Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731491#p731491:2x8wgmvk je napisao(la):
Beki » Sub Apr 25, 2020 10:21 pm[/url]":2x8wgmvk]neko bi imao drzavnu, neko narodnu, nego sa ocilima, neko sa isecenom petakrakom :mrgreen: , neko sa natpisom grada, kraja...

A najvise bi bilo onih zastava koje je delilo Lav pivo.

35303790_1094860687322008_6901575006547869696_n.jpg
 
Moj komšija okačio zastavu štipaljkamama između simsa i klime, i to naopako. Sada kreće kiša, zastava ne sme da bude istaknuta na kiši. Stvarno ta podela bez ikakve kontrole i smernica je smešna, da zastave stoje kao krpe svugde okolo.

Trebalo je raspodeliti opštinama i da se skupštine stanara jave da preuzimaju zastave, i to da ih dobiju isključivo uz dokaz da su obezbedili uslove za isticanje zastave - držač, barjak i pristupačno mesto, da se zastava može skinuti kada ne treba da bude istaknuta i da se lako može zameniti / oprati. A mislim da postoji i obaveza da bude osvetljena (?), ali da budemo bliže realnim uslovima pa da se na to zažmuri.

Ali kad se malo osvrnemo oko sebe možemo da vidimo da su i na javnim institucijama pokacene zastave koje su prljave i pocepane, na kraju cinično je zabavno posmatrati samoproklamovane patriote kako omogućavaju široko rasprostranjeno narušavanje dostojanstva simbola države, i to u vreme kada čitav narod aktivno i očigledno ponizavaju. Više bih se ljutio da su delili narodne zastave, pa da se tako tretiraju. Ovako, s obzirom da se radi o državnoj zastavi mogu da tumačim da mi je komšija anarhista, jer ju je postavio naopako. To mi dobro zvuči, bolje nego da je SNS-ovac.
 
Kad budete kacili sledecu turu, bacajte novcic. Bice bar 50% sanse da ih okrenete kako treba
 
Сматрам да државна и народна застава треба да се разликују. На тај начин, сви Срби заробљени у бившим југословенским републикама могу да истакну своју заставу а да их нико не кажњава што истичу обележја друге државе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731682#p731682:1xizs5s8 je napisao(la):
Прле » Нед Апр 26, 2020 11:35 am[/url]":1xizs5s8]Сматрам да државна и народна застава треба да се разликују. На тај начин, сви Срби заробљени у бившим југословенским републикама могу да истакну своју заставу а да их нико не кажњава што истичу обележја друге државе.
Из тог разлога је и уведена државна застава са грбом, али имамо примере у РС и ЦГ где наш народ исто користи тробојку са грбом. Из тог разлога ја бих само заменио улоге народне и државне заставе.
 
Naprvoj fotki gdje su zastave okacene kako netreba vide se i metalni utori držači za koplje zastave gdje je svaka zgrada bila u obavezi da istakne zastave za vrijeme državnih praznika ...
 
Taчно тако Дишо, прибегава се јефтинијем и неугледнијем решењу разапињања застава попут веша док бројни јарболи и држачи за дрвене јарболе стоје празни широм града.
 
Pritom je to fejk patriotizam, koji se bas konkretno forsira od strane vlasti.
Veci je patriotizam odbiti zastavu od njih.
 
Тако је Дракче. Као и црвено плава штарфта коју су узурпирали СНСовци...

Политика им је све само не српска
 
Хм, свиђа ми се круна, а шаховница и "словеначки" грб су крајње непотребни.
 
Da se konsultujem ovde pre nego što prijavim.

Kakve su ovo zastave gde je grb na desnoj strani?

Da li ovakve zastave smeju da se kače kao veš ili moraju na jarbol?

zastava krpa.jpg
zastava krpa 2.jpg
 
To su zastave koje SNS deli svojim clanovima.

Nije grb na desnoj strani nego ih pogresno kace.

Dzabe prijavljujes kad ih vlast deli i naredjuje da se kace.
 
Znam da od toga nema ništa. Samo me zanima da li državna zastava mora da ide na jarbol, tj, da li se namerno sprdaju sa zastavom.
 
Интересантно је то што када обратите пажњу на грб види се да је ово хибрид старог и новог решења.

Наиме на старом грбу је круна била закривљена и "стајала" је на штиту на две тачке...На новом је исправљена.

Сада имамо верзију где је штит са орлом из старог грба а круна из новог...

Ебе луд збуњеног...неке верзије грба ми се мање свиђају неке више..али ме апсолутно ужасава ова нестандардизација и што штампа свако шта пожели...
То ми много више смета од овог качења по терасама.
#Дуле позајмио сам слику....
 
Što samo govori kakva smo država gde se zakoni uopšte ne sprovode :(

Nemam ja ništa protiv isticanja zastave, želeo bih iskreno da je kult zastave i grba mnogo veći nego što jeste. I super mi je što skoro svaka SAD kuća ima zastavu na jarbolu, ali neki red i standardi moraju da se znaju, naročito ako ideja potiče od organa vlasti.
 
Плашио сам се да ће бити оваквих хибрида. :(
 
О чему причамо кад је у кабинету министра иностраних послова била застава са старим грбом...
 
Дачић (који је потписао уредбу о новој верзији) и Шутановац су били највише против примене нове верзије грба.
 
Dacic potpisao pa onda reko kako treba to povuci i da je to trosak nije ni gledao sta je potpisivao ...
 
Још један хибрид слепац. Срамота је да представници власти немају појма која је застава актуелна. Толико им је стало. Како онда други да нас поштују када сами не да не поштујемо, него смо крајње Ооопуштени..

Ма ко то шије? Одакле право? У ствари, то мора да је неки стручњака малао, па мусе вероватно више свидео стари орао. Онако, лично...

А официјална застава и атрибути се могу официјално преузети! Само да штампаш. Хоћеш већу хоћеш Мању. БОје су дефинисане, ништа немораш да бринеш!
 
Vrh