Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ironično, da ih je zamenio Zamenik zamenika gradonačelnika, danas ne bi smo imali problem sa njima. :D
 
🚧
👷‍♂️
ПОЧИЊЕ РЕКОНСТРУКЦИЈА САРАЈЕВСКЕ УЛИЦЕ
🚧
👷‍♂️

👉
НА САВСКОМ ВЕНЦУ СЕ РЕШАВА ВИШЕДЕЦЕНИЈСКИ ПРОБЛЕМ ГРАЂАНА
👈

📢
На иницијативу грађана на територији општине Савски венац крећу радови на комплетној реконструкцији Сарајевске улице од зоне раскрснице са Дринском до зоне раскрснице са Немањином улицом.
📢
Извођење радова биће спроведено у три фазе према следећој динамици:
👉
Прва фаза обухватиће саобраћајницу од Дринске до Милоша Поцерца од 20.09. до 28.09.
👉
Друга фаза обухватиће саобраћајницу од Милоша Поцерца-Хајдук Вељков венац до Немањине од 29.09 до 08.10.
👉
Трећа фаза обухватиће обнову тротоара.
📢
Грађани овог дела Савског венца добиће нови изглед ове саобраћајнице захваљујући сопственој иницијативи, а извођење радова је у надлежности ЈП „Путеви Београд“ и ЈКП „Београд пут“.

izvor: FB Savski venac
Ovo kao da su pisala neka nezrela deca sa Šit toka.

P.S.
Fali "Beograd pobeđuje!"
 
Poslednja izmena:
Тако се сада пише по друштвеним мрежама, као у Буквару у тексту Маша у шуми.
 
Rekonstrukcija ulice za 15-20 dana? Ili samo presvlačenje iste?
 
Pa to, nego vidim gore u onom postu sa FB Savski Venac stoji REKONSTRUKCIJA
 
Jes, pise da ce satro i trotoare da odrade, posto vec godinama Sarajevska izgleda kao pacvork i idealna je za nezgodne padove i lomljenje udova.
 
Обнова улица: врх Балканске, Призренска, Сремска, Теразијска тераса и тунел

Уређује се и највиши део Теразијске терасе на почетку Балканске:



















Десни, калдрмисани део Призренске, гледано узбрдо, цео је стајалиште такси возила:






Још су тротоари нови и чисти па лепо изгледају, али, са флекама, жвакама, опушцима и другим допунама које ће им грађани ускоро додати, могу да их спасу, као и широм наше красне престонице, само омиљени украси града - баште кафића.





Посластичарница на ћошку је била поставила надстрешницу изнад терасе (в. слике у једној од претх. објава), сад је више нема:

Свеже обојен зелени зид је већ ижврљан (в. доле, у нивоу улице):


........ ....... .....
Плато, зграда на којој дуго стоје скеле, и Сремска:








 
Poslednja izmena:
Mislim, ova kaldrma u Sarajevskoj, kao i sve druge koje su se pojavljivale ispod asfalta, ukazuju na daleku istoriju "ošljarenja" prilikom rekonstrukcije ulica u Beogradu.
Dakle to nije nešto što je isključivo odlika trenutne garniture već je to pitanje tradicije, ponosa, prkosa ovog naroda i duboko je usađeno u genotip svih nas, ponosnih ljudi sa ovog podneblja.
 
Konacno su usvoji kaldrmu za parking mjesta sto je odlično
Przrenska nema taktilne ploče za slabovida lica sto je suprotno propisima kad se izvodi rekonstrukcija ulice
I dalje se nadam da ce uraditi pešački izmedju Moskva i ter terase u nivou kao što je bio
Sto se tice sarajevske ako ne urade trotare i ivicnjake bolje da nista nisu onda dirali.
 
Ne znam jel je baš za ovu temu ali malopre prođoh kroz Maksima gorkog... Dal je moguće da je komplet jedna traka već raskopana..?!? Kaže čovek, menjaju nekakve ventile na cevima..!
Pa jel nije to moglo da se radi kad su pre mesec dana raskopali kompletnu ulicu ''od nule'' nego sad kad su je asfaltirali? Ima li neko po tim JP da gleda makar 6 meseci unapred..?!?
 
A u kom delu ulice?

Inače, ona i nije do kraja završena, ostalo je bilo dosta nedovršenih stvari ali su smandrljali kad je počela školska godina.
 
Ne znam jel je baš za ovu temu ali malopre prođoh kroz Maksima gorkog... Dal je moguće da je komplet jedna traka već raskopana..?!? Kaže čovek, menjaju nekakve ventile na cevima..!
Pa jel nije to moglo da se radi kad su pre mesec dana raskopali kompletnu ulicu ''od nule'' nego sad kad su je asfaltirali? Ima li neko po tim JP da gleda makar 6 meseci unapred..?!?
Ja sam pisao odavno kako čim su otvorili ulicu su se napravila ulegnuća. Sad je postala sve veća i veća. Pa su se setili da nešto nisu uradili kako treba
 
Vrh