Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Нисам испратио те радове, али се сећам да су они још крајем новембра/почетком децембра почели да сређују тај паркинг.
 
Кад су слаби са оперативом. Иста екипа мајстора ће паралелно одрадити још најмање 4 посла истим данима.
 
Почело скидање асфалта, тротоар у смеру ка ауто-путу је реконструисан као и у Жоржа Матеа поред реновираног паркинга који сам такође сликао:
IMG_20230311_125835.jpg
IMG_20230311_125921.jpg
IMG_20230311_130227.jpg
IMG_20230311_130213.jpg
IMG_20230311_130319.jpg
IMG_20230311_130338.jpg
IMG_20230311_130437.jpg
IMG_20230311_130444.jpg
IMG_20230311_130026.jpg
IMG_20230311_130033.jpg
IMG_20230311_130048.jpg
IMG_20230311_130125.jpg
 
Kako je moguće da nisu isključili semafor na raskrsnici Pariska - Karađorđeva - Bulevar Vojovode Bojovića? Prave se ogromne gužve bespotrebno jer nema skretanja desno iz Karađorđeve niti levo iz Bulevara (to inače ne može). Kome treba da se piše i da li postoje u ovom gradu saobraćajni inžinjeri koji bi trebalo da menjaju saobraćajnu signalizaciju u skladu sa radovima?
 
Veoma česta situacija da kada su neki radovi režim semafora se ne promeni.

Za ovo bi trebalo da je nadležan Sekretarijat za soabraćaj.

27. марта 43 - 45
11120 Београд
тел: +381 11 330 95 99 (радним даном од 8 до15 часова)
факс: +381 11 275 46 36
info.saobracaj@beograd.gov.rs
Време чекања на добијања одговора у многоме зависи од сложености Вашег питања, потребног броја ангажованих извршиоца на пружању одговора, тренутних приоритета и обима посла. Због тога Вас молимо да уважавајући све ово будете стрпљиви, а ми ћемо се трудити да на Ваше питање одговоримо у што краћем року.
Срдачно,
Секретаријат за саобраћај
 
Obične redovne zamjene asfalta se predstavljaju kao nešto epohalno
Za razliku od tebe, meni je rekonstrukcija Bristola epohalna, a bogami i ovo sredjivanje ulica mi se sviđa. Pa kad zablista i zgrada prekoputa Narodne banke koja se renovira u vec skockanoj pesackoj zoni, bice bombona.
Vidim da vam je pomalo krivo...
 
Здраво свима. Мислим да нема потребе сваку ствар по сваку цену дочекивати на нож, са неким подсмехом, иронијом и тако даље. У последњих пар месеци се асфалтира више улица и већином су на време биле завршене. То је за похвалу. Као што треба рећи када је нешто лоше, неквалитетно... Мало мање зловоље и острашћености би нам свима значило. Заиста, ово није упућено никоме лично, већ ми је то један општи утисак.
 
Мислим да нема потребе сваку ствар по сваку цену дочекивати на нож, са неким подсмехом, иронијом и тако даље.
Nije kritika na radove nego na opisivanje radova kao nešto epohalno i izvanredno, posebno kada se nekakve zasluge pripisuju vlasti, čiji je to inače posao da urade, odnosno da rekonstruišu i održavaju.

Kao da odem u Maksi i da pohvalim i častim kasirku jer je skenirala sve moje proizvode i rekla mi koliko košta.
 
Opšti utisak je da su nam za ovih 10 godina paralisali grad i da nikad nije bio ovako zapušten. Drago mi je da se i taj deo sređuje, ali što meni ispred kuće ne srede sje*******ane trotoare i šahte? Isto porez plaćam.
Daleko od centra i daleko od njima bitnih lokacija, daleko od očiju. Mora to da se "skače po lobanji" i "propiša majčino mleko" kako bi se u pojedinim delovima grada najobičnija rupa zakrpila.​


Мислим да нема потребе сваку ствар по сваку цену дочекивати на нож, са неким подсмехом, иронијом и тако даље.
Nije kritika na radove nego na opisivanje radova kao nešto epohalno i izvanredno, posebno kada se nekakve zasluge pripisuju vlasti, čiji je to inače posao da urade, odnosno da rekonstruišu i održavaju.

Kao da odem u Maksi i da pohvalim i častim kasirku jer je skenirala sve moje proizvode i rekla mi koliko košta.
Tačno tako. Meni mnogo više znači da se prijatno iznenadim zamenjenim asfaltom nego da slušam kako je to epohalno i kako se niko pre toga nije setio da to odradi i šta ti ja znam koji sve hvalospevi. Naravno, i da radovi budu usklađeni, da se grad ne blokira, a da se posao obavlja. Do pre desetak godina nisam ni znao koje se sve ulice rade po gradu, a danas čak i ako mi slučajno promakne neka ulica, zaustave me sinhronizovani radovi na istim.​
 
Mozda ti nisi znao koje se ulice rekonstruisu pre 10god ali pitaj to gospodina Aleksandra Simica iz Resavske ulice kojem je unisten stan na 3. spratu od gejzira vode visokog 10m.
 
Za razliku od tebe, meni je rekonstrukcija Bristola epohalna, a bogami i ovo sredjivanje ulica mi se sviđa. Pa kad zablista i zgrada prekoputa Narodne banke koja se renovira u vec skockanoj pesackoj zoni, bice bombona.
Vidim da vam je pomalo krivo...
Vidi za početak drži se temen a to su ulice
Sto se nehvale potezom vuk beko ili okretnicom poteza 100 Rekonstrukcija hotela je pozitivna stvar rekonstrukcija zgrade u pešačkoj zoni isto ali je veće pitanje ko je dozvolio da raspad zgrada do sad krasi pešačku zonu kao i npr miticeva robna kuća ali da neidemo u off evo Ruzveltove kod okretnice stoji bar 6 mjeseci

20230318_212743.jpg
 
Inace, unistavanje Beograda je kada rekonstrukciju obicne ulice gradske radis tako sto podignes kredit. Evo kako su to radili. I to naravno pola Resavske. Uzivajte.
Screenshot_20230318_213059_com.android.chrome.jpg
 
Inace, unistavanje Beograda je kada rekonstrukciju obicne ulice gradske radis tako sto podignes kredit. Evo kako su to radili. I to naravno pola Resavske. Uzivajte.
Pogledajte prilog 156450
Da si živ i zdrav ti meni iz istog tog kredita se rade sve ulice sa tramvajskim sinama od nemanjina na ovamo kao i slavija i ruzveltova i vojvode stepe....a kad je 2 puta pucala ista cijev u 27 marta koju nisu ni imali namjere da mjenjaju i plivala gradska uprava i podrumi ko je za to kriv ....
 
Vrh