Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Ne znam sta novo i interesantno da se kaze. Cijenica je da radovi napreduju svaki put kada se pojavi neki novi snimak ili foto-reportaza. Petlja Bubanj potok se polako nazire, nadvoznjak preko pruge... Mozda je misterija tunel Bubanj potok. I cinjenica da maltene stoje radovi na mostu br. 13.
 
Misliš tunel BELI potok? Tunel kod Bubanj potoka neće skoro...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730550#p730550:1j069hii je napisao(la):
blagic » 23 Apr 2020 09:33 am[/url]":1j069hii] I cinjenica da maltene stoje radovi na mostu br. 13.

По мени нема мистерије око моста бр.13, њега ће радити вероватно помоћу исте покретне скеле као мост бр.15. Тренутно раде стубове на тринестици и таман кад их заврше и скела ће стићи до краја моста 15, па ће је само пребацити овамо да настави посао. Све се оптимизује да се умање трошкови, а и непотребно је било довлачити две скеле, обзиром на могућност завршетка осталих деоница тј. целине... :wink:
 
Da, i ja to mislim ali ipak stagniraju radovi na tom mostu. Vidi se sa ovog snimka da je vecina stubova daleko od zavrsenog a licno sam obisao taj most negde u julu, ako se dobro secam i radovi nisu daleko odmakli. A ovim tempom most br. 15 bi mogao biti zavrsen za dva meseca i vec tada bi mogli da pomere skelu na 13icu. Ali s obzirom da je deo od Orlovace do Bubanj potoka planiran za kraj sledece godine onda nema zurbe... Sve u svemu ima izgleda da ce to biti gotovo do tada. Mozda cak otvore neke delove i pre.
 
Пролазио сам јутрос поред петље Бубањ поток и даље према Авали, прилично се интензивно ради. Занимљиво да су почели да раде и лево кад се скрене према Лештанима, одмах уз аутопут.











 
Обилазница је сада уско грло, свима је то јасно. Надам се да ће је што пре направити да се колико- толико релаксира саобраћај кроз Бг.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Bila bi malo manje usko grlo da su je pravili koliko-toliko ravnomerno. Jedan deo je potpuno gotov, a jedan deo su bukvalno tek započeli.
 
Проблем са обилазницом је што мора цела бити завршена, тиме мислим до Бубањ потока, да би сав транзитни саобраћај брзо обишао Бг, као и за већину Београћана.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Most gotov u maju, obilaznica za manje od dve godine

"Novi ostružnički most preko Save na beogradskoj obilaznici biće gotov u maju, a gradnja cele obilaznice do Bubanj Potoka biće završena za manje od dve godine.

To je najavila danas potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva Zorana Mihajlović.
Ona je sa ambasadorkom Kine Čen Bo obišla radove na izgradnji nove petlje "Bubanj Potok", koja je u sastavu deonice obilaznice oko Beograda od mosta preko Save kod Ostružnice do Bubanj Potoka, dugoj 20,4 kilometra.

Na toj deonici, čija izgradnja košta 207 miliona evra, glavni izvođač je kineska kompanija "Pauer čajna konstrakšen korporejšen", a podizvođač je azerbejdžanski "Azvirt", kao i domaće firme.

"Što se tiče ove obilaznice, bilo je problema i u projektno-tehničkoj dokumentaciji i ima još uvek nekih nereših stavri u oblasti eksprorijacije, ali to su tehničke stvari koje ćemo kao i do sada uspesti da rešimo", rekla je Mihajlovićeva.

Završetkom te deonice biće kompletirano svih 47 kilometara auto-puta od Batajnice do Bubanj Potoka."


Preneto sa https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1678737

Ovo je kompletan članak, nema nikakvih fotografija.
 
Isto je bilo pre neki dan na sajtu rts. Napisali da je tunel Laz dugačak 1700m.
Pišu neke članke a ne informišu se lepo.
 
Очигледно морају нешто да пишу...

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Poznanik koji radi za Azvirt mi je rekao da imaju nekih problema u sektoru 6 posle tunela Straževica, tj. močvarno zemljište koje nisu planirali pa moraće dosta da nasipaju sa onim krupnim kamenjem, zbog toga se kasni na tom delu pa će raditi i sledeći vikend tokom prvog maja.
 
Piccolo":1yia4c6c je napisao(la):
Poznanik koji radi za Azvirt mi je rekao da imaju nekih problema u sektoru 6 posle tunela Straževica, tj. močvarno zemljište koje nisu planirali pa moraće dosta da nasipaju sa onim krupnim kamenjem, zbog toga se kasni na tom delu pa će raditi i sledeći vikend tokom prvog maja.
Сјајно сондиран терен...30 година праве обилазницу и сад схватили да је мочварно, али боље икад него никад ( да схвате )

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Ево и мог скромног доприноса овој теми, вијадукт бр. 15 (након тунела Стражевица), дана 27.4.2020.

У међувремену (тачније јуче) је скела постављена на наредни сегмент. Нисам баш сигуран, али ми се чини да пуњење сегмента на ком је постављена скела траје две до три недеље, исправите ме ако грешим.
 

Prilozi

  • 3DA55C1A-4C67-4962-AB75-7C49744874F7.jpeg
    3DA55C1A-4C67-4962-AB75-7C49744874F7.jpeg
    577,9 KB · Pregleda: 6.808
  • 7F4C3A38-FF00-4617-80DC-2A439618863C.jpeg
    7F4C3A38-FF00-4617-80DC-2A439618863C.jpeg
    633,6 KB · Pregleda: 6.813
  • FD2F1ED7-5632-442D-ADEF-478D7246F7CA.jpeg
    FD2F1ED7-5632-442D-ADEF-478D7246F7CA.jpeg
    467,7 KB · Pregleda: 6.805
Vijadukt br:16
 

Prilozi

  • 20200429_151610 resize.jpg
    20200429_151610 resize.jpg
    304,4 KB · Pregleda: 6.341
  • 20200429_151626-r.jpg
    20200429_151626-r.jpg
    368 KB · Pregleda: 6.347
  • 20200429_151632r.jpg
    20200429_151632r.jpg
    351,4 KB · Pregleda: 6.342
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=733191#p733191:2fg2h94f je napisao(la):
ČikaRade » Sre Apr 29, 2020 5:19 pm[/url]":2fg2h94f]Ево и мог скромног доприноса овој теми, вијадукт бр. 15 (након тунела Стражевица), дана 27.4.2020.

У међувремену (тачније јуче) је скела постављена на наредни сегмент. Нисам баш сигуран, али ми се чини да пуњење сегмента на ком је постављена скела траје две до три недеље, исправите ме ако грешим.
file.php

file.php

file.php

file.php

Ovaj novi desni ide pravo, a stari u radijusu - čini mi se i vertikalnom i horizontalnom...baš se lepo prate! :bash: :bash: :bash:
 
Mala optička varka. Ista je visina. A ne može da bude paralelan jer su tunelske cevi razmaknute, i polako se mostovi približavaju na drugom brdu.
 
Koridori 5.5.2020
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Lx72B2yR214[/youtube]

Obilaznica sektor B6 Bubanj potok.

Nešto mi skrenuše sa prioriteta. Ovi stubovi idu ka brdu i sektoru C
https://youtu.be/Lx72B2yR214?t=1073
Koji je konačni plan?

Da neće proći preko postojećeg AP-a za čuvenu povratnu rampu ka BG mada tamo preko od brda nema mesta mnogo za tu rampu al šta znam, možda neki usek odradi posao. Po planu ta rampa bi se preusmerila na postojeći izlaz od kružnog puta odvajanjem u desno i prelaskom preko APa(obilaznice) u nivou pijace sa izlaskom na postojeću rampu ka BG.

Zar nije prioritet napraviti nadvožnjak na pravcu od BG ka Nišu za ubacivanje obilaznice u nivou bivše čeone rampe B.Potok.
Tako bi oslobodili prostor za umetanje AP obilaznice.

Vide se pomalo na snimku šipovi kod bandera uz taj nadvožnjak na 16:25. On po meni ima najveći prioritet jer čim ga završe mogu da krenu sa rušenjem postojeće trake i prilagođenjem. Za pravac iz Niša ionako već ima mesta desno od stare naplatne. To lako mogu da pomere.
 
Данас поподне; у смеру ка Авали:









У смеру ка граду:





Приближавање месту с озбиљним утонућем на путу, стављен је нов асфалт, али је и он утонуо и пукао; брзина мора до краја да се смањи на том месту па се стварају дугачке колоне; ко вози ноћу, треба да пази, ваљда је обележено, ако налети може да настрада:





:!: :!: :!:



Колоне због тога су километарске, до тунела Стражевица:



 
Нисам испратио, јесу ли отворили мост на Остружници? Или додају још мало кашњења, на ионако симболично кашњење у годинама!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Шта чекају више гром их спалио ? :bash: Само 25 месеци касне..... :bash: :bash:
 
Vrh