Šta je novo?

Parkiranje u Jerkovicu

operic

Higher intermediate
Učlanjen(a)
15.06.2011.
Poruke
533
Pohvaljen
585
postoji li neki plan ili inicijativa da se na potezu od crvenog solitera ka pijaci i nadalje ka novom naselju odradi parkiranje kao sto je to uradjeno od pocetka ulice do solitera (siva stena)?

mislim na parkiranje: pola auta na ulici - pola na trotoaru. ulica je prilicno siroka, nista ne bi falilo da se oduzme pola metra, metar. pa cak i ceo auto da se parkira na ulici ne bi ugrozavalo saobracaj.

mada mi se cini da bi najbolje bilo da se urade kosa parking mesta. trenutno je tu na nekim mestima (pre pijace) na divlje prosiren trotoar naustrb zelenih povrsina i sve to izgleda jako ruzno. ako bi se radila kosa parking mesta, trebalo bi ostaviti dovoljno mesta do zelenih povrsina za pesake (eventualno nasuti jos zemljista i zasaditi travu), a od ulice da se oduzme koliko treba... da li je to izvodljivo?
 
чисто сумњам, јесте да је ту викендом велики број паркираних возила, али не верујем да ће локална власт то сама да уради. ако би била нека петиција, можда и ураде
 
pa hocemo li da pravimo peticiju? :)


takodje, u ulici Pive Karamatijevica vozila se sada parkiraju sa desne strane ako ulicu posmatras odozdo.
sa te strane se nalazi desetak (ako ne i vise) uvucenih kontejnera, pa se samim tim moguci broj parkiranih vozila smanji za toliko.

da li bi bilo svrsishodno "naterati" ljude da svi pocnu da se parkiraju sa leve strane?
mozda da im se kače papiri sa obavestenjem da se npr od 1. avgusta parkiraju na suprotnu stranu jer bi se time povecao broj parking mesta? :)
 
што се мене тиче, мени је све једно, ја имам паркинг испред своје зграде, тако да....
 
imam i ja parking kod zgrade, ali na njemu se zbog guzve parkiraju vozila iz malo udaljenijih ulica, kao i ne-bg registracije, a neretko se tu nadje i poneka krntija koja vise nije sposobna za saobracaj pa mu parking sluzi kao djubriste... :mad:
 
те пријави. зови слободно људе из Паркинг сервиса, и они ће доћи да одвезу тог неспособног. када боље размислим, имам и ја гомилу падобранаца код мене на паркингу, па би ваљало направити ту петицију
 
Znači džabe su se pravile sve široke ulice, sad će da se parkira po njima? Ja ne verujem šta se dešava u ovom gradu. Na kraju će i autoput da bude parking.
 
sta se desava?
imas siroku ulicu sa dve trake ukupno, i zasto onda ne bi bilo mesta za parkiranje kad je vec ionako neiskoriscena sirina ulice?

zasto ja moram da trazim mesto kilometar od zgrade kada ispred iste imam parking? ah da, zato sto su na njemu danima i mesecima parkirani razni neupotrebljivi krshevi i automobili sa ne-bg tablicama, kao i automobili iz okolnih zgrada jer su jelte i njima okupirani parkinzi...
 
u jerkovicu od vulkanizera do solitera iscrtali 80-tak parking mesta :)
 
IMAG0359.jpg

IMAG0360.jpg
 
nisam siguran za ovaj kontejner na slici, ali kod ostalih kontejnera postoji zuta linija

eto, trebalo im je 8 meseci od kada smo podneli peticiju, ali bar je uradjeno :)
 
моја зграда је недавно послала захтев Београдпуту да нам асфалтирају паркинг јер је у ужасном стању. када су били локални избори пре пар година у Пиве Караматијевића су скоро све паркинге асфалтирали, док су нама набили неке зелене стубиће да одвоје "зелену површину"
 
ajde bas nam javi ovde dokle se stiglo sa tim.

mi jos uvek cekamo od pocetka godine da nam srede parking prekoputa bj 113.
naravno jos uvek nista nisu ni uzeli u razmatranje, direkcija za puteve se proglasila nenadleznom.
 
Vrh