kavez za pse je stvarno dobar dodatak parku. U večernjim satima ga koriste vlasnici većih pasa tako da su oni koji imaju pudlice, maltezere i druge bezopasne pse slobodni da ih bez brige šetaju van kaveza. Međutim, jedna velika mana je da staza od behaton kockica koja vodi od kapije kaveza ne doseže do klupica gde sedu vlasnici tako da su korisnici kaveza primorani da hodaju po blatištu ili prašini ukoliko žele da sednu.
-- Park nema javni WC. Ono što ima je toi-toi koji godinama stoji na sred parka i koji smrdi do zla boga. Ne znam ko koristi taj toi-toi ali mislim da ga roditelji sa malom decom zbog vonja izbegavaju.

Eto toliko od mene. Slobodno dodajte šta god vam padne na pamet.
 
Što ne pišeš zelenilu u vezi toga? Kako ne stanujem tu, ako sam svega tri puta u životu prošao noću, niti sam bio u prilici da prolazim nakon nekog pljuska, nisam baš kompetentan za stanje tih stvari. Ovako preko dana u normalnim uslovima mi deluje OK.
Inače, sve kritike su na mestu, jer to nije kritikovanje kritikovanja radi, nego kritikovanje u cilju boljitka, da park bude još bolji i funklcionalniji.
 
Uređivanje javnih zelenih površina u Zemunu

Predsednik gradske opštine Zemun Dejan Matić, načelnica Uprave opštine Zemun Katarina Zrilić i načelnik Odeljenja za opštu upravu i javne nabavke Milan Krstić obišli su završne radove na uređenju zelene površine koja se nalazi u centralnom delu naselja Zemun polje u Ulici Franje Krča. Matić je tom prilikom naveo da je Opština Zemun zahvaljujući novoj zakonskoj regulativi i novom opštinskom statutu, koji je sada usaglašen sa gradskim statutom, dobila mogućnost da uredi zapuštene površine u Zemunu „koje su do juče bile i ničije i svačije”. On je precizirao da će građani moći da uživaju i u uređenim zelenim površinama sa pratećim mobilijarom, klupama, stolovima sa nadstrešnicama u obliku pečurki, ljuljaškama, klackalicama i multifunkcionalnim spravama za igru u ulicama Filipa Višnjića, Karlovačkoj, Svetozara Papića, Jovana Stojisavljevića, 22. oktobra na Karađorđevom trgu i u Karađorđevoj ulici. On je najavio i da će biti uređene još tri površine u Batajnici, kao i unutarblokovska površina u Prvomajskoj ulici.

Za uređenje parkovskih površina koje prelaze pet hiljada kvadrata, sa više od 60 sertifikovanih mobilijara postavljenih u skladu sa Pravilnikom o bezbednosti dečijih igrališta, klupama i solarnim svetiljkama, Gradska opština Zemun je uložila više od 50 miliona dinara. Takođe, uređene su tri unutarblokovske površine na kojima je postavljeno 20 parkovskih mobilijara i behaton ploče, a popravljena je i atmosferska kanalizacija u iznosu od 48 miliona dinara. Kod Karađorđevog trga 9 postavljena je i prva klupa za punjenje elektronskih uređaja u Zemunu.

izvor: beograd.rs
 
Радови на новом дечјем игралишту у Скојевском насељу су се после више месеци данас приводили крају:











Према улици Кнеза Вишеслава, десно је Кошутњак:









Игралиште је уза сам Кошутњак:



Игралиште за кошарку је од пре:



Премало је клупа, а само поред ових степеница има коса рампа, која је стара:

 
Jel ovo odmah do one mini šumice pred samo naselje, gledano iz pravca centra?
 
Danas sam setao u okolini novog merkatora i video nekoliko polomljenih klupa koje su do pre par dana bile citave. Cesta pojava po NBG-u. Ne kapiram kakav mentalni sklop voli da lomi iste.
 
Tamo gdje cesto lome drvene elemente klupa treba ih ojacati ispod metalnim profilom pa da se o jadu st*** zabavi
@Vozd postoji tema o topciderskoj pozornici a generalno stare fotke treba kaciti u temu stare fotke beograda da budu na jednom mjestu a ne rasute po forumu radi lakse pretrage ili u temi nekad i sad
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749918#p749918:xn2f9bfs je napisao(la):
Zion Williamson » 21 Jun 2020, 01:21[/url]":xn2f9bfs]Danas sam setao u okolini novog merkatora i video nekoliko polomljenih klupa koje su do pre par dana bile citave. Cesta pojava po NBG-u. Ne kapiram kakav mentalni sklop voli da lomi iste.

Nisu dovoljno robustne. Dovoljno je da pijani klinac par puta skoči po njima i pucaju. Pa ja kad radim sklekove letva na klupi se uvija pod mojom težinom.

Već sam da predlog kako rešiti taj problem. Policija noću da malo prošeta, a ne da se mangupira u džipu, pa da kada vidi grupu okupljenu oko klupe da ih legitimiše, upiše podatke u svesku i kaže "ako vidimo polomljenu klupu ili đubre okolo, znamo da ste vi krivi"
 
Vrh