Šta je novo?

Naselje Ledine

lab310

Novice
Učlanjen(a)
09.11.2011.
Poruke
3
Pohvaljen
6
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post na forumu.

Ima li neko sa vise informacija o ovom naselju. Konkretno, ineresuje me dali je pokriveno nekim urbanistickim planom, kao i kakva je situacija sa legalizacijom objekata, obzirom da je najveci deo nelegalna gradnja (nesto sam kao citao da nece legalizovati nista sa desne strane surcinske ulice, zbog aerodroma ali mi to deluje neverovatno posto tu vec ima na stotine objekata). Kakva je situacija sa komunalnim prikljuccima i strujom.
Zivim u blokovima i kako mi se zivot u istim smucio, ovo je najbezbolnija varijanta za seljenje (mada je generalno samo naselje katastrofa, postoji par mikrolokacija koje mogu da prodju).
 
Mrtvorođena tema vaskrsla posle 12 (!!!) godina.

@dragan zgrada iz ove vesti je će izgrađena u konstruktivnom smislu. Ostali su zanatski radovi i fasada.
 
Сачувај Боже урбанизма на Лединама, трпају зграде по најужим сокацима које сам икада видео. Боље да је остала пуста ледина.
 
Инфраструктура је криминална. Не знаш да ли су скретање са Сурчинског пута у двориште, стовариште или улицу, неке улице су преграђене дворишним капијама, већина су слепе и има места да прође само једно возило. Ако омашиш или можеш у рикверц или да се надаш да је неко двориште отворено да се ту окренеш.
 
Mrtvorođena tema vaskrsla posle 12 (!!!) godina.

@dragan zgrada iz ove vesti je će izgrađena u konstruktivnom smislu. Ostali su zanatski radovi i fasada.
@Бежанинац,, ово што је @Драган поставио је нови пројекат -нова јавна презентација пројекта у Бефортској улици. реч је о к.п. 6901, а о томе има све овде:
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...lovnog-objekta-spratnosti-pop3-belfortska-bb/
Ортофото, цртеж и 3д
ортофото_локација 6901.JPG
цртеж_пресек 3-3_6901.JPG
кп 6901_.JPG


Зграда коју спомињеш је на к.п. 3896/1 и исто је у Бефортској улици, у истом насељу тј. Лединама, а о томе сам поставио јавну презентацију 27.01.2023. на страни 426, а то је ово https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-426#post-1034957 и ово https://forum.beobuild.rs/threads/razni-projekti.546/page-426#post-1036755
 
Bravo Gago, preciyan kao i uvek. Zgrade su gotovo pa identi;ne pa mi se zato u;inilo da se radi o vec izdradjenoj...
 

Los urbanizam
 
Uranizam loš, ali je bar arhitektura bolja... i konačno se na Ledinama grade objekti na osnu ubranističkih projekata, sa građevinskim dozvolama.... prilika za bolji ubranizam ima samo na neizgrađenim delovima...
 
Koliko sam shvatio ceo taj deo ce da se popunu zgradama, ali je problem sto nisu prikljuceni na vodu, pa se tu sada raskopavaju nove ulice kilometrima, kako bi se do investitora doterala voda. Klasični divlji zapad
 
@molder upravo je to slučaj u Valtrovićevoj ulici ovih dana, cela je raskopana i uvodi se novi vodovod. Što i nije uopšte loše, jer su svi postojeći vodovodni, pa i ostali infrastrukturni priključci, ranije rađeni na divlje, amaterski, i stihijski, kako je naselje spontano raslo... Pre bih to nazvao divljim zapadom, a ovo danas nekom legalizacijom, normalizacijom...
 
Sve je ok, ako je legalizacija i normalizacija znači da to kopa neki zvanični organ a ne investitorov kum, kako cesto izgleda.
Može, nema problema. kopaj ali onda skini ceo profil ulice i ponovo od nule asfaltiraj nego se stalno neke budzevine i ulegnuca ostave. Eno egipatska, posle kopanja minela ili zgrade preko puta nikada nije vracena kako treba, milion je primera. Iskopas ulicu za koju je neko dao kako god 5 miliona evra, i onda naspes bekament iz dzaka i predjes sa valjkom.
 

Los urbanizam
Svidjaju mi se ovi lukovi:

krip-novi-beograd-render-01-naslovna-1536x867.jpg


Makar mali otklon od bezbrojnih kocka-kvadar-beton-celik ''bisera''.
 
Ali zato imamo skupocena kola koja impliciraju da je u pitanju luks stambeni kraj. ;)
 
Има тамо по сокацима баш луксузних кола, ја сам се скоро изненадио :D
 
Prodjite malo belfortskom i generalno novim naseljem, kako ga zovu, da vidite kuće i vozni park.
 
Ugrubo bi trebalo da spadaju pod to sve ulice desno (kada se ide ka aerodromu) izmedju hotela mar i restorana azija. Tako sam cuo od ljudi sa stovarista koji su od prvog zabodenog kočića tu i koji su celo naselje snabdeli gradjevinskim materijalom.
 
Ugrubo bi trebalo da spadaju pod to sve ulice desno (kada se ide ka aerodromu) izmedju hotela mar i restorana azija. Tako sam cuo od ljudi sa stovarista koji su od prvog zabodenog kočića tu i koji su celo naselje snabdeli gradjevinskim materijalom.

Negde smo ranije, mislim na temi magistrale NBGD-Surčinkomentarisali naziv tog potesa s desne strane, između Surčinske i Autoputa, koji se, geografski, nalazi kao i uostalom cele Ledine, na Bežanijskoj Kosi, i mislim da bi jedini adekvatan naziv tog dela trebalo da bude onako kako se vodi katastarski - Gornji Vrh.
 
Vrh