Šta je novo?

Parking mesta i stubići

danko

Intermediate
Učlanjen(a)
17.10.2015.
Poruke
110
Pohvaljen
125
Već neko vreme mi zapadaju za oko raznorazni stubići i prepreke po parking mestima ispred novih zgrada, pa bi hteo da čujem i tuđa mišljenja.

Dakle, sve nove zgrade koje se grade moraju da imaju određen broj parking mesta po svakom stanu/kvadraturi (lupiću ali mislim da ide 1 parking mesto po stanu).

Sad, šta se dešava, neko npr. izgradi novu zgradu koja ima podzemnu garažu i recimo 10 parking mesta na ulici. Investitor ta parking mesta na ulici uredno rasproda i ogradi stubićima. Pored te zgrade je starija zgrada koja takođe ima parking, ali nema nikakve stubiće. To znači da stanari u novoj zgradi mogu da biraju da li će da stanu na parking mesto od svoje zgrade (ako imaju ključ od stubića) ili da se parkiraju na 'tuđe' mesto na parkingu stare zgrade. Stanari stare zgrade mogu da stanu samo na svoj parking.

Po meni ovo obesmišljava propis da nove zgrade moraju da izgrade X parking mesta, ako ta mesta nisu javno dostupna. Da li investitori imaju zakonski osnov da postavljaju te stubiće i prodaju parking mesta koja se nalaze van objekta?
 
Ukoliko je parkin u granicama parcele zgrade mogu da ih zakljucavaju ako je na javnoj zemljistu ne mogu treba provjeriti u katastru sa koje strane regulacjone linije se nalazi linija razdvaja javno i privatno
Dobro dosao vec smo o ovome raspravljali u temi bahato parkiranje ako se nevaram
 
Vrh