Šta je novo?

Nova Kumodraška ulica

Da li će na ovim proširenjima na autoputu biti i prostor za stajališta , kao što je urađeno kod skretanja za Pančevački most iz pravca Trga republike?
 
Prošao sam juče biciklom postojem nadvožnjakom, nadvožnjak je užasan sa ogromnim rupama i kolotrazima. Nedopustivo je da postoji kuća unutar petlje gledano iz pravca Ustaničke ulice i autoputa. Ulice sa voždovačke strane su kriminalne, znači ljudi moji, ono je gore od Kaluđerice. Stambeni fond je u stanju raspada i bez novogradnje jer je tu očigledno oduvek planirano da se gradi nešto. Postoji i određeni broj napuštenih i trošnih kuća. Trotoar je maksimalno širok jedan metar sa sve ivičnjakom. Kolovoz je pun rupa i od kamiona i autobusa je nabijen uz ivičnjak.

Sve u svemu apsolutno ruglo i sramota kojeg trebaju i prošla i sadašnja gradska vlast da se stide.

Očigledno će izgradnjom nove Kumodraške tuda ići 25 i 26, pa neće kao do sada praviti slalom levo-desno, samo ne znam kojom će trasom tačno ići jer taj kraj samo znam zbog TC Stadion i naših drugara u Infostanu/Gradskom stambenom.
 
Ту је очигледно једно од оних "прескочених" (читај: било људи па их мрзело да се цимају са експропријацијама, ал оставили за касније као 80% града) делова где се мислило да праве штанцоване зграде као на Коњарнику итд ал не бејаше ништа

То што нема ПДР-а за тај део је још већа бесмислица, заједно са недостатком плана за Учитељско Насеље око садашњег Лидла и оног дела са кућама иза Руда
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546371#p546371:2fhp0pus je napisao(la):
astrodule » 20 Jun 2018 10:46 pm[/url]":2fhp0pus]Koliko ja kapiram, napraviće paralelne saobraćajnice sa obe strane i Vidska (ova pored crvenog šrafiranog) će da ima izlaz na auto-put.

file.php


Husovu će proširiti i dodati rampu za nadvožnjak ka Ustaničkoj.

Ne znam čemu će služiti ovaj mali kružni tok u sred zelenila.

Na strani Ustaničke, ovo crveno je komercijalni sadržaj srednje spratnosti.

Ovo bi trebalo da poveća protočnost za bar 200% (moja procena) u odnosu na trenutno stanje.

Označio sam tirkiznom nove saobraćajnice (po mom shvatanju)

file.php
Оно што видим из овог плана, када попусте аутомобилска загушења из Кумодража и Јерковћа, пренеће се на Газелу. Крушевачка ће на почетку бити проходнија, па ће се опет заглавити ка Врачару. Петља је направљена у непрекидном току, што је добро због капацитета нечага у шта се слива неколико токова. Планира се аутобус у мешовитом саобраћају, који је спорији од аутомобила.

Дакле, уз велике инвестиције, само одлажемо "Кармагедон" (како су се у Лос Анђелесу изражавали када је на пар дана затваран Супелведа Пас због поправки). Не правимо, него чак и отежавамо градњу издвојених коридора јавног превоза, чиме дугорочно обарамо брзину и аутомобила и јавног превоза испод 20 км/с. А већ и уздуж и попреко на Душановцу има преко 2000 путника на сат по смеру, што правда улагање у коридоре 1+1 на тим правцима. Већ сам у једној "Метро-логији" предлагао градњу регионалног лаког метроа за исток по средини аутопута. Попречно у односу на аутопут је важно да свака важнија петља има попречан прелаз са издвојеним коридором за јавни превоз, а не само Мостар и Аутокоманда. Дакле, и Душановац и Плави мост.
 
Pozdrav svima,

Vidim da ova tema dugo nije potegnuta ali možda bi trebala. Živim baš u tom delu grada i na putu do prodavnice uočio sam geometre koji postavljaju geodetske tačke vezane baš za projekat "nove kumodraške ulice".

Jel neko od Vas upućen u detalje? Jel ima nekih novina vezanih za početak radova? (Verujem da je neko primetio da je husova dostigla vrhunac po pitanju gužve, koja u nekom delu dana kada nigde nije gužva na autoputu i isključenju husova red do forma ideale.
 
Uzimaju podlogu za izradu projekta nece tu radnici skoro...
 
Mogli bi barem da privremeno prošire tu ulicu kod semafora i ubrzaju saobraćaj 200% na tom delu što ne bi bilo nimalo malo i osetilo bi se odmah.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788077#p788077:66iv9ua1 je napisao(la):
direktor » Sre Okt 28, 2020 8:04 am[/url]":66iv9ua1]Uzimaju podlogu za izradu projekta nece tu radnici skoro...

Najverovatnije je to ali kada sam ih pitao šta i kako, odgovorili su mi da je projekat označen kao prioritetan i da moraju za tri meseca da upišu sve parcele u katastar.
Možda je vezano za rekonstrukciju dušanovackog mosta koje je najavila nova predsednica opštine voždovac a to je deo projekta. Verujem da je to, jer sama ulica je veliki zalogaj ali dobra stvar. Prodisace i dušanovac, autokomandi, trosarina pa čak i autoput jer mi se čini da je tu efekat leptira veoma prisutan.

I da, direktore hvala na odgovoru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788103#p788103:qkd2r4ss je napisao(la):
Biciklistkinja » Sre Okt 28, 2020 10:27 am[/url]":qkd2r4ss]Mogli bi barem da privremeno prošire tu ulicu kod semafora i ubrzaju saobraćaj 200% na tom delu što ne bi bilo nimalo malo i osetilo bi se odmah.
Kako da prošire? Moraju da rade eksprorijaciju zemljišta jer su uz ulicu načičkane kuće u privatnom vlasništvu.
Samo dok bi to odradili prošlo bi minimum 2-3 god ako ne i više, pa onda proširenje, radovi i sl i bez 5+ godina nema tu šta da se uradi.

Mogli bi Husovu da stave da bude jednosmerna sa dve trake.

Leva traka ka Dušanovcu, desna ka Medaku i Jerkoviću stim što bi linija 25 morala da se preusmeri na trasu 26 pa tek u Jerkoviću da se vrati na svoju trasu
 
То је одличан предлог, много мање је возила у смеру ка Љубићкој па жртва не би била превелика.
 
Svaka čast za ideju, to je nešto što može da se uradi bez novca i taman prilika kada se već nešto dešava da se krene sa rekonstrukcijom husove jer tu su imovinsko pravni odnosi rešeni odavno e sad što su romi ušli to je već nešto drugo ali neće biti problem. Čak da 25-ica skrene iz Maksima gorkog u južni bulevar pa preko autokomande u trise kaclerovica pa onda starom rutom (kao 18-ica). Nadam se da neko ko treba čita naše prepiske ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791728#p791728:18zdpdk9 je napisao(la):
Heinz » Pon Nov 09, 2020 10:04 pm[/url]":18zdpdk9]Daleko bilo da Husova bude jednosmerna.
zbog čega?
 
Хусова да се почисти оних паркираних кола да може лепо да се прође. Од тих буквалних бубашваба се не може проћи, увек су они криви
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788774#p788774:1k7qwvik je napisao(la):
Whiplash » 30 Окт 2020 11:00 am[/url]":1k7qwvik]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788103#p788103:1k7qwvik je napisao(la):
Biciklistkinja » Sre Okt 28, 2020 10:27 am[/url]":1k7qwvik]Mogli bi barem da privremeno prošire tu ulicu kod semafora i ubrzaju saobraćaj 200% na tom delu što ne bi bilo nimalo malo i osetilo bi se odmah.
Kako da prošire? Moraju da rade eksprorijaciju zemljišta jer su uz ulicu načičkane kuće u privatnom vlasništvu.
Samo dok bi to odradili prošlo bi minimum 2-3 god ako ne i više, pa onda proširenje, radovi i sl i bez 5+ godina nema tu šta da se uradi

Нова Кумодрашка иде потпуно новом трасом, експропријације има, али далеко мање него да се шири на постојећој траси.

nova-kumodraska-ulica.jpg
 
Експропријације има доста само ту на дну око аутопута после иде кроз ништа

Само после да се продужи као нови авалски пут и биће фино
 
Oni su planski išli preko placeva koji su većim procentom državni, koji su uknjiženi na male kvadrature i tako dobili trasu. Verujem da je sličan plan i pre postojao pa je sad samo nadogradjen. To je verovatno vreme 70' kada je i ulica grčica milenka bila u planu da se proširi, verujem i da taj plan postoji i čeka svoj trenutak i nadogradnju ali tek kada se ovaj projekat završi. Sve bi to bilo odlično, konačno da voždovac kao druga opština po veličini (mislim) prodise punim plućima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788774#p788774:101yyn3a je napisao(la):
Whiplash » 30 Окт 2020 11:00 am[/url]":101yyn3a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788103#p788103:101yyn3a je napisao(la):
Biciklistkinja » Sre Okt 28, 2020 10:27 am[/url]":101yyn3a]Mogli bi barem da privremeno prošire tu ulicu kod semafora i ubrzaju saobraćaj 200% na tom delu što ne bi bilo nimalo malo i osetilo bi se odmah.
Kako da prošire? Moraju da rade eksprorijaciju zemljišta jer su uz ulicu načičkane kuće u privatnom vlasništvu.
Samo dok bi to odradili prošlo bi minimum 2-3 god ako ne i više, pa onda proširenje, radovi i sl i bez 5+ godina nema tu šta da se uradi.

Mogli bi Husovu da stave da bude jednosmerna sa dve trake.

Leva traka ka Dušanovcu, desna ka Medaku i Jerkoviću stim što bi linija 25 morala da se preusmeri na trasu 26 pa tek u Jerkoviću da se vrati na svoju trasu
У Хусовој улици нема шта више да се откупљује, све оне куће и земљишта су поодавно откупљени. Сви они који тамо сад живе су нелегални. Из ког разлога куће нису срушене кад је урађен откуп, то не знам. Тај део града (саобраћајно) ће се решавати, кад се почне радити трећа фаза УМП-а. О томе свему смо писали пре пар година на теми о УМП-у.
 
Ja prosto ne mogu da verujem da ce ovo ikada zaziveti.Licno sam se interesovao ,posto zivim u blizini, sta ce biti sa tim planom i da li ima ikakvog nagovestaja njegove planirane realizacije.Ono sto sam saznao onda, je da je narod u ovom gradu glup i zatucan. Naime po donosenju predloga realizacije tog projekta ,lokalni dokolicari i komunjare su izmileli iz svojih nezaradjenih stanova da pazite sad... PROTESTUJU jer kako kazase u svojoj inicijativi .. ne zele autoput ispod svojih prozora. Smatrajuci da ce njihov mir tog kraja (odnosi se na Kraljevacku ulicu i zgrade uz nju) remetiti uzasno bucan bulevar od po 2 trake.Organizovali se oni tako pre neku zimu , protestovali na onim terenima izmedju zgrada, hteli da potpisuju peticije i sl. gluposti.Ono sto kumunjarska bag** ne zeli , i prosto ne moze da pojmi je da se Beograd kao grad siri ,raste iz godine u godinu i problem saobracaja postaje sve gori i gori. Bilo sta da im kazes na potrebu izgradnje bolje saobracajnice , odmah ti se nadju komunjare koje su koliko do pre 50 godina po partiskoj liniji sisle sa Durmitora i ostalih planina pa im gradska buka remeti viziju mirnih pasnjaka iz njihove mladosti,da ti kazu kako su oni stari Beogradjani i ko si ti , dodjos da im rusis njihov lepi Beograd.Njima verovatno ono ruglo iz Husove , predstavlja car i sarm Beograda , koji tako zarko hoce da sacuvaju a odma ti se tu i nadovezu ovi sa zutim patkama i ne-davimo Beograd ,jer ,gde ces bolje prilike da se bunis protiv ovog rezima.. i tako u nedogled... Ne znam sta je bilo posle toga, izgleda da nista se nije promenilo , ali onda sam se bio duboko razocarao u samu cud svojih sugradjana i totalno odsustvo bilo kakve progresivne misli da msm da dok ne izumre generacija koja je odrasla zadojena komunizmom da nema napredka ni po pitanju ovog ni po pitanju bilo kod slicnog projekta.
 
Зато и путују од центра до куће као да иду из другог града.
 
Ma mnogi kukaju na neuslovne saobraćajnice, pa kada neko kaže da moraju da se odreknu dela dvorišta, koje ionako nisu na baš 100% legalan način pridobili, kažu kako im u suštini i nije potreban gradski prevoz i proširenje ulica. Isto i slučajevima kao što je Kumodraška / Peke Dabčevića. Svi bi neka prostranstva, borci za zelenilo, a istovremeno bi uređeni kraj i brzu vezu, al' da se to tako odradi da ne narušava njihov lični mir.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793020#p793020:o3mw09l6 je napisao(la):
Гага » Sub Nov 14, 2020 2:44 am[/url]":o3mw09l6] Тај део града (саобраћајно) ће се решавати, кад се почне радити трећа фаза УМП-а. О томе свему смо писали пре пар година на теми о УМП-у.
Od toga kad ste pisali jer počelo nešto da se radi?

Nije.

I šta ti to govori?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793678#p793678:1na1gzmx je napisao(la):
solecar » 16 Nov 2020 13:44[/url]":1na1gzmx]Ma mnogi kukaju na neuslovne saobraćajnice, pa kada neko kaže da moraju da se odreknu dela dvorišta, koje ionako nisu na baš 100% legalan način pridobili, kažu kako im u suštini i nije potreban gradski prevoz i proširenje ulica. Isto i slučajevima kao što je Kumodraška / Peke Dabčevića. Svi bi neka prostranstva, borci za zelenilo, a istovremeno bi uređeni kraj i brzu vezu, al' da se to tako odradi da ne narušava njihov lični mir.

И за казну им онда зазидаш све улице на 50 година, загадиш воду и сечеш струју. Е онда кад цене некретнина падну на минус у том крају узмеш и сравниш га са земљом као упозорење осталима.

Решени сви проблеми саобраћаја у граду за недељу дана. Значи њачеш и тако опструираш пројекте побољшане ефикасности саобраћаја? Дакле угрожаваш функционисање главног града самим тим и економије истога тако нарушаваш целу државу? На све то одвалиш им неки болестан порез типа минимум 1000% па да видимо колико ће онда да кмече и жале се
 
Vrh