Šta je novo?

Nove table za beogradske ulice

Јесте али имамо потпуно одсуство стандардизације свега у граду.
 
Screenshot_20240311-221857_Viber.jpg

Poslao mi drugar koji radi dostavu
Oduševilo se a tablu kao da je radio @stf lici ili neko po tom šablonu
 
@Placitum @Дошљак

Meni, koji se odlično snalazim u gradu, i jeste i nije bitno da postoje table sa nazivima ulica. Ako se zateknem u nekom delu grada gde nisam bio toliko često ili sam pak prvi put, potrebno (dovoljno) je da vidim jednu tablu sa nazivom ulice i da mogu da se orijentišem bez problema u kvartu. Najveći problem su mi novobeogradski unutarblokovski brojevi zgrada i nazivi, jer zna da bude zgrada do zgrade a različitim ulicama pripada i kada tražim neku određenu zgradu, a ne neki istureni objekat na vidnom i lakom za snalaženje mestu, moram dodatno da se napregnem da bih se snašao, čak i kada imam mapu ispred sebe.​
 
Да блокови умеју баш да буду конфузни, посебно изграђено у последњих 30 година са словима за улазе.
 
Lepo primećeno, međutim, da su ove interne saobraćajnice dobile sasvim opravdan status gradske ulice, ja sad ne bih bio u ulazu 'V', koji je Wolt-dostavljač iz Gvineje čitao 'B' jer je na ćirilici i hteo da mi isporuči tuđ suši:

20240315_103446.jpg


Ove dve i slične novobeogradske džade, dakle, treba da budu ulice.
 
Слично урадити и по другим "планским насељима" типа Коњарник, Миријево, Јерковић сл. где имамо интерне саобраћајнице попут улица. И са кругом КЦС.
 
Vrh