Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

Stvarno ne vidim kic tu, ne izgleda nista vise kic nego npr nizozemski ili bugarski
Не виде ни они који су га правили. Какве везе има Низоземски и Бугарски? Осавремени , стилизуј, а не да изгледа као налепница за пиво и вино од пре 50 година.
 
Па у томе је и проблем. То није ни налепница, ни логотип, па чак ни амблем. То је Грб, а они си е праве по одређеним правилима.
 
Vrlo dobro znaš da ti post nije obrisan zbog šolje već zbog selfija na kome si bez majice.

😄 Verovatno mi nećeš verovati al nisam to znao...

Bukvalno sam slikao gornju 1/4 torzoa 😄 ni bradavice se ne vide iako sam muško 👨

Al nema veze, ne zameram... Post je bio za*ebantski pa sam mislio da si ga zbog toga obrisao... Al malo humora nije na odmet da malo prošara ove ozbiljne Prletove mudrolije... 🙂
 
Косово, 1979.
456989001_10220470184863350_5725035300185041012_n.jpg

На фотографијама се могу видети заставице држава НР Албаније, Турске и СФР Југославије те Република Србије и Црне Горе.
 
Poslednja izmena:
Говнар ћопави и његове слуге. После њега потоп..
 
Косово, 1979.
Pogledajte prilog 209269
На фотографијама се могу видети заставице држава НР Албаније, Турске и СФР Југославије те Република Србије и Црне Горе.
Мислим да су нејугословенске мањинр у СФРЈ имале своје заставе са црвеним петокракама, Мађари, Бугари, Талијани исто као и Турци и Албанци. Албанске са петокраком су биле чест плен наших трупа на КиМ 1998-1999.
 
Али акомало боље погледаш тих жуто уоквирених петокрака нема
 
Није баш неки квалитет слика мада није ни искључено.
 
Заанимљиво како су другови из СР Хрватске одредили химну за своју републику, а наши другови из СР Србије нису.
 
Па ем садржи "Српски" ем садржи Бога то друговима није било по души.
 
Могли су узети Востани Сербије. Мада ту негде 50их Марш на Дрину добија текст, а 1992. је био најозбиљнији кандидат за нову химну.
 
Истина, највише смо је доживљавали као своју, а Србија у другој Југославији је доживљавана само као територијална јединица.
 
Тако је, административна јединица. Могло би се рећи да су се "еманциповали" у односу на српство и Југославију сматрали наднационалном домовином.
 
Zanimljivo u ovom videu da verovatno manje od pola Hrvata na tribinama peva ljepu našu. I kako sve ode u k***** nakon samo par godina.

Inače, ne znam dal je ovo prava tema, ali ono ludilo u Hrvatskoj zbog pljuni i zapjevaj i zastavom SFRJ na video bimu bi trebalo da bude otrežnjenje drugoj Srbiji s kim smo mi imali posla.
 
:cool:
fdh-klas-lovor-2.jpg


Њихов однос према Југославији је сада њихов проблем.

Ми је "од идеје до реализације" морамо посматрати објективно.
 
Печат ромејске израде, који је изучавао и објавио 1884. француски византолог Густав Шламберже, потврдио је његово постојање. На аверсу печата је на грчком језику писало +ΠΕΤΡ(Ο)Υ ΑΡΧΟΝΤΟΣ ΔΙΟΚΛ(Ε)ΙΑ(Σ) ΑΜΗΝ (+Петра, архонта Дукље. Амин.), док је на реверсу представљена Богородица са малим Христом. Са својим стилским особинама оловни печат је датиран у крај 10. или почетак 11. века. Нажалост, оловни печат је данас изгубљен. Архонт је титула којом су Ромеји бележели српску титулу - кнез.
Peter_of_Diokleia.jpg
 
Vrh