Šta je novo?

Nauka i kritičko mišljenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna osoba je imala lose iskustvo... hajde da zabranimo tu medicinu koja je pomogla bukvalno milionima ljudi! Pa i od brufena nekom prokrvari zeludac, hajde da zabranimo brufen jbg
Sto se silovanja tice, ono se u zatvorima desava previse ucestalo bez obzira na pol, rod i orijentaciju i svaki zlocin zahteva adekvatnu kaznu. Daleko je cesca situacija gde su se osobe koje su potpuno zavrsile tranziciju bile prebacivane u neadekvatne zatvore. Pa ti sad zamisli kako prolazi osoba koja izgleda potpuno kao zena u muskom zatvoru... Ima serija "Veneno" nakon cijeg gledanja ne znam kako neko moze da ostane zadrta smradina, te stoga srdacno preporucujem.
 
Poslednja izmena:
Nedavno sam gledao ispovest devojcice koju su pretvorili u muskarca pre puberteta
Baš zato sa takvim stvarima i treba da se sačeka do 18. godine. Jer nije ista osoba ni fizički ni mentalno sa 12 i 14 i sa 18 godina. Sećam se jednom kada je neko od ortaka kad smo imali 21 godinu, postavio temu/pitanje ''šta biste vi danas mislili i rekli sebi u vreme kad smo bili na početku gimnazije''. I jedan kaže šaljivo ''ja bih sebe verovatno pripalio u glavu''. 😄 U smislu jer mu se od 15 do 21 godine desilo toliko promena i sazrevanja da se sam sebi čudi. Prosto nisam mozak ne radi isto u 15 i u 20 godina.

E baš iz takvih razloga postoje neka ograničenja i propisane godine kad se šta radi odnosno od kad može šta da se radi. To ovi što mrze svaki vid tradicije ne mogu da shvate, i zato se isčuđavaju nad svim i sve smatraju nebitnim i slobodnim za interpretacije. Takvi će sutra da podrže i onu lujku što predlaže da beba koja ne zna ni gde joj je leva noga, koja ne zna ni kako se zove, niti je samosvesna a kamoli svesna bilo čega drugog... treba da ima pravo glasa na izborima i u društvu...

Kao što napisah gore, ide se ka normalizaciji nekada nenormalnih stvari i ideja i ka rušenju nekih poredaka bez kojih čovečanstvo danas ne bi ni postojalo.

I baš kao u slučaju Nemačke, dok zemlja tone u krizu i paniku, oni tamo većaju jel nuklearka dovoljno obnovljiva i čista. E isto tako je i kad prenesemo perspektivu na svetski nivo. Čovečanstvo u nikad gorim problemima, i sve manje vremena za rešavanje nekih od njih, a neki nemaju pametnija posla nego da uče decu transrodnosti i da uvode nove zamenice i načine obraćanja. Jer svakako, kada jednog dana ostanemo bez resursa ili kolabira svetska ekonomija a sa njom i sav poredak, te zamenice će nam biti od presudne važnosti i pomoći...
 
Poslednja izmena:
Dabi ste videli koliko je sve relativno, narocito prica o zlocincu i zrtvi evo jedne istorijske teme.

u 17. veku u Juznu Afriku se naseljavaju Holandjani tzv Buri. Oni su prepuni preduzetnickog duha, vrlo hravri. Razvijaju plantaze, naravno kupuju i drze crne robove.
1815. Engleska uzima vlast nad Juznom Afrikom.
Englezi zatim ukidaju ropstvo i zabranjuju robovlasnistvo u svojoj imperiji i engleski brodovi gone trgovce robljem( zapravo da bi otezali rad na plantazama americkog juga, nema tu humanosti)
Ovo dovodi do sloma ekonomije bura u J. Africi.
Buri se sklanjaju od engleske zalazeci dublje u teritoriju Bantu crnaca.
Ulaze u genocidne sukobe. Buri ubijaju Bantu crnce, zene i decu.
Bantu crnci cine isto.
Englezi se postavljaju na stranu Bantu crnaca da bi unistili Holandjane.
Englezi se sire, nastavljaju sada oni da vrse genocid nad Crncima (Zulu ratovi) dok su Holandjani/Buri imali neku vrstu autonomije u kvazidrzavama Oranje i Natal.
Ali Engleska imeprija se siri.
Takvo stanje traje do pocetka 20. veka kada izbijaju tzv Burski ratovi.
Englezi pokusavaju da izvrse genocid nad Burima koji su izvrsili genocid nad crncima.
Englezi imaju novi izum - koncentracioni logor.
To je ovako izgledalo. Nemci nisu bili bas toliko originalni, cetrdesetak godina kasnije:
lizzievanzyl.jpg


NA slici je Lizzie van Zyl , zrtva anglosaksonskih imperijalista.
Dakle, Holandjani/Buri su zrtve genocida i u isto vreme vrse genocid.

Sama kolonijalna praksa, samo cinjenje, samo trud protestantskih trgovaca i kapitalista dovela je do svihovih zrtvi i situacija.


Crnci su se pre tog medjusobno ubijali, ali genocidi nisu bili nuzni jer ih je bilo malo da zauzmu sve resurse.
Kapitalizam ima osobinu da jede resurse.
Danasnji rat u Ukrajini rezultat je zelje kapitalistickih sila da pojedu ruske resurse.
Samo ovaj put "Bantu crnci" imaju nuklearno nauraznje.
 
Jako lepo skretanje teme... nego, kad zabranjujemo Brufen? Bendera, draga, hm?
A ako vec spominjemo istorijske genocide, ima i velika glad u Indiji koju je orkestrirao Čerčil, a i nekih ovde lokalno koji se poriču, u Drugom svetskom ratu, devedesetih itd. Kapitalizam ne dovodi nužno do fašizma, ali baš su dobri prijatelji kad zagusti... nema bolje radne snage nego kad dehumanizuješ jednu grupu ljudi...
 
A to, "teška vremena dolaze, hajde sad da budemo govna slobodno, ima bitnijih tema"... To prepustite gospodinu V*čiću, on isto tako manipuliše. Više problema može i da postoji i da se rešava simultano
 
A za ovaj tvoj predlog - može. Ti se meni obraćaj u ženskom rodu, a ja ću tebi sa ''Licemerčino''. Jel može? Dogovoreno?
Jako lepo skretanje teme... nego, kad zabranjujemo Brufen? Bendera, draga, hm?
A ako vec spominjemo istorijske genocide, ima i velika glad u Indiji koju je orkestrirao Čerčil, a i nekih ovde lokalno koji se poriču, u Drugom svetskom ratu, devedesetih itd. Kapitalizam ne dovodi nužno do fašizma, ali baš su dobri prijatelji kad zagusti... nema bolje radne snage nego kad dehumanizuješ jednu grupu ljudi...
Licemerčino,
A što se ti baviš samo nepravdama iz prošlosti? Gde si da sprečiš nepravde koje se dešavaju sada?

Mada me jesi prijatno iznenadio ovime o kapitalizmu, jednom da se od tebe čuje nešto levičarsko što nije samo SJ i PC šit. Pazi samo da se ne pretrgneš, molim te.
nema bolje radne snage nego kad dehumanizuješ jednu grupu ljudi...
Kaže SJ i PC zajednica koja bi da ukine termine mama i tata i zameni ih sa ''Roditelj 1 i Roditelj 2''.
Kaže SJ i PC zajednica koja bi da ućutka i ekskomunicira svakog ko ne misli kao ona.
Kaže SJ i PC zajednica koja bi da ceo svet gura u svoj kalup i da se većina prilagođava manjini.
Kaže SJ i PC zajednica koja bi da uništi koncept porodice i uopšte bilo kakav osećaj pripadnosti bilo čemu osim pripadnosti samom SJ i PC kanceru.
 
Kaže SJ i PC zajednica koja bi da ukine termine mama i tata i zameni ih ''Roditelj 1 i Roditelj 2''.
Ovo nije dehumanizacija, ovo je činjenica. Postoji puno porodica sa istopolnim roditeljima, pa i kod nas... Mislim, može da postoji i više formulara, al zar ti nije žao papira... mogu da budu i Tata 1 i Tata 2, eto, sve super :) Mislim, ti si samozvani IT strucnjak, mozes da napravis polje u bazi gde prvo ide titula, pa onda ime roditelja, a na papirnom formularu i da sam uneses sta treba, i onda svi srećni. Obojica napišemo "Tata" iznad svog imena, i jaka stvar...
 
Poslednja izmena:
Naravno da je dehumanizacija.

Ja sam tebi odavno, još prošle godine rekao da ste vi SJ i PC kanceri isti ljudi kao i vaši navodni smrtni neprijatelji - ultra desničari. I dok vi njih optužujete i krivite da žele da uspostave jednoumlje, diktaturu, cenzuru, da dehumanizuju druge, da su militantni i tvrdoglavi, da su im ideje pogrešne i neodržive... vi radite sve to isto, samo na perfidniji način.

SJ i PC, bar ovi u sadašnji oblicima koje guraju zapadne agende, su ništa drugo nego diktature zamotane u slatke oblande i laži. Desničari za razliku od vas makar imaju herca da kažu šta misle i šta bi uradili. Dok se vi diktatori i autokrate gori nego oni, krijete iza nekih slatkorečivih bljuvotina i foliraža. Gadite mi se. I drago mi je da ja gadim vama, kao što mi je drago kad se gadim i zadrtim desničarima. Jer tako znam da sam u zlatnoj sredini, gde sam oduvek i bio. Isto važi i za kapitaljare i komunjare, progresivce i konzervativce, nacionaliste i globaliste. Dokle god me nijedan od takvih ekstremističkih taloga ne prisvaja, meni je drago.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh