Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Petlja je gotova, fali Batajnički bulevar, za koji postoji posebna tema...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667841#p667841:ct1nnpy0 je napisao(la):
Zvezdara64 » Tue Oct 08, 2019 1:19 pm[/url]":ct1nnpy0]U komentarima je neko postavio pravo pitanje: Kad ce biti gotova petlja Batajnica? Zaboravljena i ne pominje se vise..

Batajnički bulevar - prošlog proleća, dakle 2018-te, lažljiva ministarka je tamo bila, najavljivala radove u istoj godini.
Janko može tačnije da nas podseti kada je to bilo.
 
Na mostu preko Topčiderke ispred Straževice rade diletacione spojeve i naizmenično se propuštaju vozila jednom trakom (stavljen semafor).Gužva je neminovna.
Iz leve cevi Straževice šljašti svetlo i dimi se od prašine,kinezi izgleda melju unutra.
Uvek sve slikam(sam naravno)ne znam šta mi bi da dam gospođi danas telefon.Kada sam video šta je uslikala,ostavio sam je kod Bubanj Potoka-još nije došla kući

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ја сам данас колима кренуо обилазницом од Орловаче према Остружничком мосту и после два-три километра наишао на велики застој на путу. Када се неколико кола полукружно окренуло и вратило натраг, учинио сам то и ја. Успут сам видео да се ради на уклањању површинског слоја земље за другу траку аутопута на обилазници, и да су на првом, мањем мосту, већ изграђени стубови. Радило се и код саме петље близу Орловаче са стране према Стражевици.

Мислећи да сам избегао застој и гужву на путу, упао сам у исте такве већ на магистрали, па у Трговачкој, па у Радничкој улици ... Утрошио сам скоро цео сат у тим покушајима да изађем из Београда према Новом Саду. Поред ТЦ "Ада" у левој траци сам налетео на већу рупу на улици. Неравни шахтови су опште место.

Шта Градске власти спречава да ураде, рецимо, излазни булевар из града од Жаркова до петље код Петловог брда? Сем сужења код гробља, траса је чиста, поред Белих вода и насута земљом до потребног нивоа.

Имам само једну слику застоја на обилазници (СМП), из истих разлога као и Тиквица ( :| ):



Ево и једне из ТЦ "Инђија":

 
Биће још затварња и суботу и недељу 09:00-15:00 код Липка и Железника. Избегавајте обилазницу.
 
Ако наставе овако плашим се да ће следећа обилазница постати активна за странце:
 
Zar ne postoji takva obilaznica ?
Mislim da je već odavno koriste turci iz Nemčke.
 
Ne koriste jer je od Sofije do Temisvara mnogo gore nego kroz Srbiju.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670013#p670013:2sdoy9sc je napisao(la):
paradox polje » Tue Oct 15, 2019 9:59 am[/url]":2sdoy9sc]Ако наставе овако плашим се да ће следећа обилазница постати активна за странце:

file.php


Stranci koji iole poznaju put, ici ce kroz grad sve dok se ne zavrsi obilaznica, ili barem deo do poslednje neizgradjene trase.

Ova navedena trasa na slici je suluda i islo bi se njome samo u slucaju rata u Srbiji, a to je valjda daleko iza nas...
 
На коридорима кажу да ће мост код Остружнице спојити следећег месеца, што значи да можда буде отворен до Нове године, мада сумњам!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HoKFfy4xS7Y[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670170#p670170:27m2513b je napisao(la):
arsa.arsa » Уто Окт 15, 2019 7:07 pm[/url]":27m2513b]

. . .
Stranci koji iole poznaju put, ici ce kroz grad sve dok se ne zavrsi obilaznica, ili barem deo do poslednje neizgradjene trase.

Ova navedena trasa na slici je suluda i islo bi se njome samo u slucaju rata u Srbiji, a to je valjda daleko iza nas...
Арса, ова траса је очигледно преувеличавање, са намером да укажем да много тога овде не ваља. Срећом колико чујем ни код источних комшија није ситуација много боља па ова широка обилазница која сасвим обилази Србију није реална.
 
Pa do Berlina je tom trasom preko Koridora 4 samo 150km dalje, ali je mnogo više magistrala nego AP, zato s druge strane nema Gradine i Horgoša, sreća naša što Rumunija i Bugarska nisu u Šengenu pa i na BUL/ROM i ROM/HUN ima nešto malo cimanja...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Jutros sam prošao vozom, radilo se na mostu iznad topčiderske reke, krenuli su od strane tunela Straževica da postavljaju poprečne čelične držače za izlivanje ploče mosta, dok na suprotnoj strani su pobijali šipove za pretposlednji stub. Nisu odrađeni poslednji stub, drugi (koji su pobijali šipove) treći je odrađen i četvrti mislim da su urađeni šipovi. Svi ostali su završeni kompletno.
 
Juče sam prošao kružnim putem, na žalost nisam mogao lepo da slikam u vožnji, bila je i gužva zbog auto pijace, uglavnom bio sam pozitivno iznenađen radovima... na delu između Resnika i mesta gde će se ulaziti u tunel radi se na raščišćavanju terena, bila su dva ili tri bagera... na delu između pijace Bubanj potok i mesta gde će se sa druge strane ulaziti u tunel teren je uglavnom raščišćen i radi se na ravnanju, negde sam čak video nasute delove... dole su fotke koliko sam uspeo u vožnji da pohvatam deo do Resnika, a sa Sentinela deo do Bubanj potoka.






image upload
 
Тунел Железник, први пут опран од отварања, иначе, машина је супер! Само погледајте разлику у левом доњем углу је прљави део.
 
Pere se tunel i sređuje rasveta :shock:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672508#p672508:2scbrjwu je napisao(la):
Igor » Уто Окт 22, 2019 8:03 pm[/url]":2scbrjwu]Pere se tunel i sređuje rasveta :shock:
Највећи је проблем затворити једну траку, направи се колона до Сурчина.
 
Kod tunela Železnik je izvedena devijacija kroz drugu tunelsku cev još kada je nakon krađe postavljana rasveta i prateća oprema.

Ukoliko nisu nešto menjali u međuvremenu, mogu devijaciju da iskoriste u situacijama kada se radi čišćenje i servisiranje rasvete.
2013.
130615-BGOB-54.jpg
 
Тренутно не може из разлога што је у изградњи друга трака и извођач радова је користи.
 
Plivač izašao iz vode.
64089930b9383b4fbf3e50020a42b61e.jpg
ab3ffdefb68da4598ed0b3776c72ff87.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Да ли је то кренуло монтирање последњег сегмента ?
 
На Сентинелу од пре два дана не изгледа тако, једино ако може неко са терене да потврди...
 
Ne spamujte temu, najpre pogledajte datume, čovek okači fotografije od 23/10 (svežije od satelita), Sentinel snimak je od 22/10...
 
Vrh