Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

4) на првом месту у врсти, односно с леве стране, спреда гледано – ако су заставе поређане у врсту;


Ако се застава Републике Србије истиче заједно са две друге заставе, застава Републике Србије налази се у средини.

Овде није једнозначно речено, али сако схватам добро, случај на фотографији горе није поређано у врсту, већ излази из једне тачке - у случјау ако имамо три заставе. Ако би било рецимо четири на таквом истом носачу, онда би застава требала да буде слева?
 
Овде није једнозначно речено, али сако схватам добро, случај на фотографији горе није поређано у врсту, већ излази из једне тачке - у случјау ако имамо три заставе. Ако би било рецимо четири на таквом истом носачу, онда би застава требала да буде слева?
На фотографији се свакако види то што си написао, да је средње копље више у односу на друга два, али мислим да и уопште када се истичу три заставе (на јарболима, рецимо) важи правило да се застава Србије истиче у средини. Правило за прво место у врсти требало би да важи за 4 + заставе.
 
IMG-20240215-WA0025.jpeg
 
Pogledajte prilog 190792
Stim da nisam načisto da li vraćati grobove kj ili zadržavati izgled stilizaciju orla a štit popuniti aktuelnim grbom
Треба послати упит надлежном заводу са питањем да ли ће и када бити реконструисани и враћени грбови на згради Главне поште.
 
Stim da nisam načisto da li vraćati grobove kj ili zadržavati izgled stilizaciju orla a štit popuniti aktuelnim grbom

Грб није никада био део архитектуре, већ конкретн реклама, шапа или како већ хоћеш, власти. Те власти више нема, те државе више нема, па и истицати тај грб, по мени нема смисла.

Друго је питање, да се десила мекана транзиција, да није било скидања старог грба, па да је дошло до реконструкције, тада би се дало расправљати шта са њим. Овако, кад имамо прекид, ја старе грбове не бих враћао.
 
Sve kartuše sa grobovima bile su deo arh objekata stilizacije su radile arh
Primer gdje grb redovno menjan
Jeste zgrada arhiva u karnegijevoj
Prvo je bio grb kraljevine
Pa grb sr Srb
Sad važeći grb
Na zgradi zel stanice vraćen je grb kraljevine srb
A ministarstva saobraćaja odnosno železnica grb kraljevine jugoslavije
Iznad ulaza u narodnu skupštinu u timpanonu je bio predviđen grb kraljevine srb pa je stavljen grb KJ pa onda SFRJ danas stoji prazno iako je bio započet proces stavljanja grba SRJ
Ja bi svugde stavio grb Srb ali to oni smaraci u zavodu ne kopiraju
 
Овде треба само штит на грудима Орла да буде са крстом и 4 оцила. Мада би мени и грб СХС био прихватљив.
 
Овај актуелни је одличан. И велики и мали.
 
Vrh