Šta je novo?

NCR regionalni centar Blok 42 [ Poslovni objekat | 55.000m2 ]

Postavljaju upravo dizalicu

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Ovo je snimak radova od pre nekih 2 nedelje...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ugqX0Sbz76I[/youtube]
 
Нови Београд, Блок 42, Ново Градилиште NCR

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MNs7Hj3PZ9E[/youtube]
 
Kao i svi projekti koje radi privatnici u Beogradu. Osobama koje zarađuju novac svojim radom nije u interesu da se sporo gradi, već im je cilj da što pre završe i aktiviraju investiciju.
 
aag2md.jpg


1zfjzi8.jpg
 
Obišao sam jutros ovo gradilište, sledi desetak slika:

Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
S obzirom na to da je ovo jedno od većih gradilišta u Beogradu, neverovatno je da još uvek nemaju valjanu građevinsku tablu. To je samo znak da je neko vešto našao načina da zaobiđe standardne zakonske procedure. Ovo je tabla koju su nedavno postavili:

 
Koliko kapitalnih projekata samo u ovom delu Beograda u poslednjih par godina.
Od Navigatora preko Siriusa, NCR-a, Zeleznicke stanice Novi Beograd do Nordeusa...
 
Meni je sasvim super da Bulevar Milutina Milankovića bude biznis centar NBG. Jedini problem je parking za zaposlene jer je u stambenim blokovima preko puta haos je do 17h, tako da zaključujem da već sada postoji problem.
 
Meni se isto svidja, drago mi je da turisti pogotovu purgeri kad budi dolazili vozom u bg vide sta je grad ;)
 
Neka dolaze prevozom bg vozom bajsom e trptom to je ispod casti it japija bgovskog
 
У блоку 43 иза приватне клинике имају оне склепотине из 90их, реално да се све то почисти, може ту да се осмисли лепа монтажна гаража на спрат. У блоковима 41 и 41а ће већ имати доста проблема, ту је много тесније, а и кад се споје булевар уметности и црвене армије неће више моћи да паркирају на слепом завршетку, мада имају пар паркинга где исто може монтажна гаража на спрат. ЈА се само надам да неће дирати разделно острво у Милутина Миланковића као што су радили у булевару АВНОЈА
 
Već je uveliko haos,svi parkiraju u blokovima preko puta ulice. Bojim se situacije iz bloka 45 kad su stanari pokušavali da lancima zatvaraju svoje parkinge zbog kineskog tržnog centra. Najveći pritisak je na bloku 28 i to severni kraj jer tu nisu pravljeni parkinzi prema M.Miankovića kao u bloku 23 a preko puta poslovnih zgrada koliko hoćeš a što reče čovek kad se probije nasip ispod pruge ukinuće se još 40-ak divljih parking mesta koja se sad koriste. Pre mesec dana su označili 20-ak parking mesta u Bul. Umetnosti u desnoj traci(u oba pravca) što je skroz OK s obzirom na trenutni obim saobraćaja. Bolnica koja je otvorena u bloku umesto megatrenda samo je dodatno pogoršala stanje☹️
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634966#p634966:2c403ckh je napisao(la):
Дошљак » Ned Jun 30, 2019 12:42 pm[/url]":2c403ckh]У блоку 43 иза приватне клинике имају оне склепотине из 90их, реално да се све то почисти, може ту да се осмисли лепа монтажна гаража на спрат. У блоковима 41 и 41а ће већ имати доста проблема, ту је много тесније, а и кад се споје булевар уметности и црвене армије неће више моћи да паркирају на слепом завршетку, мада имају пар паркинга где исто може монтажна гаража на спрат. ЈА се само надам да неће дирати разделно острво у Милутина Миланковића као што су радили у булевару АВНОЈА
Receno je da ce se mozda graditi Navigator 3 i 4.. :D
 
@Bonvivan
Пре два лета и станари кула у 28. блоку су оградили паркинг места ланцима, али су морали то да скину.

Људи, биће озбиљна фрка са паркирањем и то је то. Да би се решио проблем недовољне доступности жељене робе или услуга измишљен је новац - иначе га не би било - дакле, потребно је увести наплату паркирања у зони у којој постоји вишак потражње и онда ће се смањити број људи који долазе на посао колима. То је једино решење, а могућа је и градња подземних гаража, нпр. дуж 28. блока уз Миланковићев булевар (а то ће тек морати да се плаћа).
 
Kao sto su ljudi prestali da dolaze na posao kolima kad je uvedena naplata u bulevaru AVNOJ-a,sada Zorana Djindjica,samo se sada parkiraju po obliznjim parkinzima i trotoarima u okolnim blokovima jer je dzabe,a da li treba podsecati da oni koji rade u tom kraju ne rade bas za neki minimalac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635463#p635463:1nkw7sv5 je napisao(la):
Bonvivan » Tue Jul 02, 2019 8:52 am[/url]":1nkw7sv5]Već je uveliko haos,svi parkiraju u blokovima preko puta ulice. Bojim se situacije iz bloka 45 kad su stanari pokušavali da lancima zatvaraju svoje parkinge zbog kineskog tržnog centra. ...

Nije bio u pitanju 45. blok, već 70. blok... Pošto su kinezi u 70. bloku... Ovih dana se svi frljaju sa blokovima, a naročito sve trpaju u 45 (akva park itd.)

Što se tiče zaključavanja, NBG je dobar po tom pitanju pošto postoji delom svest da to nisu privatna mesta, a i parcele su takve da parkinzi uglavnom nisu na parceli objekta. U ostatku grada je pak ludilo u nekim delovima, po karaburmi ima delova gde su bukvalno sva, ali sva mesta zaključana po principu ko prvi (i jači) devojci, njegovo mesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635486#p635486:3pufgt47 je napisao(la):
Assad84 » Tue Jul 02, 2019 9:54 am[/url]":3pufgt47]Kao sto su ljudi prestali da dolaze na posao kolima kad je uvedena naplata u bulevaru AVNOJ-a,sada Zorana Djindjica,samo se sada parkiraju po obliznjim parkinzima i trotoarima u okolnim blokovima jer je dzabe,a da li treba podsecati da oni koji rade u tom kraju ne rade bas za neki minimalac.
sada tokom leta, Zorana Đinđića još i može da se pronađe mesto u zoni, a van vremena odmora plava zona je 100% popunjena posle 9h svaki dan. Stanje u blokovima je kao i pre toga, ništa gore, ništa bolje. Uglavnom neuređeno.
 
Sta znaci ta floskula ,,uglavnom neuredjeno" da se nisu okolo nakotili zmije,pacovi,narkomani? i nemoj molim te meni koji u bloku pored zivim 20 god. da govoris da je stanje isto kao pre uvodjenja zone jer to nema veze s mozgom,od sabajle znaci 07h krece jurnjava i galama da se uhvati besplatno mesto u okolnim ulicama i parkinzima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635486#p635486:24klqb1r je napisao(la):
Assad84 » 02 Jul 2019 08:54 am[/url]":24klqb1r]Kao sto su ljudi prestali da dolaze na posao kolima kad je uvedena naplata u bulevaru AVNOJ-a,sada Zorana Djindjica,samo se sada parkiraju po obliznjim parkinzima i trotoarima u okolnim blokovima jer je dzabe,a da li treba podsecati da oni koji rade u tom kraju ne rade bas za neki minimalac.

Наравно да нису престали, кад је паркирање 150 динара цео дан, односно мало скупље од бедних 3.000 дин. за цео месец, а около је потпуно бесплатно.
Сва места треба да буду зонирана, и унутар блокова, а паркирање скупље - таман толико скупље да у сваком тренутку буде понеко расположиво место. Томе служи наплата.
 
Šta pričaš, kakve zmije pacovi narkomani, ko je pomenuo išta od toga i nemoj da spuštaš nivo diskusije na "nemoj ti meni" nisam ti ja drugar iz škole.

Uglavnom neuređeno se odnosi upravo na parking. Divlje parkiranje je isto kao što je bilo i pre zone, obzirom da već više od deset godina taj blok i 22 imaju pritisak i onih koji rade u okolini i onih koji rade u gradu a koriste ove blokove (+30) kao park and ride za centar.

Ne živim tu, ali radim u boku 21 više od decenije, išao sam pre toga u školu devedesetih i znam na šta mislim po pitanju haosa u bloku u vezi parkinga i evolucije istog zadnjih desetak godina sa izgradnjom novih objekata. I unapred, parkiram se samo u zoni pošto mi ne pada na pamet da se lomatam po bloku niti imam običaj da parkiram u krivini/na trotoaru igde.
 
A pa da,ne zivite ali radite u bloku 21 ,dolazite kolima na posao,sve je sad jasno.

Ali da se vratimo na blok 42,neko je predlozio da se ruse neke nize zgrade iza one klinike i da se gradi garaza,zasto jednostavno drzava ne natera investitore da grade vise parking/garaznih mesta,a da zaboravih da oni naredjuju drzavi a ne drzava njima sta ce i kako da bude.
 
Да би се обезбедило паркинг место за сваког запосленог, гаража би морала да заузме једно 40% објекта, што се никоме не би исплатило да гради нити да закупи, јер би цене таквог простора биле енормне. Такође, наша улична мрежа то не би издржала. То нико у Европи не ради, нити је то циљ. У централи СГ банке поред Париза мој друг, са платом од 7.000 евра, није имао обезбеђен паркинг. Могу се градити комерцијалне гараже, најбоље подземне у једном нивоу, испод постојећих блоковских паркинга.

Иначе, живим у блоку који је сад највише на удару и ту решења, осим наплате паркирања, једноставно, нема. Било слепо црево и периферија, сад је пословни центар, а у центру за паркинг местом постоји потражња већа од понуде. Иначе не би био центар. Није ми, кад већ возим кола, ни најмањи проблем да платим 457 динара за месечно паркирање у зони. А неки број оних који ту сад долази колима, морао би превозом, или да паркира даље. Ето. Другачије решење - не постоји.
 
Vrh