Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Da li se zna sta se desava u ovoj 2013. godini. Ova tema kao da je zamrla... ?
 
Hajde da vidimo i to cudo,ja prodjoh pre neki dan i centar je i dalje prazan,a radnika nema jos od pre nove godine.
 
evo i ja jedva udje na forum,prvi put nije islo,neznam zasto,pa pozdrav svima na forumu :gobb:
inace radio sam na ovom objektu kao elektricar,sto i danas radim,mesecima sam radio u ovom objektu i mogu reci da je sve dobro ispalo,kako se radilo i kakva je bila organizacija,tj luda kuca :bash: .Moja firma je zavrsila nas deo,a ostala je jedna firma da zavrsi oko elektradova i mislim da sad rade pregrade u objektima,posto nije bilo unutrasnjih zidova
 
Добродошао! Хвала на информацијама из прве руке.
 
Dobrodosao silence.

Brdjanine,ima li novosti oko tog useljenja?
 
Vidim da je ovo uradjeno totalno bez neke namene, populisticki... kao brinemo za nauku....
Sad ce te me ubiti, ali ja bih ovom objektu promenio namenu. S` obzirom na stanje Gradske bolnice i lokaciju iste, kao i neposrednu blizinu medicinske skole, mislim da bi najlogicnije bilo da ovo bude zdravstvena ustanova ili deo Gradske bolnice.
MOzda plucno odelenje ili TBC centar posto je plucna klinika gradske bolnice totalno prebukirana, plucna u visegradskoj se bukvalno raspada, a TBC stacionar na B. Kosi se vec raspao.
 
Па ту би могао да буде и Градски завод за плућне болести из Рифата Бурџевића 33 (преко пута Градске болнице), који је скоро исељен јер се зграда сама од себе урушава. Сад су запослени раштркани по граду, један део је у Земуну, један део у Обреновцу,....
 
Problem je sto su zgrade kancelarijski prostor bez cvrstih zidova vec staklo od pona do plafona i to sto nema linija gsp-a u blizini osim trola u dimitrijali i 65ice koja ide severnim bulevarom i to na oko 500-700m sto uopste nije mala razdaljina za nekog ko ide u bolnicu a pogotovu uzbrdo.

Cak i kad bi bile i kada bi hteli da uvedu recimo 65p ne bi imali kuda jer su male ulice za kretanje gradskog prevoza.
 
Znam Vucko, ali mi je nebulozno sto se ispostavilo da se objekat gradio u stvari zbog izbora. :evil:
S druge strane gomila ustanova nema svoje prostore, a zdravstvo je u katastrofalnom stanju.
Ne mozemo pricati o nauci i tehnologiji, a pri tom da nemamo gde da lecimo bolesne gradjane.
Ali, ali, ali... Sta nase politicare briga za to...
Uostalom najbolje je imati bolesnu, neobrazovanu i zaglupljenu naciju. Onda je najlakse njima vladati i manipulisati.

Izvinjavam se na Off-u
 
Cetvrtak, 17. januar, 2013.
NTP Zvezdara na reviziji kod protivpožarne policije

Uprava protivpožarne policije dostavila je spisak primedbi na projektnu dokumentaciju izvedenog stanja objekta naučno-tehnološkog parka na Zvezdari.
Primedbe su otklonjene kroz projektnu dokumentaciju,a prema instrukcijama PPP. Očekuje se da će ponovna revizija predmeta trajati do kraja februara meseca.

http://piu.rs/news.php?id=95
 
Odlično, imaju opravdanje za otezanje.

Još uvek nije formirano pravno lice koje će rukovoditi ovim objektom.
(Politika je čudo.)
 
U junu se useljava centar,rece privatni minister naseg ministarstva.Hajde da mu ne verujemo na rec.
 
Zar nisu Dinkić i Žarko danas rekli da će, kako su ga nazvali, "IT Park Zvezdara" biti otvoren 1. oktobra?
 
Ja sam procitao bese na blicu da se useljava od juna,onda mora kasnije da su dobili informaciju da useljevanje ne znaci pocetak rada vec samo pocetak punjenja tog centra?
 
Jedinica za upravljanje projektima (prethodni direktor Đukić) je dobila nalog da se useli u zgradu.
Nevolja je što oni nemaju para za prvi račun za struju, ni ostale troškove i ne žele da budu uvučeni u nebrano grožđe.

Vlast nema ideju šta da radi sa ovim objektom.
(Možda da ga useli pred neke izbore)
 
Zar nije bila ideja da se preseli inkubator iz stare zgrade masinca neka provbaju da iznajme nekoj IT kompaniji kad prije stgose da naprave racun za struju
 
Ma nije problem selidba inkubatora i čega god.
Veći problem je što još nije osnovano pravno lice koje će upravljati ovim čitavim kompleksom.

Krčkaju se tu razne kombinacije. Osnovni problem je nedostatak ideje šta sa tim dalje.
Zato se formalno priča da dozvola protivpožarne inspekcije drži sve zakočeno.
Kao, ne može stepenište da se prefarba drugačijom farbom ili da se oljušti farba skroz.
 
ma koliko znam,tamo ima jos dosta posla,al sve je obustavljeno,pre svega jer je projektomontaza skroz pukla,oni su bili glavni izvodjaci sto se tice tehnickih radova,gde je i moja firma radila sa njima
mnoogo je tu ulozeno,a za nista bolje da su te pare ulozili naprimer za projekat parking mesta u beogradu i pravljenja velikih garaza u gradu
 
Moralo za obo nisu bile nase nego veropska kinta za nauku koje ocigledno nema
 
Ево тренутног стања. Фотке су од овог викенда (06/04/13):


01-dsc04035bb.jpg



02-dsc04020bb.jpg



03-dsc04029bb.jpg



03b-dsc04025-tmpdbb.jpg


Донекле сам пријатно изненађен. Очекивао сам још један "Стакленац", али ово је ипак мало боље. Посебно ми се допадају мостови/топле везе (који је већ стручни назив) који у разним скраћењима унутар комплекса стварају отворе у форми и пролазе.

04-dsc04033-tmpdbb.jpg



Ипак, околина комплекса као да одудара у стилу и технологији...

05-dsc04034-tmpdbb.jpg



'Армонија контраста?
06-dsc04016bb.jpg


на пратећем објекту нема напретка.
09-dsc04019bb.jpg


07-dsc04023-tmpdbb.jpg


08-dsc04031-tmpdbb.jpg
 
sve je to savrseno,ekstra je sve,da je normalna drzava ovaj kompleks bi vec uveliko radio,
 
Izgleda da su se ministarstva dogovorila da će upravljanje ići pola-pola.
Logično je, ipak ovde treba useliti inovativne i high tech firme.
 
Ohoho,znaci li da ocekujemo uskoro useljenje ili tek u septembru?
 
Vrh