Šta je novo?

Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Kada pogledaš zgradu, jasno je i to nije prvi slučaj.
Ako je zadatak da se na maloj površini iskoristi maksimum, ne razmišljajući o uklapanju u ambijent, suvišno je pitati.
Pa da, ALI je arhitekta mogao i da odbije projekat pod takvim uslovima jer je to ipak blam za firmu.
Doduse koliko vidim NIGDE ni ne objavljuju da su ga bas oni projektovali, sem ove jedne objave.
 
1693933507437.png

1693933526858.png

1693933545982.png


1693933575587.png


1693933655916.png
 
Калемегдански апартмани





Главни улаз, према парку:




Колико ја знам, спојеви ових плоча не треба да су овакви; треба да су посебном смесом спојене тако да се не виде прелази, као да је све исцела; добри примери могу да се виде у једној продавници италијанске опреме и керамике за купатила у БнВ.



Преко пута - да се уреди како треба, овде би било луксузно становање; иста прича као са старим зградама, сада већином порушеним, у Св. Марковића:







Улаз у гаражу:

Улаз у ул. Цара Уроша:

Када сам говорио о кућама у истом блоку, нисам мислио на државне установе, овде Музеј:
 
Poslednja izmena:
Калемегдански апартмани

Колико ја знам, спојеви ових плоча не треба да су овакви; треба да су посебном смесом спојене тако да се не виде прелази, као да је све исцела; добри примери могу да се виде у једној продавници италијанске опреме и керамике за купатила у БнВ.


Ovo je ventilisana fasada, sto znaci da ti spojevi (u 95% slucajeva) ne treba da budu zatvoreni. Postoje primeri ventilisane fasade sa zatvorenim spojevima, ali oni su dosta redji. Projektom fasade je definisan razmak izmedju plocica, gde je uglavnom neki standard od oko 5-10mm.

Da su mogli bolje, tj urednije, da izvedu spoj - to stoji, ali generalno sam detalj je arhitektonski nezgrapno uradjen jer se izbegavaju ovako mala polja sa dosta spojeva na vidljivim mestima, jer ih je jako tesko izvesti precizno.
 
Grobari vole da ga zapišavaju. Imali su i svoj lokal prekoputa, između Rajićeve i Kralja Petra pa im prop'o, jer su nesposobni. Sad je tu kockarnica.
A pre toga su ''sredili'' onaj klub što je držao Ivan Ivanović, na uglu Pariske i Uzun Mirkove. To je tek bilo ludilo, opšti vašar i haos 3 bloka unaokolo.

Mogle su ove svinje bez srama što zidaju ovu ''''Park'''' karakondžulu da uzmu taj plac da grade umesto ovog sadašnjeg. Mislim jer je jasno da sigurno ne bi napravili nešto lepo i sa zelenilom. Pa ako već prave, neka naprave tu uz Rajićevu, koja je ionako iste visine. Onda bi i samo ime imalo smisla, jer je na tom mestu i bio nekad restoran ''Park''.

Ovako su unakazili taj mikro kraj,a Cara Uroša je i gornjem delu pretvorena u kanjončinu.
Nesto se tu sada gradi. posekli su sve ogromne lipe i sravnili sa zemljom ostatke restorana Park.
Screenshot 2023-09-07 at 16.54.15.png
 
Калемегдански апартмани

Улаз из Цара Уроша:



Приземље; имао сам предубеђење о томе како треба да изгледа скупа и луксузна зграда на оваквом месту, које је у оштром нескладу с овом; радници и обезбеђење причају о луксузу и високом квалитету у становима, већ су радови у некима на додатном опремању у току, кажу. Ја не видим, за сада, ништа луксузно, лепо и елегантно овде:



Према лифтовима, у супротном смеру:

Прозори према унутрашњем дворишту:





Улаз јесте широк, али су ходници према лифтовима уски:





Радник каже да ово нису кортенске плоче, већ керамичке, и да ће овде накнадно бити замењене прозорима:

Улаз/излаз у гаражу:









Плоче које нису кортенске, кажу:

Улаз према Калемегдану:



... .... ....
Још није завршена зграда на раскршћу трију улица одмах поред; први пут се види светло у једном стану:




.... ....
uros92 - убеђен сам да се у примерима које сам објавио не ради о својствима вентилисане фасаде, већ о грубо урађеним спојевима плоча.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji rampa za kolica na ulaznim stepenicama, ne vidi se na slikama?
 
Cekajte, zasto je ova zgrada stavljena u "zavrsene projekte" kada jos nije zavrsena i kada nije ni useljena?
To sto su skinuli tablu pre 5 meseci i bahato je naslonili na raspali Pedagoski Muzej ne znaci da je zgrada gotova!

pedagoski.jpeg
 
Vrh