Šta je novo?

Nedostatak parking mesta na Novom Beogradu i kazne

La Grange

Intermediate
Učlanjen(a)
23.01.2010.
Poruke
497
Pohvaljen
88
Pa ti parkiraj gde hoces
19494606734d3ea52515ee5852944664_orig.jpg

12413095254d3ea52569f66491123292_orig.jpg


http://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2011&mm=01&nav_id=488173
 
Илити Park&Ride :lool: Сада мало на озбиљнију ноту, срамота бре. Мада, када боље размислим, ни једна подземна гаража величине целог НБГ, изгледа, не би помогла, имајући у виду да цео град и приград тамо иде на посао.
 
Sumnjivo mi sto su dva budaka, i oba nova, tek izasla iz radnje. Ukoliko nema neka prodavnica na 20 m, kapiram onda da to nema veze sa parkiranjem. :kafa:
 
Mozda je bezveze, ali ja sam jednom nesto slicno uradio jednom audiju, u Tempu. Ladno su me zagradila 2 automobila, a ja parkiran regularno pod onim nadstresnicama, ali poslednje mesto. Uspem da otvorim jedan auto nekako, izbacim iz brzine, i odguram ga 10 m, ali drugi audi 100, kao casa, nikako. Dosao sam jos sa tetkom, koja je i bolesna, a cekali smo unutra minimum 30 min, samo da platimo.
Skapiram da on nece uskoro, pa sednem u auto i polako u rikverc. Udaram direktno u vozaceva vrata, ali srecom imam kuku. Zapinjem iz sve snage, auto urla, ali dzaba. Hvatam zalet, udaram, ali nista. Pizdim.
Dolazi mali sto skuplja kolica kao da mi pomogne, obzirom da imam 20 cm manje nego sto mi treba da izadjem. On pokusava da me usmeri levo desno, ali ja vec znam, nemogu da prodjem, Hvatam zalet i opet direktno kukom u vrata, zlatnog audija 100.
Ovaj sto me je usmeravao, nista nije rekao, samo je polako otisao. Ja sam nastavio sa svojim napred nazad. Ne znam kako ali posle nekog vremena sam uspeo da izadjem. Mom autu apsolutno nista, a i nije neki auto. Njegov auto VEKIKA rupa nasred vrata, nije probio ali je bas PUNO udubio.
Parkiraj se lepo!
 
Ова Шкода није страдала због паркирања, разлог је сасвим други.
Власник Шкоде је власник неког рудника и није на време исплаћивао људима редовно плате (позната прича). радници су штрајковали, није пуно вредело, газда се није обазирао и "крамповање" по Шкоди је једна од мера упозорења. Није само страдала Шкода него и Ауди А8 и још нека возила. Било је на РТС-у, покушавао сам да пронађем на њиховом сајту, али ми није успело.

 
Ovaj "nakrampovani" A8 mislim da je iz Bugarske... Od pre recimo tri ili četiri godine je ova slika.
 
:laugh: :lool: :laugh:
ako ne možete da dobijete telefonom ,, parking servis Beograda,,
uvek slobodna brza linija ,, Budak servis ,, samo za Vas
:laugh: :lool: :laugh:
 
Heh iako je i meni milion puta doslo da neke majmune u saobracaju naucim pameti, ipak ove slike koje sada gledam su pomalo zatrasujuce...ipak treba znati gde je granica, sto je mnogo mnogo je sa ovim budacima i krampovima... :shok:
 
Дабно беше, када сам предложио прелепљивање шоферке са а3 налепницама, на којима би било отштампано упозорење. Пола дана би скидао то срање, па би се можда нешто научио, а штете не би било.
 
^^^
Singapurski metod, a? Može i veća... Ali da ne može da se sine i da moraš da menjaš šoferku posle toga. Ups... To je uništavanje tuđe imovine. :( Definitivno "papirnata" nalepnica koju ima da se "okoziš" dok skineš.

Samo, ko bi onda "punio" gradski budžet? :)
 
Скупа је штампа већих формата. :D Овако је сасвим ок за почетак. А после, ако налепница не помогне, аутолак спреј. Е, за то ти већ треба хемикалија. ;)
 
stf":1ly7nr6v je napisao(la):
Дабно беше, када сам предложио прелепљивање шоферке са а3 налепницама, на којима би било отштампано упозорење. Пола дана би скидао то срање, па би се можда нешто научио, а штете не би било.
Управо ово сам урадио пре три године једном типу који је стално паркирао џип на зеленој површини (једно мало острвце зелене површине) код моје зграде. На папиру А4 формата сам одштампао "Пријатељу ово није паркинг, други пут скидамо вентиле, само те посматрамо. Није тешко бити фин" и то сам залепио на предње ветробранско стакло, на страни код возача, са Тигар неостик лепком. Наравно намазао сам мало више лепка, поготово на ћошковима. Како је прошло скидање не знам, али више никад није паркирао ту. Тип иначе није из краја, долазио је неком у посету. Ваљда је научио лекцију !

Иначе се слажем са предлогом "стф"-а да се ово уведе као један вид казне и да то ради (лепи) комунална полиција, а да налепнице, као што каже "ненад78", буду од папира, најјефтинија, а најгора налепница (за скидање).

Или поново увести "лисице" као једну од казнених мера. Штета што су их укинули, давних година то беше, наводно нису "демократски" вид кажњавања !!!!! А у Лондону и дан данас "раде" лисице пуном паром.

Ево као се Кикинђани буне за увођење лисица:

http://www.kurir-info.rs/srbija/lisice-na-vozilima-nisu-po-zakonu-44498.php
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/210504/Lisice-na-vozilu-za-nepropisno-parkirane
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/198063/Lisice-nezakonite
 
Inače, Airport City Belgrade koristi taj fazon sa lepljenjem plakata po šoferšajbni ukoliko se neko parkira na parking mesto koje je rezervisano (čitaj kao: plaćeno). :)
 
Vrh