Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Pogledajte prilog 166562

Velicina fonta je ista kao i na drugoj tabli (pretpostavljam da je ovo standardizovano svuda). Postoji oznaka za centar. Ima dovoljno tabli.
Prosto odbijam da verujem da neko i dalje tvrdi da nije ljudska glupost primarni uzrok ove konfuzije, vec signalizacija.
Pogledaj veličinu na tabli kod račvanja,nije ista veličina.
Šta je problem da slovima piše centar,plus i ta glupava oznaka za centar.
Ćemu pored slova treba i oznaka,mogu onda umesto Beograd, da stave grb grada???
Oznaka za centar,glupa je sama po sebi,jer kako onda staviti ,jug,sever,zapad???
 

Prilozi

  • znak bp.PNG
    znak bp.PNG
    822,4 KB · Pregleda: 327
A što ne koristiti standardne oznake? Čoveku treba mnogo više da pročita slova, nego da prepozna znak. Čak i konsekutivni prevodilac kad prevodi ne piše sve što čovek kaže, već crta. To što ljudi nisu obrazovani, a voze, je skroz drugi problem. Pored toga, ima više znakova iza.

A i u krajnjem slučaju, oli pasti kruna s glave gospodske ako se provoza do sledeće petelje i vrati? Hoćemo li umreti za tih 10 minuta? :rolleyes:
 
Umreće onaj,koji je iza ovoga,što tumači znake,pri 130km na sat,da li je to znak Beograd rupa ili šta :ROFLMAO:
Kaži mi,kada toliko voliš piktograme,koji su piktogrami za grad jug,centar,zapad???
Taj piktogram za centar,je teška glupost.

Ovako treba da izgleda,slovima centar, i slovima koju traku da koristiš.Gde ovde ima mesta za glupave piktograme???
Ovde nema greške,sve jasno,nema apsolutno nikakve nedoumice.Tri boje,od kojih je jedna jarko žuta,druga bela,na uočljivoj trećoj zelenoj.
ynak sever jug.jpg
znam centar.jpg
 
Poslednja izmena:
A i u krajnjem slučaju, oli pasti kruna s glave gospodske ako se provoza do sledeće petelje i vrati? Hoćemo li umreti za tih 10 minuta? :rolleyes:
Ово је кључно. Није ствар у 10 минута, нека је и 110 минута, али не сме се због тога из једне грешке улазити у још много већу и опаснију грешку озбиљно угрожавајући живот и себе и других.
 
Zašto piktogram,ako može CENTAR slovima, jasno da jasnije ne može biti,kao za Las Vegas???
 
Zato sto ce onda neki pametnjakovic opet reci da je zbunjen jer on nije hteo u centar nego na Konjarnik. Ljudi stvarno preteruju i ne shvataju da se svet ne vrti oko njih i da ako su u 5 posto onih kojima nesto nije jasno, mozda je problem u njima. Prati Beograd ako ide u njega, a ako ide u Zagreb i Budapest, onda neka prati te znakove.
 
Centar je ovde konkretno zbog stranaca,da znaju da će ući u guzvu,ako slučajno pomisle da nastave za Beograd.
Problem je u nama,a ne u strancima.
Mi smo ti ,koji treba da im jasno ,da jasnije ne može biti,damo obaveštenja putem tabli i putokaza,na kojima nema ni milimetar nedoumice.
 
Da li je realno da ljudima smeta piktogram??? Šta, onda sve piktograme na saobraćajnim znakovima treba prebaciti u tekstualne znakove, da ne bude zabune? Bukvalno se svuda ovako označava centar, a vi se hvatate za američke gradove gde autoputevi prolaze kroz svaki deo grada i naravno da moraju da označavaju strane. Dovoljan je piktogram i to je to, šta filozofirate. Ako nekoga zbunjuje, onda brate mili, ne treba ga vratiti u auto školu, nego u vrtić jer ne ume da tumači najprostiji crtež.
 
Umreće onaj,koji je iza ovoga,što tumači znake,pri 130km na sat,da li je to znak Beograd rupa ili šta :ROFLMAO:
Kaži mi,kada toliko voliš piktograme,koji su piktogrami za grad jug,centar,zapad???
Taj piktogram za centar,je teška glupost.

Ovako treba da izgleda,slovima centar, i slovima koju traku da koristiš.Gde ovde ima mesta za glupave piktograme???
Ovde nema greške,sve jasno,nema apsolutno nikakve nedoumice.Tri boje,od kojih je jedna jarko žuta,druga bela,na uočljivoj trećoj zelenoj.
Pogledajte prilog 166566Pogledajte prilog 166567
Možete li nam pronaći neki primer iz EVROPE. Opšte je poznato da se u Americi koriste tekstualni znakovi za sve. Dok mi u Evropi koristimo sibole i piktograme zbog lakšeg snalaženja. Naše kulture vožnje nisu ni približno slične, tako da primeri iz Amerike nisu ni validni ovde :D
 
Ja sam ubeđen da signalizacija nije problem. Jedan manji deo problema jeste činjenica da ovo račvanje nije izvedeno baš onako kako bi trebalo, ali glavni problem je navika ljudi. Ljudi su navikli da se drže glavnog pravca i da će tako stići u Beograd, a da se za ostale pravce moraju isključivati.
Verujem da bi se prvi ja zbunio (da ne pratim ovaj forum) kad bi iz pravca Niša išao ka petlji BP. E sad, ja nisam od onih što idu u rikverc po autoputu, nego bih nastavio do sledeće petlje i konsolidovao se do tada. Jednom sam sa obilaznice, iz pravca tunela Straževica hteo da se na Orlovači isključim ka Ibarskoj/Čačku i promašio sam, pa sam išao skroz do Ostružnice.
 
Centar je jedan i zato postoji ikonica za njega.
Jeste, ali, da li zato što u gradu živi 100.000 Srba, u Beču videh na autoputu i ispisano 'Zentrum'. E, pa, ako je to uistinu razlog, treba reći da u Srbiji živi 6.000.000 Srba.

Bogme, u Solunu ne žive Srbi, ali dolaze na more, pa piše Кеnтро/Center na adekvatnoj tabli.

Da pustimo formalizam, i da gledamo kako će stvari da funkcionišu.

U pravu je vladanet 100%.
 
Ako tako stoji na prilazima gradova u okruženju onda bi i mi trebalo tako. Ali ja opet mislim i da piše "Centar plus ikonica" da će opet nekima smetati i biti nejasno.

Piše Beograd, ideš u Beograd, ne znam šta ljudima nije jasno.
 
Može da se raspravlja stalno. Kao prvo taj poslednji portal Beograd posle razdvajanja je postavljen na nebezbedno mesto jer prati pravac starog puta što sam već pokazao na primeru.
Neko pomenu da fali levo Temišvar. Dok se napravi autoput za Temišvar sad tu treba da stoji prazno jedno minimum dekadu ako ne i dve.

Najgore je što oni znaju da su zabrljali ovde i trebalo je da preprojektuju ovo sve ali sve bi stalo bar do jeseni ili zime koliko su spori a i to je trebao neko da plati. Ovako će platiti građani, nadam se ne glavom, vožnjom po autoputu smanjene bezbednosti što je razdvajanje puta urađeno traljavo i tako da može da se seku trake. Mislim jedna traka ka Beogradu. (n) po projektu. Ovo su dobili čisto crtanjem a moglo to bolje da se uradi.

Ovo može da se ispravi vrlo brzo samo da hoće ali pošto košta nikom ništa. Čekaće neku drugu priliku ili neki opasan udes. Mesta ima desno, pa čak i da ostane skretanje ka Pančevu tako kako jeste sada. Ukloniti zeleni pojas do brda i širiti put na 3 take ka BG gde bi ta treća ustvari bila ka Pančevu za rampu. Izvući ovu S krivinu malo duže tj da bude blaža a za šiljak staviti kosi V (nagnut na levo) ogradom tako da pokrije skroz obe trake obilaznice i sečenje ne bi bilo moguće a onaj ko skrene za BG bio bi bezbedniji jer ga čuvaju 2 ograde kao na razdelnom između autoputeva. Već sam crtao gore. I naravno da širenje pravca za Beograd počne na 3 ili 4 trake barem još oko 200-300m dalje nego sada.

Evo još jednog viđenja mesta šiljka s druge strane
silaz_bg.jpeg

Čak po meni možda još malo ranije da krene, tj tačno tamo gde se prekoputa završavaju desno kanali za vodu u pravcu Niša na traci obilaznice. (beli se sa strane)
Bacili su dragoceni asfalt bočno pred skretanje za Pančevo za možda pola metra, metar dalje što su trebali da trasiraju.
 
Poslednja izmena:
Po sadašnjem stanju, bela tabla za centar treba da stoji recimo na autokomandi.

Ako kojim slučajem autoput postane moto ili "magistralni" tabla na Bubanj potoku treba da bude plava/žuta. Bela nikako
Није ништа погрешно. Табла код Бубањ Потока је бела за БГ центар зато што је центар Београда градске улице (мислим да Славију гледају као центар), а боја табле иде према категорији пута на којој се налази крајње одредиште.
 
Pogledajte prilog 166572Saobraćaj se na Google mapama preusmerava na obilaznicu
Google nikako ne može da potrefi. Do juče je bilo prikazano da je nadvožnjak Resnik bio otvoren, ali ne i Obilaznica.
Danas su konačno otvorili Obilaznicu, ali su sad neobjašnjivo zatvorili nadvožnjak.

1688483332539.png


Kada se promeni smer, Google ima još luđu ideju:

1688483534721.png
 
Google nikako ne može da potrefi. Do juče je bilo prikazano da je nadvožnjak Resnik bio otvoren, ali ne i Obilaznica.
Danas su konačno otvorili Obilaznicu, ali su sad neobjašnjivo zatvorili nadvožnjak.

Pogledajte prilog 166576

Kada se promeni smer, Google ima još luđu ideju:

Pogledajte prilog 166577

Гугл мапа је имала озбиљних ”бисера” по Београду у прошлости. Међутим, мислим да ће бити довољно да добар број нас пређе преко надвожњака са упаљеном навигацијом на мапи. Мораће да ”учи” и јави назад серверу да ови луди Срби или возе летећа кола или да ту има неки мост/надвожњак. :)
 
Googleu u srbiji treba i proseku 15 ak dana da ubeleži neku veću promenu, još ne ovo sve mlado.....
Dok je bila otvorena platforma ovo se sve unosilo za dan
 
Док је била отворена платформа, свакакве глупости су се додавале на мапу. Зато смо ми једна од ретких држава у Европи где не можемо да директно мењамо мапу.

Стрпите се, биће за пар дана све како треба. Добро они и унесу измене с обзиром да немају сарадњу ни са ким из Србије.
 
Budući da je reč o obilaznici, koju će dobrim delom koristiti strani vozači, bilo bi pametno staviti oznake za Hrvatsku, i Mađarsku, nešto slično kao što stoji npr. kod Budimpešte ili Beča. (Tj. Bugarska, Severna Makedonija, Grčka na severnom delu obilaznice)

Beč putokaz .png
Beč putokaz.jpg
Budimpešta autoput oznake.png
Budimpešta autoput oznake .png
 
Vrh