Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Prvi post na Beobuildu mi je bio oko obilaznice a to je bilo pre puno godina pa sam prestao pratiti temu. Moje pitanje je zašto se odustalo od ranijeg rešenja skretanja iz pravca Obilaznice ka centru Beograda već je to ostavljeno za dalje radove?
Nisam siguran da će tog isključenja uopšte biti u konačnici.
 
Ваљда ће једном и ову девијацију пустити у погон! Док не пребаце саобраћај на њу, на целом овом делу се не може ништа радити!
 
Još će da se radi dugo ovaj nadvožnjak kod tunela... 2-3 polja ne izbetonirana, plus navozna rampa ka Manastiru plus sve ka kružnom toku...
Prognoziram: do kraja 2022.god. minimum!
 
Još će da se radi dugo ovaj nadvožnjak kod tunela... 2-3 polja ne izbetonirana, plus navozna rampa ka Manastiru plus sve ka kružnom toku...
Prognoziram: do kraja 2022.god. minimum!
Autoput se može pustiti i bez toga jer ni sad taj pravac nije u funkciji već duže vreme. Betoniranje nadvožnjaka uzima manje vremena nego nasipanje za rampe koje bi trebalo da su pored autoputa a ne na trasi.
 
Teško da će druga traka Ostružničkog skoro,jedino ako se
sama ne popravi.Tek par majstora na celom mostu.







Radovi su većinom ispod sređuje se konstrukcija,asfalt je najmanji problem dugo su radili projekat sanacije trebalo prvo samo da zamene asfalt ali pronašli su dosta pukotina na čelićnom delu...
 
Evo i mene sa novim uključenjem, nikako da uhvatim vremena za novi presek stanja iako ste imali prilike i od ostalih kolega da vidite kako napreduju radovi.

Danas je bilo radnika na 2 mesta ispred tunela Straževica, rade na kišnoj kanalizaciji-odvodima i na mestu budućeg tunela Avala.

Krenimo redom - deo od tunela Straževica do tunela Avala....



























































 
Na slikama koje su u prethodnom postu vidite da su krenuli sa ostatkom zemljanih radova preko Avalskog puta,
Velika je šteta što kružni tok nije napravljen ranije jer mislim da bi manjih gužvi bilo, ali šta je tu je.
Iskoristio sam priliku i prvi put provozao trasom buduće Obilaznice





















 
Sovo svaka ti čast !!! Plus za veliki trud. Napreduje to lepo, ne baš prebrzo ali neka dinamika. Nesto jutros gledam o Preljina -Pakovraće i pomislim u sebi , danas će Sova sigurno da napravi reportažu obilaznice oko Beograda i bih u pravu !!! 👍. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Благодарим Сово, шта мислиш колико касни овај тунел испод Авалске петље?
 
da li mi neko moze reci koji je razlog da se pravi tunel kod avalske petlje kad su vec toliku zemlju skinulii moglo se ostaviti otvoren iskop sa kosinama i jednim nadvoznjakom
mnogo brze i jeftinije bi bilo barem po mom misljenju
sovo svaka cast na trudu
 
Vrh