Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Проблем је и што град толерише такве недовршене објекте. Има их широм града, доста у строгом центру на ударним локацијама (Призренска, угао булевар и Кнеза Милоша, угао Косовске и Таковске).
 
Podsetila me diskusija sa teme o fasadama - šta bi sa onom nikad otvorenom zgradom na mestu ''Tri lista duvana'', na uglu Takovske i Bulevara?
02.jpg

To stoji tako i propada već čitavih 10 godina. :roll:
 
Skroz mi je OK ova zgrada! Kao neka zgrada u sred Berlina. Stvarno mi je žao što samo stoji i propada..
 
Беше имају проблема са мањком паркинг простора?
 
Stvarno čudno što stoji napuštena, da su je izdavali za polovinu normalne cene do sada bi je isplatili dva puta. Čudi me da investitora boli toliko uvo za zgradu.
 
i niskim plafonima...

to treba srušiti i ispočetka..a do tada MPCu naplatiti porez na nezavršene projekte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa teme 3LD o razlozima

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=18545#p18545:xjaxs40a je napisao(la):
Lucifer » 22 Jan 2008 14:05[/url]":xjaxs40a]Pa vec sam negde napisao... projekat po sebi nije los... ali ta zgrada ce progutati sve ostale gradjevine u prostoru, ne zbog toga sto je -kako neko kaze kic-, nije kic, lepa je, vec zato sto ne postuje svojim oblikom na tom polozaju dominaciju drugih zgrada. Isto se dogodilo sa Centrotekstilom. Paradoks je da gradsko poglavarstvo predstavjleno raznim sekretatijatima i zavodima krese tamo gde bas ne treba da se krese (autokomanda, kralja Milana, Slavija), a da dozvoljava ovakve projekte koje je projketovao cini se neko ko nikada na toj lokaciji nije ni bio.

Definitivno je u toku totalno unistavanje Beograda od strane ljudi koji ni sami ne znaju kako su izabrani na funkcije gde su i koji ne mogu da se snadju van svog osnovnog ambijenta domacice, nultog-faktora u stranci, profesionalnog neuspeha i flase vinjaka (citaj: skracivanje radnog vremena kaficima, rasterivanje splavova, uvodjenje tezgi na Kalis, naplacivanja ulaza na Kalis, skandalozna zamena laterni, sklanjanje cvetnog grba, kresanje projekata i rasterivanje investitora, Terazijska terasa kao prasuma, unakazene fasade, skandalozni projekti poput Centrotekstila, nesposobnost normalnog rada uprava na primeru Treceg parkica ili Miticeve rupe i svih ostalih rupa, maratonska raskopavanja ulica...).

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462301#p462301:xjaxs40a je napisao(la):
srdjan » 29 Jun 2017 13:22[/url]":xjaxs40a]Informacija koju imam je da razlog što ovaj projekat nije finalizovan ne leži u pravnom/finansijskom problemu investitora već u tome što zgrada ne ispunjava bezbednosne norme. Navodno su spratovi suviše zbijeni usled čega bi plafoni nakon razvođenja ventilacije i kablova bili niži od propisane norme (koja je valjda u međuvremenu i promenjena). Nisam iz građevinske struke pa ne znam koliko je ova informacija proverena, ali verujem da bi za lokaciju ovakvog tipa bilo koji drugi problem za sve ove godine bio rešen pošto je zgrada 90% završena.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487921#p487921:xjaxs40a je napisao(la):
Zvezdara » 29 Okt 2017 18:25[/url]":xjaxs40a]Nerešeni imovinski odnosi oko zemljišta su razlog zašto ovo stoji poslednjih nekoliko godina. Vlasnici kojima je oduzeta kafana pokušavaju da im se vrati zemljište (sad ne znam sve pravne stvari i koliko je to uopšte realno) a sam Matić je veoma zainteresovan da dovrši prostor. Ne bi trebalo nešto mnogo da se čeka na rasplet, mada ovo je Srbistan pa ćemo videti koliko ćemo još dugo gledati prazan prostor u centru.

2008 - 2021.god. gradjevinska ograda
:sesir:
 
Okej, hvala na odgovorima. Znači ''Tri lista duvana'' (nazovimo je tako) je ta famozna zgrada što je zapečaćena zbog preniskih plafona?

Ja sam mislio da se to odnosi na ovu zgradu:
https://goo.gl/maps/SVxPBYoqhxkSRdMc7

Znači nije ta zgrada u Kosovskoj imala preniske plafone nego ova, ''TLD'', na uglu Kneza Miloša i Bulevara?
Samo da razjasnim sebi jednom za svagda...
 
Ta druga zgrada se uveliko radi...baš sam bio u njoj sa izvođačem radova i predstavnikom novog vlasnika, bivši je Atlas.
Tako da mi ti plafoni ni u jednom slučaju ne piju vodu, pa znamo gde živimo, nego uvek mora nešto da se izmisli kao opravdanje...
 
Bar jedna da se završi tu oko skupštine 5 ne završenih
1.Tri lista duvana
2.Hotel nobel bar spolja završen
3.Hotel splendid valjda ce sad da se mrdne sa mrtve tačke posle prodaje
4.Partizanski put pretvaranje u hotel stoji vec duže
5.Onda ova bivša atlasova bar se završava
 
Uskoro gradilište krenulo rušenje ostataka fabrickog kompleksa utenzilije vec je jednom rušenja pa vaskrsla sad nece...
Pored je radio industrija Ei Nikola Tesla koju su okupirali sugrađani....

napusteni01-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni02-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni03-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni04-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni05-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni06-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni07-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni08-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni09-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni10-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni11-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni12-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni13-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni14-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni15-2020-12-27-20-23-35.jpg

napusteni16-2020-12-27-20-23-35.jpg
 
Gde je to direktore, jel ima još neko ime?

Inače, čudi me da ova zgrada/parcela pored čuvenog fensi trendi džet set kvazi elitnog bloka na NBG nije još uvek razgrabljena:
NBG.jpg

Verovatno neki nerešeni imovinsko-pravni odnosi™ :kafa:
 
Bulevar preko puta okretnice tramvaja ustanička...treba da se gradi neki stambenjaci i lidl....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807810#p807810:23c0kkou je napisao(la):
Bender Rodriguez » 27 Дец 2020 11:03 pm[/url]":23c0kkou]

Inače, čudi me da ova zgrada/parcela pored čuvenog fensi trendi džet set kvazi elitnog bloka na NBG nije još uvek razgrabljena:

Verovatno neki nerešeni imovinsko-pravni odnosi™ :kafa:
file.php
@Бандер, не може да буде разграбљена јер је то дивља грађевина, и тако стоји већ неких 25 + година.

На теми "Цептеров стамбено-пословни комплекс у Блоку 65", одговорио сам @Бокилију84 управо за ову дивљу грађевину, за коју је питао шта она представља. Погледај на овој вези мој одговор viewtopic.php?p=807758#p795506 и почни да читаш одпочетка.
 
Zimi, kada drveće I šiblje ogoli, pored MIP-a u Kneza Miloša ukažu se već oronuli temelji ,grafiti, zardjala armatura i brdo smeća
 

Prilozi

  • 6AB24D71-871A-4980-9AAC-26A5EA50FD24.jpeg
    6AB24D71-871A-4980-9AAC-26A5EA50FD24.jpeg
    700,2 KB · Pregleda: 2.053
Или да рушимо постојеће старе зграде у близини. А овде перфектан плац, приступне саобраћајнице и урађен већи део гараже.
 
Pozdrav svima.

Trebala bi mi pomoc,savet,ili kako vec zelite,a ova tema mi se ucinila prikladnom(upravo se registrovah,a do sada sam ponekad prelistavao neke teme).

Da skratim,zanima me da li u Beogradu postoji neka hala ili napustena fabrika,koja bi mogla da se iznajmi(ako je to uopste moguce,jer cim neki objekat propada decenijama,verovatno je problem i doci do evetualnog vlasnika) da bi se napravila zurka za 400-500 ljudi,naravno uz prijavu MUPu itd.Da li je tako nesto uopste moguce,da li neko zna neku takvu lokaciju,itd.

Hvala unapred na eventualnim odgovorima,i izvinjavam se ako mozda tema nije prikladna mom pitanju.
 
Skywalker":80lzm04w je napisao(la):
Pozdrav svima.

Trebala bi mi pomoc,savet,ili kako vec zelite,a ova tema mi se ucinila prikladnom(upravo se registrovah,a do sada sam ponekad prelistavao neke teme).

Da skratim,zanima me da li u Beogradu postoji neka hala ili napustena fabrika,koja bi mogla da se iznajmi(ako je to uopste moguce,jer cim neki objekat propada decenijama,verovatno je problem i doci do evetualnog vlasnika) da bi se napravila zurka za 400-500 ljudi,naravno uz prijavu MUPu itd.Da li je tako nesto uopste moguce,da li neko zna neku takvu lokaciju,itd.

Hvala unapred na eventualnim odgovorima,i izvinjavam se ako mozda tema nije prikladna mom pitanju.


Skywalker Luke, prijatelju iz daleke galaksije,

U pogrešnoj si crkvi došao da se moliš... mi ti ovde bistrimo kao mudre glave ili hor staraca iz antičkih drama o izgledu našeg napaćenog grada, željnog glamura ali bez velike nove gradnje kad nam u tim svim teškim za obične smrtnike temama ti ulećeš sa svojim pitanjem o napuštenom prostoru za zabavu...

Luke, ima sigurno drugih planeta gde se bave takvim pitanjima koja tebe muče. Ova ti nije ta.

Zato nek je sila sa tobom i srećno ti bilo u potrazi! :)
 
Vrh