Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Mislim da smo samo objektivni - kada nesto nije u redu, naravno da cemo da kritikujemo (i u tome prednjacimo u poslednje vreme, cak se precesto kritika pretvara u obican "hejt"), ali kada se nesto dobro uradi, red je da to pozdravimo.

Posle raseljavanja naselja ispod „Gazele“
Sve će biti uređeno za nekoliko dana
Autor: B. V. | Foto: d. milenković | 02.09.2009. - 10:06

Četiri kamiona „Beograd puta“, dva bagera, dizalica, nekoliko desetina radnika „Zelenila“, „Gradske čistoće“, „Vodovoda i kanalizacije“, već dva dana čiste i uređuju prostor ispod mosta „Gazela“, gde se nalazilo nehigijensko naselje. Kako najavljuju, za potpuno uređivanje ovog prostora trebaće im najviše sedam dana, nakon čega će ovaj deo ispod najprometnijeg beogradskog mosta biti jedna lepa slika Beograda.

lokacija-x.jpg


U toku dva dana čišćenja, sa ovog dela izneto je više od 350 kamiona smeća, šuta i sekundarnih sirovina, koje su prevezene na stovarište u Vinču.
Porušeni su svi montažni objekti, oko 150 kuća i nekoliko poljskih kupatila, dok je za objekte koji su izgrađeni od čvrstih materijala, betona i cigli, ostalo da njihovu nelegalnost utvrdi inspekcija, nakon čega će biti srušeni. Sav deo ispod „Gazele“ će biti poravnan, uređen i neće se nalaziti ni jedan objekat.
- Posla ima dosta, ali se nadamo da ćemo u narednih sedam dana sve završiti. Veliki problem nam prave i iskopane septičke jame, koje su slabo obeležene, pa moramo da pazimo kad prolazimo kamionima - priča jedan od organizatora akcije sređivanja prostora ispod „Gazele“.

lokacija.jpg


Ekipe „Zelenila“ su po očišćenom delu posule dezinfekciono sredstvo „Zeolit“ da zbog nataloženog smeća ne bi došlo do zaraze radnika. Sredstvo nije opasno po zdravlje čoveka, tako da radnici nesmetano mogu da rade svoj posao.
- Nakon što sve sredimo i očistimo ogradićemo celokupan prostor. Sve četiri komunalne službe rade svoj posao i garantujem da će Beograđani biti oduševljeni novim pogledom sa „Gazele“ - pričaju u „Beograd putu“.
Izvor Blic
 
Врачар сигурност ауто стоји у близини са пар момака...;)
Иначе, при пењању на Газелу, осећа се изузетно јак смрад људског измета...језиво!!!
 
Да ли су у међувремену порушили коће од "чврстог" материјала? Била је проча да ће их порушити кад инспекција утврди да су дивље.
Какво је сад стање испод моста, јесу ли очистили шта?
 
btw Kakvo je to licimerje da će tu rušiti jer su divlje, a one trospragtnice ispod dalekovoda ostaviti...
 
DoktorUbipacijentic":2qr3h567 je napisao(la):
Да ли су у међувремену порушили коће од "чврстог" материјала? Била је проча да ће их порушити кад инспекција утврди да су дивље.
Какво је сад стање испод моста, јесу ли очистили шта?
Ostala je još "ljubičanstvena" kuća i mislim još jedan "objekat" nedefinisane namene (teško je odrediti od silnog đubreta).
Prostor je ogradjen i i dalje se odnosi đubre
 
Ауууу, па сад оних 500 000 тона ђубрета не звучи тако нереално, ако већ за 7 дана нису успели да очисте онај свињац.
 
I sta sad sa ostalih cirka 120 nehigijenskih naselja? Gazela, Belvil i 25. maj za ovu godinu, a jel postoji neki redosled izmestanja ostalih nehigijenskih naselja?
 
Prošao sam popodne ispod Gazele, polako ruše i "ljubičastu".
Sve ostalo je srušeno i prostor je očišćen. Ostao je samo stub starog železničkog mosta.
 
relja":12ae3gw1 je napisao(la):
Prošao sam popodne ispod Gazele, polako ruše i "ljubičastu".
Sve ostalo je srušeno i prostor je očišćen. Ostao je samo stub starog železničkog mosta.
da, nema više ni te ''kuće''. Samo mi nije jasno da li su i oni dobili kontejner ili nešto drugo.
 
Kada sam ja prolazio odnosili su PVC prozore - "mečkom".
A PVC stolarija slabo "pasuje" na limene kontejnere.
 
Провозао сам се бициклом између Саве и насипа, после шљункаре гледано из правца блока 45 ка остружничком мосту...
Тамо има толико радника, толико сојеница се ЗИДА у овом тренутку да је то невероватно!!!!!
 
Lepo. Ja bih SVE pustio da zavrse i spiskaju tu lovu., a onda dosao jedan dan sa mehanizacijom i bez pardona sve to srusio. Pa nek se onda misle i kreativno tumace zakone.
 
Nikola":23sj5jgd je napisao(la):
Lepo. Ja bih SVE pustio da zavrse i spiskaju tu lovu., a onda dosao jedan dan sa mehanizacijom i bez pardona sve to srusio. Pa nek se onda misle i kreativno tumace zakone.
Vrhunski! :kk:
 
Da li je iko ko je prolazio novom saobraćajnicom ispod železničke pruge na NBG, pored Holiday inn-a video koliko ''naselje'' tu postoji??? Da li ćemo se ikada naučiti nečemu, ako ne iz tuđeg a ono bar iz sopstvenog iskustva??? Nehigijenska naselja niču svakodnevno u svim delovima grada a ništa se preventivno ne čini.
 
To "maselje" se tu nalazi već duže vreme.

Inače, tuda vozim posebno oprezno.
Jedanput, znajući da cigančići ne paze i pretčavaju ulicu, vozim i držim ovorene četvore oči, kad ono na ivičnjaku stoji musavo i iscepano dete sa sve ogromnom SEKIROM u ruci :o .... i sekira se presijava na suncu :/
 
Прошао сам ја пешака пре неколико дана и запрепастио сам се. Па то насеље ће ускоро да постане и веће од оног што је било код газеле. Такође, приметио сам да осим цигана има и белаца.
 
26.09.2009.

Slika053.jpg


Slika054-1.jpg


Slika055.jpg


Slika005.jpg


Slika056.jpg


Betonska gromada na prvoj fotografiji je stub onog prvog železničkog mosta. Sličan se nalazi i na suprotnoj obali.
 
Vrh