Šta je novo?

Palata "Albanija" - rekonstrukcija fasade

Da srusim Albaniju i da napravis svoju zgradu? Vazi :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=842019#p842019:zl8fbefh je napisao(la):
neven_k » Чет Апр 15, 2021 2:08 pm[/url]":zl8fbefh]Napravi svoju zgradu umesto da se bavis nadogradnjom tudjih arhitektonskih dela.
Таква је и била по плану, само мало другачијих димензија.
 

Prilozi

  • 41F5FF05-B4DA-4A78-9108-26D4AD1AFA04.jpeg
    41F5FF05-B4DA-4A78-9108-26D4AD1AFA04.jpeg
    187,3 KB · Pregleda: 8.463
  • 533ACBCF-DAC4-4C52-9147-1478F1426884.png
    533ACBCF-DAC4-4C52-9147-1478F1426884.png
    973,7 KB · Pregleda: 8.508
Ne, uzeo sam Beograd, tacnije "Miticev magazin" kao ispiraciju, ali da - ova arhitektura podseca na njujorske skajskrepere podignute u istoj deceniji kada i palata Albanija. Vrh zgrade je svetleci, jer je od stakla, verovatno bi mogao da bude jos malo "spicastiji".
 
Мени је одувек палата "Албанија" изгледала осакаћено. Баш би добро легао остатак оригиналног пројеката. Тако мало срећу квари..
 
Apsolutno! :) :)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844345#p844345:3c6cw26w je napisao(la):
Mikie » Pet Apr 23, 2021 11:08 pm[/url]":3c6cw26w]Мени је одувек палата "Албанија" изгледала осакаћено. Баш би добро легао остатак оригиналног пројеката. Тако мало срећу квари..
 
Осакаћена и јесте, бар у односу на изворно решење, у његовом пуном облику.
 
Palati su potrebna 6-7 spratova nadogradnje i to u istom stilu! i bice odlicna
 
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje.

Da li je moguce uci u Palatu 'Albanija' i popeti se na njen vrh, pogledati kako izgleda iznutra i sa vrha?
Koje dozvole su mi potrebne? Da li neko zna koje kompanije/firme su unutra i da li mozda njima da se obratim?
Ili, uopsteno, kako se resavaju takve stvari, ako sam ja zainteresovani gradjanin koji zeli da obidje neku znamenitost tog tipa?

Kome se obratiti? Zvoniti na interfon? Portirima, obezbedjenju?
 
Да ли се ја варам, или би требало да је адреса за обраћање Агенција за стечај и ликвидацију банака?
 
pošto se zgrada i dalje katastarski vodi na Beobanku nad kojom stečaj još uvek nije zaključen, možda bi mogao i da se obratiš stečajnoj upravnici Katarini Krstić (tačnije ona je poverenica Agencije za osiguranje depozita), kako od skoro svi na APR-u moraju da upišu i mejl pronašao sam i njen - katarina.bb@beogradskabanka.com
 
Beobanka propala pre 20 godina a stečaj i dalje traje. :lol: Nacionalni park Srbija.
 
@Dzangrizalo

Hvala (tebi i drugima).

To cu da ucinim, javljam da li cu da uspem :)
 
Odbili su moj zahtev, odnosno doticna Katarina, sledecom porukom:

"Postovani,

Palata Albanija je poslovni zgrada zatvorenog tipa, odnosno osim lica koja u istoj rade nije moguć ulazak drugih lica (izuzev poslovnih stranaka), te vas sa zaljenjem obavestavamo da nismo u mogucnosti da udovoljimo vasoj molbi za obilazak iste."


Ne znam.
Cirkus od drzave.
Treba da uloze pare u tu fasadu i vrate taj zelenkasti mermer, srede sve, otvore za posetioce i kazu, evo, izvolte, prvi oblakoder u regionu (ili drugi - NEboticniki prvi), od svega moze da se napravi atrakcija i turizam.
 
Ништа чудно, нажалост многи управници код нас немају слуха за потенцијал простора којим управљају, као и код куле Генекс нпр.
 
Vrh