Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914049#p914049:fxcl6pte je napisao(la):
ĆoRaVa_SoVa » Mon Jan 03, 2022 6:19 pm[/url]":fxcl6pte]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911679#p911679:fxcl6pte je napisao(la):
Pendolino » Ned Dec 26, 2021 10:48 am[/url]":fxcl6pte]Pisao sam o tome već, ali moram ponovo.
Često prođem ka jugu autoputem iz grada i čudom ne mogu da se načudim oko budućeg uključenja iz grada ka Nišu.
Lepo je napravljeno, sve ok, ali mi nije jasno zbog čega se sve svodi na 2+1 kada su mogli da puste 3+0, tih 500m do Transšpeda?
To je crna tačka u najavi.
Da su pustili i to parče 3+0, kad ideš iz grada išao bi desnom trakom pravo gore ka Ikei.

Pendolino,
Prolazio sam juče obilaznicom ka Nišu proširenje je skoro do Tranšpeda ili ti do pumpe koja je na putu za Ikeu(sada je tu 3+zaustavna, možda i 4+zaustavna) spoj je odlično urađen i auto pliva po istom. Mislim da će to biti ok, mada videćemo kada odvrnu tj puste saobraćaj.
Odatle do Transšpeda je 2+z nekih možda 400m, a onda kreće 2+traka za isključenje nekih 100m.
Kažem, mogli su samo da puste 3+0 skroz. Ne košta ništa.
 
Slažem se, pogotovo što do potoka koji je mali ka Ikei ima još dosta mesta.
 
Ne mora ništa da se širi građevinski, samo saobraćajno drugačije da se reši.
 
Pa mora, nije zaustavna iste širine kao vozna traka.

A svakako odatle pa za početak bar do Malog Požatevca profil treba da bude 3+1 (a onda do smederevske i požarevačke petlje, pa do Batočine...).
 
^^ na 11:40 snimka se vidi braon masa tamnije boje na nasipu desno od privremenog bypass-a posle tunela Straževica: to je otklizalo posle nasipanja. I klizaće jer je tu aktivno klizište (postovao sam o tome i izveštaje iz katastra klizišta). A tuda prolazi nadvožnjak i novi Kružni put ka kružnom toku... :bash:
Evo slike:
 

Prilozi

  • Kliziste bypass.jpg
    Kliziste bypass.jpg
    341,6 KB · Pregleda: 968
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913446#p913446:1qfkhl3p je napisao(la):
culucar » Pet Dec 31, 2021 4:39 pm[/url]":1qfkhl3p]Drugari, jedno pitanje ako neko zna. Pre dva dana u zoni Bubanj potoka kola ispred mene su digla kamencic i napravili mi rupicu na prednjem vetrobranskom staklu. U pitanju je mala rupica i nije krenula linija. Da li mogu da trazim odstetu od Puteva ili izvodjaca radova.
Da li neko ima iskustva?
Sačekaš prvi natovaren kiper sa prljavim gumama, staneš, zapišeš registraciju ,vreme i pozoveš policiju.
 
To je uradio i moj kolega. Veselinovicev kamion kod Lajkovca mu jedan dan razbije soferku i on se nije odmah snasao, pa porazmislio kod kuce, sacekao za par dana drugi veselinovicev kamion iz kamenoloma, presreo ga, pozvao policiju i rekao da mu je sa njega spao kamen i sve naplatio.
 
Бем ти државу, када човек мора да ради овакве ствари! Што наравно подржавам!
 
Sačekaš prvi natovaren kiper sa prljavim gumama, staneš, zapišeš registraciju ,vreme i pozoveš policiju.
Haha, mislim ima smisla. Hvala bogu rupica je bila dovoljno mala da je 30e za reparaciju zavrsilo posao. Imao sam kasko, ali stvarno mi se nije prolazilo kroz sve to. Ali dobra ideja. :), mada strasno sta sve moramo da radimo :(
 
A mene zanima kada će rekonstruisati staru traku od Ostruznice do Strazevice. 😂😂 I da, most, kakva je situacija?
 
Мене занима да ли неко зна напредак у тунелу Стражевица?
Video sam pre nove godine u nekom klipu da su završili asfaltiranje i farbanje tunela,e sad ostaje to elektro mašinsko opremanje ne znam dokle se stiglo sa tim ali se kaže da ce sigurno biti pušten do aprila....
 
Prvi post na Beobuildu mi je bio oko obilaznice a to je bilo pre puno godina pa sam prestao pratiti temu. Moje pitanje je zašto se odustalo od ranijeg rešenja skretanja iz pravca Obilaznice ka centru Beograda već je to ostavljeno za dalje radove?
 
Vrh