Šta je novo?

Niš

Правилна мисао искористити постојеће железничје коридоре. То само престоница има несрећу да се постојећи коридори запуштају или зазиђују.
 
Ali taj koridor nema mnogo jakih tačaka presedanja.
Linija bi verovatno išla od one kasarne pored glavne ž.s. pa pirotska rampa, ćele kula, stop šop.

Ideja nije loša, ali imaće uticaj na gradski saobraćaj u Nišu koliko ima i BgVoz u Beogradu
Značiće najviše ovima od stop šopa ka banji.
 
Колико сам схватио, реч је о коришћењу деонице а не и плана заснованом баш на тој деоници. Тј систем би требао да има још што шта у себи. Ако би планирали трамвоз уместо трамваја ем би се мрежа дала проширити онда би то био стималанс за многе градове у Србији да поступе слично.
 
може. има фамозна нишка тријангла, где се од станице Ниш пруга одваја ка Нишкој Бањи и ка аеродрому

Ali taj koridor nema mnogo jakih tačaka presedanja.
Linija bi verovatno išla od one kasarne pored glavne ž.s. pa pirotska rampa, ćele kula, stop šop.

Ideja nije loša, ali imaće uticaj na gradski saobraćaj u Nišu koliko ima i BgVoz u Beogradu
Značiće najviše ovima od stop šopa ka banji.

то је као прва линија. на њу би се качиле остале, тако да би се могле направити преседачке тачке. елем, ово је нешто што сам ја давно направио:

NiT-2.jpg
 
Jel se taj projekat spominje kao nesto sto bi moglo biti realizovano, ili je to samo povodom ovog seminara da se opravda odrzavanje istog , pa se prodaje prazna prica.
 
Mana je što se oslobađa samo trasa od trijangle ka Niškoj banji, dok bi ostale trase morao grad da obezbedi.
Ovo bi možda imalo smisla kao jednokosečna gradska železnica. Mada ima mnogo PP na koje nišlije odavno p!zd€
 
Jel se taj projekat spominje kao nesto sto bi moglo biti realizovano, . .
Malo sam tražio na netu i naleteo na ove članake iz 2016.
"Studija izvodljivosti i projekat usvojeni su na revizionoj komisiji Vlade Republike Srbije. . ."

"Češka firma “Sudop Praha” sredstvima Evropske unije i uz saradnju sa niškim urbanistima završila je kompletan projekat obilazne pruge oko Niša kojom bi se železnički saobraćaj iselio iz centra grada. . ."
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima informaciju sta ce biti sa stanicom Trupale pored Nisa ? Za brzu prugu Beograd-Nis se pominje Trupale kao glavna stanica jel zna neko nesto detaljnije ?
 
bio sam u Nišu prvi put nakon par godina, iznenadio sam se brojem turista preko dana, možda prosto nisam nikada svraćao u ovo doba godine, ali se ne sećam da je ranije bilo tako
lepo je videti avione kako nadleću grad, pretpostavljam da je to jedan od razloga što je sada turistima Niš dostupniji

s druge strane, pored par novina u centru grad mi generalno odaje isti utisak kao i ranije, dosta je haotičan i čudi me da neka mesta još uvek nisu pipnuta ili barem našminkana
sviđalo mi se što sam video dosta radnika na tvrđavi kako čiste i kose travu, retkost je kod nas videti da se celodnevno radi na održavanju, ali da li je to samo pred Nišvil ne znam, jer mi ostatak grada ne deluje toliko uredno.. sve van centralnih ulica i trgova je u užasnom stanju, mada je i u tim frekventnijim delovima i dalje mnogo fasada gladno za obnovom

atmosfera u gradu je super, dosta ljudi, dosta turista i generalno je opuštena atmosfera.. i dalje mi se sviđa onaj parkić između trga i keja

moram da pohvalim autobusku stanicu, shvatio sam da mi je to izgleda omiljena stanica kod nas iz prostog razloga što uvek naletim na slobodan šalter i što su peroni prostrani.. bez obzira što sama stanica estetski nije ništa posebno, ubedljivo imaju najhumaniji peron.. bio sam i u novom kliničkom centru, lepo je za promenu ući u bolničku zgradu koja ne liči na Silent Hill
 
Није форма крива него садржај
 
Vrh