Šta je novo?

Obnova i izgradnja sportskih centara

овај камен је и даље огромно бацање пара. требало је само импрегнирати и заштитити бетон и ето модерног и практичног и јефтинијег решења.
 
drum1":1r18vpvk je napisao(la):
овај камен је и даље огромно бацање пара. требало је само импрегнирати и заштитити бетон и ето модерног и практичног и јефтинијег решења.

Sa kojim bi godinama kasnije došlo do pucanja i prokišnjavanja u unutrašnjost centra. Uradjena je hidroizolacija celog SC, postavljeni kamen je sasvim logično rešenje.
Uostalom, kamen je najmanje koštao od ostalih radova koje su u prvoj fazi uradjeni
 
Moravac":ydp4r6hq je napisao(la):
drum1":ydp4r6hq je napisao(la):
овај камен је и даље огромно бацање пара. требало је само импрегнирати и заштитити бетон и ето модерног и практичног и јефтинијег решења.

Sa kojim bi godinama kasnije došlo do pucanja i prokišnjavanja u unutrašnjost centra. Uradjena je hidroizolacija celog SC, postavljeni kamen je sasvim logično rešenje.
Uostalom, kamen je najmanje koštao od ostalih radova koje su u prvoj fazi uradjeni

хмм. нисам уверен. мислиш да би бетон пуцао од влаге која би ушла у њега и онда ширила се зими као лед? камен није изолатор и врло је порозан материјал. мислим да то није решење. уосталом додају се адитиви у завршни слој бетона.
и лепак за камен је на.. цементној бази или на којој? обзиром да је светли камен можда је неки бели лепак.. признајем да нисам изводио овакве радове. ко јесте нека ме исправи.

није аргумент никакав да су радови пре били скупљи зато што су они неопходни у обе варијанте завршног слоја трибина.
 
Ne znam za lepak, nisam na žalost, angažovan za drugu fazu radova, ali sa pucanjem betona su se susretali prilikom izlivanja ploča na terasi, kao i kod severnog ulaza. Da li je u pitanju loše izvedeni rad ili podrhtavanje tla ili nešto treće, ali pukotine su bile tu i bile su poprilične.
Kamen jeste porozan materijal, ali takodje beton je još porozniji kada se izlaže višoj sili. A stepenište tribina će biti itekako pod raznim uticajem.
Poredjenja radi, tribine stadiona JNA i Rajko Mitić su pokriveni granitnim kamenom i tribine su očuvane. Jeste da ima strašnih problema kod diletacija, propale hidroizolacije, itd... ali stabilnost je mabhe više tu. Manji stadioni na kojima sam bio, a imali su betonske tribine su uglavnom bili u tragičnom stanju, negde virila armatura, rupe, beton se lomio prilikom jačeg udarca...

Čak i prilikom postavljanja hidroizolacije na zapadnoj tribini SCT je bilo prokišnjavanja u unutrašnjost, a veliki problem je pravila i krečnjačka stena koja se obrušavala i nije bila stabilna.

A nisam mislio da koristim kao argument cene radova. Samo sam napomenuo da su radovi koštali jezivo puno, a da je kamen u celokupnoj vrednosti izvedenih radova zauzeo neko simbolično mesto. Štednja je trebala da se uradi ranije, mnogo ranije.
 
20151005112255.jpg


20151005112458.jpg


20151005112544.jpg


20151005112622.jpg


2000 bg eterovic
 
Gledam ove stare slike i ono što prvo primetim je da nema automobila.

Ovaj plato ispred Pinkija je sada parking,

25. maj, tj Milan Gale Muškatirović je skoro svaki slobodan prostor pretvorio u parking, a ispred Taša je takođe parking.

Koliko su tada razmišljali unapred, tj. možda i nisu pretpostavljali da će morati da prave parkinge, ali su ostavljali slobodnog prostora.
 
:)
ti slobodni prostori su planirani da budu slobodni, da ih koriste pjesaci, tj da ne budu parkiralista. To sto su u medjuvremenu pretvoreni u parkiralista samo govori o tome kako se lose razvija grad.
 
Nije igore, jos je kasnije.
Ako obratite paznju videcete pola krova od srusenog dela zgrade rts-a
 
Poslije 1999 sigurno jer nema antenskog stuba rts koji bi se vidio na fotki kao na onoj iznad
 
Otvaranje "Taša" u decembru?
M. Lj. POPOVIĆ G. NOVAKOVIĆ | 22. oktobar 2015. 23:04 | Komentara: 0
Posle skoro četiri godine konačno na vidiku završetak radova na renoviranju popularnog stadiona. Krajnji rok za okončanje posla je 14. februar, ali izvođači najavljuju čak i klizanje ove zime

tasmajdan1_620x0.jpg


STADION "Tašmajdan", čija rekonstrukcija traje skoro četiri godine, trebalo bi da bude završen 14. februara naredne godine, ali izvođači radova se nadaju da bi Beograđani mogli već u decembru da se klizaju na "Tašu"!

Radovi na drugoj, poslednjoj fazi renoviranja stadiona, uveliko su u toku. Pred neimarima je završetak popločavanja kompletnog kompleksa, ali i rekonstrukcija čuvenog restorana "Šansa".

Tašmajdanska "arena" adaptira se kako bi tribine bile pune koncertne publike kao nekada, a središte stadiona ljubitelja čarolija na ledu.

- Generalni rok za kraj svih radova je 14. februar naredne godine - kaže Ljubiša Stojković iz "Sameks grupa", firme koja je izvođač radova. - Kada je reč o pojedinačnim poslovima, datum završetka ne postoji, ali nastojimo da to bude što pre, već krajem novembra. Jedino vremenski uslovi mogu u tome da nas spreče. Možda će u decembru da bude otvoreno i klizalište.

U zavisnosti od obima poslova, koji su pažljivo isplanirani na dnevnom nivou, pedesetak radnika prolazi kroz tašmajdansko gradilište. Njih nekoliko, raspoređenih po čitavom kompleksu, u sredu su bili koncentrisani na poslovima hidroizolacije i zalivanja spojnica. Kiša od prethodnih dana stopirala je popločavanje, koje je u toku još od avgusta.

Blokovi belih kamenih ploča čekaju svoj red da zauzmu ostatak površine stadiona. Do sada je popločano oko 50 odsto "Taša", i to kamenom koji je stigao iz Bukovika kod Aranđelovca.

tasmajdan2.jpg


- Postojala je mogućnost da se kamen uveze iz Makedonije i sa Brača, ali ipak smo se odlučili za domaći - ističe predstavnik izvođača radova. - Ovaj po kvalitetu nije ispred ili iza ostalih, ali jedini je koji žućkastom strukturom odgovara ambijentalnoj celini. Potpuno je u skladu sa predviđenim tehničkim karakteristikama.

DEO PLOČA KAO U KNEZ MIHAJLOVOJ

PROJEKTOM je predviđeno popločavanje različitim vrstama kamena, kako bi ceo poduhvat bio jeftiniji. Tako će donji deo, gde je nekada postojala hladnjača, biti asfaltiran, tribine i prostor oko stadiona biće oplemenjeni pločama domaće proizvodnje, dok će međuprostor između ove dve celine biti prekriven behatonom - sličnim onom u Knez Mihailovoj (WTF???).

CEH OKO 6.000.000 EVRA

UGOVORENA vrednost druge faze radova na rekonstrukciji stadiona "Tašmajdan" iznosi 104.734.291 dinar.

Podsetimo, prva faza koštala je grad Beograd skoro 500 miliona dinara, a izvođač je bila firma "MBA Miljković", koja je bila angažovana i na poslovima u Ulici vojvode Stepe i oko Autokomande.

Izvor: Večernje Novosti
 
Izvor: Beobuild.rs

Stadion Tašmajdan konačno početkom naredne godine
151030-stadion-tasmajdan-24b.jpg


Stadion Tašmajdan je najstariji objekat izgrađen u sklopu istoimenog sportsko-rekreativnog centra i deo je urbanističkog projekta obnove i dogradnje. Stadion Tašmajdan izgrađen je u periodu od 1951. do 1954. po projektu arhitekata Mike Jankovića i Uglješe Bogunovića, a jedan je od prvih posleratnih objekata koji je nagrađen Oktobarskom nagradom grada Beograda za arhitekturu. Zbog neodržavanja i nelegalnih građevinskih intervencija konstrukcija ovog objekta je bila u izuzetno lošem stanju, pa je zbog toga proglašen nebezbednim i do daljnjeg zatvoren za korišćenje.

Rekonstrukcija stadiona počela je 2011. godine i podrazumeva totalnu rekonstrukciju i dogradnju istorijskog objekta, uz zadržavanje izvornog autorskog koncepta u okviru postojećeg volumena i gabarita objekta. Namena obnovljenog stadiona je da omogući rekreativno bavljenje sportom, kao najveće otvoreno klizalište u Srbiji – u toku zimskog perioda, kao i za bavljenje sportovima sa loptom poput malog fudbala, rukometa, odbojke, košarke ili tenisa u toku toplijeg perioda. U okviru objekta obezbeđen je i dodatni kapacitet za sportske aktivnosti u salama i vežbaonicama. Manifestacije kao što su koncerti, predstave, priredbe, izložbe, sajmovi, takođe će moći da se odvijaju na stadionu. Obnovljeni su i podtribinski prostori za komercijalne, poslovne i uslužne delatnosti.

Stadion je projektovan da može da primi 10.500 gledalaca i to - na tribinama 7.500 (5.500 sedenje i 2.000 stajanje) i na nivou terena - klizališta 3.000 kada su koncerti. Ukupna bruto površina objekta je 5.348,30m2 zatvorenog i 9.954,50 m2 otvorenog prostora. Svi nelegalni objekti zatečeni u okviru SRC Tašmajdan su uklonjeni, a svi zakupci prostora su iseljeni. Ova aktivnost je bila jedna od težih u okviru reallizacije projekta, sa neočekivanim trajanjem ovo je bio jedan od važnijih faktora koji su uticali na značajno probijanje rokova. Uklanjanjem bespravno podignutih objekata, lože prema parku, objekata ka ulici Abardarevoj, kao i objekata na samom ulaznom platou kompleksa ponovo se otvara vizura na vidljivi deo spruda i crkvu Svetog Marka. Pored konstrukcije objekta koja je ojačana i obnovljena, do sad završeni radovi uključuju sanaciju spruda – stenovitog odseka u zaleđu stadiona, potpuno nove instalacije, ugradnju nove mašinske opreme i sistema za formiranje ledene ploče, zatim automatizacija svih procesa, revitalizaciju i sanaciju fasadnih površina izvedenih u prirodnom i veštačkom kamenu, sanacija funkcionalno pratećih objekata i prostorija ispod tribina i postavljanje nove ograde na tribinama i oko stadiona.

Celu vest koja ukljucuje vise informacija o drguoj fazi kao i fotografije stadiona pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/stadion-ta%C5%A1majd ... p2566.html
151030-stadion-tasmajdan-33.jpg

151030-stadion-tasmajdan-22.jpg

151030-stadion-tasmajdan-49.jpg

Celu vest koja ukljucuje vise informacija o drguoj fazi kao i fotografije stadiona pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/stadion-ta%C5%A1majd ... p2566.html
 
Da li je pećina dirana prilikom rekonstrukcije?

Dok sam se bavio speleologijom imali smo treninge ispod tribina (pre 10-ak godina). Nismo bušili stene jer je bila lošeg kvaliteta, ali smo u betonu ostavili dosta spitova (speleo tiplova)

2293_52291617953_4410_n.jpg


2293_52291627953_4752_n.jpg


2293_52291642953_5994_n.jpg
 
Nemam tu informaciju mozda moravac zna vise o tome posto je proveo vise vremena tamo.

Uporedne fotografije
121207-TAS-08.jpg

151030-stadion-tasmajdan-40.jpg
 
astrodule":3lzqxask je napisao(la):
Da li je pećina dirana prilikom rekonstrukcije?

Dok sam se bavio speleologijom imali smo treninge ispod tribina (pre 10-ak godina). Nismo bušili stene jer je bila lošeg kvaliteta, ali smo u betonu ostavili dosta spitova (speleo tiplova)

... koji su kasnije redovno korišćeni za treninge ... :D
1915453_101880396504607_773390_n.jpg
 
Taš se otvara 14.februara,najavljen koncert.

izvor:grad Beograd
 
Sa sve starom fotografijom u sred rekonstrukcije.
 
Nakon dugog niza godina krenuli su radovi na Omladinskom stadionu. Stadion izgrađen daleke 1957. godine, koji se totalno raspao, krenuo je da se rekonstruiše.

Na žalost navijača, neće se raditi novi stadion, već se odlučilo da se renoviraju postojeći tribinski redovi.

Prvi radovi su izvedeni na delu zapadne tribine koji se nalaze do severa. Postojeći, raspali redovi se ojačavaju kombinacijom betona i tanje mrežaste armature.

Na severnoj tribini je napravljena "rampa" za spuštanje mehanizacije na teren.

Pored radova na tribinama krenulo se i u izgradnju reflektora. Do sada su iskopane dve, od četiri temeljne jame dubine 2,75 m, na jugozapadnom i severozapadnim bokovima. Predviđeno je da stubovi stoje odmah do atletske staze pa je dosta upitno kako će sve to estetski izgledati, a svakako će gledaocima koji bi se nalazili na tribini iza njih biti zaklonjen pogled ka terenu!

Plan je i da se nakon renovacije zapadne, južne i severne tribine, kao i izgradnje reflektora, da se kompletno zamene plastične stolice i dodaju na sektorima gde ih do sada nije bilo.

Treba dodati i da je skraćena ograda na zapadnoj tribini koja je sada visine jednog metra, slično kao i na istočnom delu stadiona.












http://sacuvajmoomladinskistadion.blogspot.rs/
 
Odlicno da se radi ali zar nisu pominjali skoro neku kao prodaju stadiona i sl.

Valja ih obici :)
 
Катастрофално "решење" којим се стање стадиона заправо погоршава. Неће санирати клизиште, неће реационализовати цели објекат смањењем капацитета и неће повећати комфор градњом нових, покривених али знатно мањих трибина тик уз терен. Уз све то, посадиће рефлекторе по сред атлетске стазе и тиме начинити двоструку штету: поглед са дела трибина на терен ће бити немогућ а импровизована атлетска стаза више неће имати ниакву функцију, нити ће се икада моћи привести намени.

Потпуна катастрофа од подухвата, боље да ништа нису ни радили.
 
To o cemu ti pricas delija je prakticno izgradnja novog objekta sa izmestanjem tribina i sl. Ovo je sanacija ovog trenutnog raspadnutog stanja. Ovo za reflektore jeste biser totalni i estetski i funkcionalni ali mislim da nece uticati na atletsku stazu.
 
hm... merila navijača i merila igrača se pomalo razlikuju u rekonstrukciji
Pretpostavljam da su reflektori sa manjom snagom finas. pristupačniji ali moraju biti onda bliži terenu
jer merii se koliko ima izbalansiranih luksa na centru terena

takodje mnogo važnije je uradjena kvalitetna drenaža ispod terena , nego od uradjene kvalitetnije tribine
 
Као прво, атлетска стаза не постоји, постоји простор за исту, тј постојао је док се нису одлучили за рефлекторе испред трибина што је само по себи лудост. Стандардна атл. стаза има 8+1 траку, за то више тамо нема места.

Као друго, ово није ни санација ни реконструкција, ово је криминал и јевашлук. Санација није зато што се клизиште испод западне трибине неће санирати, а реконструкција није зато што се, јелте, ништа не реконструише. На страну то, ако пажљивије погледати слике, видећете да су трибине пресвучене бетоном на изузетно неквалитетан начин и да је заталасаност трибина иста као и пре.

Оно о чему ја причам је једино могуће и рационално решење а то је фазна градња новог стадиона. Боље и да направе крштену трибину од 2000 места него да шминкају распаднуте трибине за 15 000 некомфорних, непокривених места која ће увек бити празна. Но, ово је већ толико пута виђен сценарио на нашим стадионима. Можда и целих 10 година пратим ту причу и увек су имбецили од Ниша па до Суботице успевали да изаберу најгору могућу опцију.
 
Vrh