Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Koga kontaktirati oko obnove drvoreda, konkretno-tamo gde je inače postojalo drvo a posle nekih radova je asfaltirano i ''zapečaćeno''..? Kako najbolje isforsirati da se vrati drveće..? Ima li ko iskustva sa time?
Ja sam se direktno obratio Zelenilu u kada je bilo vreme za sadnju (manje od mesec dana je prošlo), posadili su novo drveće. Obratio sam im se sa molbom da se posadi novo drveće kao zamena za nastradalo drveće tom više nevremena. To je moje iskustvo.

P. S.
Možda bi mogao i da kontaktiraš medije.​
 
Da su gluperde proširile Grčića Milenka ranije, sada bi imali bližu i lakšu alternativnu rutu za autobuse dok traju radovi u Maksima Gorkog.

Umesto toga, vozila sada kruže u tri majčine, sve do Arhitektonske škole i Vojislava Ilića.
Pogledajte prilog 168203

Najjači je doživljaj kada ljudi, koji su donekle i progutali obilazak ali ne znaju haotične režime saobraćanja u Tužnom bulevaru i Gospodara Kučića, počnu da se pitaju zašto autobus koji ide ka severozapadu, skreće u ulicu koja vodi ka jugoistoku (Đerdapska).
Mislim da taj deo Grčića Milenka i neće da se nešto proširuje nego će da ide u jednosmernu...kad budu uradili Južni bulevar od Maksima Gorkog pored Bačvanske gde će se ''uliti'' u G.Vučića pa valjda skroz gore do Bulevara (kod Tabora)..a opet, dok se ne proširi Žička i nema smisla tu išta i započinjati..!
Po meni, treba da postane jednosmerna na dole, ka Južnom bulevaru...ta ulica će da bude najprotočnija tu..
 
Pa trebalo je uvući centralni ulaz u pijacu i 2 lokala i taksisti na drugu lokaciju i sve spremno za još jednu traku a mozda i 2 zavisi od ukupne širine ovako samo šminka okolo naokolo pijace
Nadam se da ce iznivelisati sa djelom pod plocicama
Taksiste su mogli opušteno da presele u onaj kraj uličice ispod parkića kod kafane Kalenić...ionako tu budu parkirani samo ''špajzevi'' a sami taksisti ne bi nikome smetali kad krenu da manevrišu i prave polukružni usred saobraćajnog špica...
Ista situacija i kod škole Svetozar Marković...taksi stanica na najglupljem mogućem mestu, pa kad krene gužva onda se najviše oni bune...a dole ispod škole kod onog restorana na ćošku mesta koliko hoćeš! Plus što je deci dosta ugrožena bezbednost jer bi tu bio plato ograđen stubićima da ne izleću na ulicu...
 
20230922_161139.jpg

Сарајевска.
 
Koliko njih nosi one plave šugave prsluke, što nam je predstavljeno kao revolucionarna ideja još revolucionarnijeg Šapića?

Niko? Pa nije moguće. Koče progres!
 

Evo nekoliko fotografija Dragana Mancea. Još uvek su u fazi uklanjanja habajućeg sloja asfalta. Radi se i Gučevska, deo od Dragana Mancea do skretanja u Malešku. Ne deluje mi da će raditi i trotoare oko okretnice koji su takođe u lošem stanju, puni ulegnuća i izdignuća. Nisam imao vremena da razgovaram sa radnicima u vezi trotoara.
20230923_140039_Richtone(HDR).jpg


20230923_140020_Richtone(HDR).jpg


20230923_140031_Richtone(HDR).jpg


20230923_140356.jpg
 

Mesec dana za parče od Cetinjske do Banije...

Da ne pominjem da su prošle godine svakako zatvorili potez od Cetinjske do Trga i tad im nije palo na pamet da i taj deo do Banije odrade, nego su se sad setili da ponovo naprave haos sa gradskim prevozom.
Užas. Naša posla.
 

Mesec dana za parče od Cetinjske do Banije...

Da ne pominjem da su prošle godine svakako zatvorili potez od Cetinjske do Trga i tad im nije palo na pamet da i taj deo do Banije odrade, nego su se sad setili da ponovo naprave haos sa gradskim prevozom.
Jeл раде само шминку (гранит на тротоаре и пресвлачење асфалта) или ће да одраде проширење са рушењем зграда које сметају?
 

Mesec dana za parče od Cetinjske do Banije...

Da ne pominjem da su prošle godine svakako zatvorili potez od Cetinjske do Trga i tad im nije palo na pamet da i taj deo do Banije odrade, nego su se sad setili da ponovo naprave haos sa gradskim prevozom.

Pa oni su najavljivali da će ovaj deo raditi tokom leta kad su manje gužve, ali standardno ne ispoštuju obećano.

Pritom su pričali da će tokom leta bita odrađena cela Despota Stefana do Pančevca.
 
Žuta traka u Despota Stefana od Banije ka Pančevačkom mostu je pravi izbor za nekog ko ima viška para i hteo bi da uloži u nove amortizere, španere, šolje, opruge, stabilizatore i slično.
Još ako ga uhvati saobraćajna kamera, dobiće i čestitku na kućnu adresu. 😂
 
Redovno održavanje zamjena asfalta mislim nista vise od tog
 
Vrh