Šta je novo?

Panter u Srbiji

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora

"Zver je snimljena na 20m od restorana ribolovačkog udruženja i na 50m od prvih kuća u Vrbasu, u naselju Mađaršor. . . "

Panter se kreće na jug, od Horgoša do Vrbasa, tj. pravo prema meni na Frušku Goru. :) . . Ako dodje do šume tu će i ostati, jer ima dovoljno hrane i staništa gde ga neće uznemiravati ljudi i mašine.
Nedaleko od mene jer uzgajalište jelena i srna, pa ako to "namiriše" onda će sigurno ostati u blizini. Ali, to će biti šansa da se locira i uspava, pa prebaci u zoo-vrt.
 
Poslednja izmena:
Možda je panterka :) . . ipak da još sačekamo sa davanjem imena.
Sledeće slikanje tipujem u trouglu B.Palanka - B.Petrovac - Begeč.

IMG_20221128_120720.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo, ima pantera i u drugim urbanim delovima na Svetu, a jedu i pse. (?!)

 
Napeto ko mider.jpg


U međuvremenu...

OBJAVLJENE NOVE CENE STRUJE I GASA AERS: Od 1. januara kilovat-sat električne energije 12,4 dinara, gasa 4,5​

 

"Zver je snimljena na 20m od restorana ribolovačkog udruženja i na 50m od prvih kuća u Vrbasu, u naselju Mađaršor. . . "

Panter se kreće na jug, od Horgoša do Vrbasa, tj. pravo prema meni na Frušku Goru. :) . . Ako dodje do šume tu će i ostati, jer ima dovoljno hrane i staništa gde ga neće uznemiravati ljudi i mašine.
Nedaleko od mene jer uzgajalište jelena i srna, pa ako to "namiriše" onda će sigurno ostati u blizini. Ali, to će biti šansa da se locira i uspava, pa prebaci u zoo-vrt.

Мораће преко неког моста да пређе до Фрушке, ако уђе у Дунав готов је 🤪 Шалу на страну заглављен је у Бачкој, на запад и југ Дунав на исток аутопут и Тиса а на север мигрантски зид.
 
Panter je odličan plivač, lovi kajmane po Amazonu, a može da prepliva kod Neštinskih ada. Nap. ako krene za nekim divljim prasetom. :)

Mažda bi trebalo da formiramo neko udruženje ili NVO za spašanjanje našeg pantera. Tako bi finansirali potragu da ga nadjemo pre zime.
 
Слажем се, само у Амазону је вода као у ђакузију 😂
 
Da, ali kad je gladan divlje prase je mnogo sladje od kajmana. :)

Eto njega kod mene preko Neštinske ade ili Begeča.

IMG_20221128_205552.png
 
Skeptici kažu "nije to panter, već je velika crna mačka", ali . . panter i jeste velika crna mačka :) . . samo je 10x veći od kućne mačke.

Neki lovočuvari su ga noću tražili vozeći se u džipu po ataru, a imali su i dron sa termo-kamerom. Ali, panter nije hteo da ih sačeka jer on čuje motor vozila na kilometar. Ako su još imali i upaljene farove nije ni čudno što ga nisu slikali ili videli.

To je bila potraga više da se umiri deo stanovništva koje se plaši pantera.
 
Ko zna gde je crni panter u crnoj noći bez mesečine. Ako je sit negde drema, ako je gladan onda lovi. Ova naša divljač i sitne životinje ne znaju za pantera, nikad ga nisu videle, a ako ga vide to im je poslednje.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Vrh