Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

A šta je situacija sa Grčkom koliki popust oni imaju na tag - ako imaju uopšte popust?
Grci imaju popust na osnovu broja prolazaka što je naravno za nas beskorisno.

Opet povlačim paralelu sa romingom,nekome se više isplati da kupi Grčku Vodafon karticu nego roming.

I u pravu ste ljudi koji povremeno koriste uslugu će veći popust ostvariti tako što će zadržati pripejd ali obzirom da Hrvatska uskoro prelazi na novi sistem njihiva sreća možda neće dugo trajati.

Šta znam, verovatno sam subjektivan ali meni je ovo korak od hiljadu milja na ovim prostorima.
 
Svakako te Dine ne mogu online da se koriste na inostranim sajtovima. A Union Pay dinu nije izdala ni jedna banka, sem one fantomske test beskontaktne dine od početka prošle godine.
 
A Union Pay dinu nije izdala ni jedna banka, sem one fantomske test beskontaktne dine od početka prošle godine.

Да, то су нешто презентовали тад, Банка Поштанска штедионица је најављивала да ће бити доступна за користнике и онда ништа.
 
Grci imaju popust na osnovu broja prolazaka što je naravno za nas beskorisno.
pa i ne bas, prvi put grcki tag koriscen u Grckoj, od Evzoni do Olypic beach i nazad, i bilo je malo popusta:
umesto 1.8 bilo 1.71 i umesto 1.2 bilo 1.14 eura... nije neki popust, doduse ;)

1689320743067.png
 
U onoj aplikaciji prilikom naručivanja taga su nudili program popusta ali mi se čini da je na nivou 50+ prolaza itd.
 
Ima dve kategorije popusta, Smart i Citizen, i uokviru njih može se izabrati odgovarajući.

Mislim da je za privatna lica ovaj Citizen, i uglavnom mi stranci biramo ovaj od 5% na svaki prolazak (sto odgovara ceni koju je kolega forumaš postavio u postu iznad), ovaj drugi bi trebao da znači da je posle 28. prolaska , dakle od 29-50. prolasci sa 100% popusta (nakon toga 51.ide po punoj ceni) i treća opcija da nakon 50 prolazaka, svaki sledeći ima 100% popusta.

Neko ko bolje razume Grčki nek me demantuje ako ima potrebe, ali čini mi se da mi je ovo tumačenje ostalo kada sam negde ovu listu pročitao na engleskom jeziku.

1689329660135.png
 
Svakako te Dine ne mogu online da se koriste na inostranim sajtovima. A Union Pay dinu nije izdala ni jedna banka, sem one fantomske test beskontaktne dine od početka prošle godine.
Издала је БПШ, и користе се већ, радници БПШ је већ користе. ДИНА Discovery може да се користи на Али експресу.
 
Pre 2 dana sam prošao kroz Makedoniju sa našim tagom. Dobio sam mail od Puteva Makedonije i vidim da mi je naplaćeno samo 320 denara (628dinara) i da sam registrovan na 4 rampe. Fali prolazak na prvoj rampi po ulasku u MK iz Srbije. Da me ne sačeka neko iznenađenje u povratku?
 
Pre 2 dana sam prošao kroz Makedoniju sa našim tagom. Dobio sam mail od Puteva Makedonije i vidim da mi je naplaćeno samo 320 denara (628dinara) i da sam registrovan na 4 rampe. Fali prolazak na prvoj rampi po ulasku u MK iz Srbije. Da me ne sačeka neko iznenađenje u povratku?
Misliš da dobiješ popust.

Za očekivati je da se dešavaju takve stvari jer se stvari uhodavaju ...Makedonci imaju izuzetno slabu prodaju tagova a samim tim nisu previše pažnje poklanjali tom segmentu...Verovatno je sistem u tom trenutku zatajio a za tebe je bitno da si čuo svoj tag i da je rampa bila pre tebe spuštena.Opet dovoljno je i da je na semaforu pisalo MTAG jer postoji mogućnost da im je traka bila u blokadi a da si ti baš u tom trenutku ubo trenutak a ti nisi dužan da to znaš jer si koristio označenu traku a muzika je jaka i nisi čuo tag.

Mislim da se neće cimati oko toga a biće svakakvih situacija sigurno.
 
Pre skoro 2 nedelje sam naručio grčki tag. Osim potvrdnog mejla, ništa više nisam dobio, a u sredu unoć bi trebalo da putujem.
Neko je čini mi se, ovde pisao da može i da se prezme usput, ako im napišem novi mejl. Šta da radim?
 
Zadnjih nedelju dana svima stižu iste poruke da su prebukirani.

Ta opcija preuzimanja je postojala pri naručivanju,probaj na mejl ali računaj da rade od 8 do 16 čini mi se.Ako uzmeš na Evzoniju mislim da pola sata nije aktivan ali svakako probaj mejlom makar da otkažeš narudžbinu jer realno ako nisi potpisao ugovor praktično nisi u problemu.
 
Samo jedna napomena sad kad videh tagove. Ko je greškom naručio 2 grčka tag-a da zna da mu je i dupliran limit. Meni je već na low nalog a ostalo mi 12€ od uplacenih 20€. Umesto minimuma od 2,4 sada je 4,8€.
Zeznuli su me i putevi Srbije. Nosio sam svoj tag u kaseti kada sam išao sa burazerom. On plaćao autoput sa njegovim tagom. Ali je izgleda očitao nekako i moj tag u kaseti istovremeno kad i njegov. Tako da od uplacenih 3000 mi je ostalo samo 1500 za putovanje. To sam skapirao kada sam prošao naplatnu u Preševu i video da mi je ostalo 480din na tagu.
 
Samo jedna napomena sad kad videh tagove. Ko je greškom naručio 2 grčka tag-a da zna da mu je i dupliran limit. Meni je već na low nalog a ostalo mi 12€ od uplacenih 20€. Umesto minimuma od 2,4 sada je 4,8€.
Zeznuli su me i putevi Srbije. Nosio sam svoj tag u kaseti kada sam išao sa burazerom. On plaćao autoput sa njegovim tagom. Ali je izgleda očitao nekako i moj tag u kaseti istovremeno kad i njegov. Tako da od uplacenih 3000 mi je ostalo samo 1500 za putovanje. To sam skapirao kada sam prošao naplatnu u Preševu i video da mi je ostalo 480din na tagu.
Pisali smo već.Nekad je bila ona kutijica,odskora kesa a ako nemate ništa od toga onda makar obična aluminijumska folija.

Jednostavno tag je radio uredjaj a pošto nije vezan za tablice a bio je u vozilu sistem ga je očitao i zadužio.Razlog više puta pomenut ovde,prednost se daje brzini prolaza pa se stoga takvi slučajevi kojih povremeno ima rešavaju u naknadnom postupku.

Probajte jednim kulturnim mejlom i činjeničnim stanjem da im opišete situaciju jer postoji velika šansa da vam vrate tako skinuta sredstva
 
Brnaba kaže da će od sledećeg petka OB raditi i za teretna vozila
Upravo su Makedonci u priču i ušli zbog svoje špedicije što je i dobro jer naši bi kilavili još godinama.
Sada imate apsurdno glupu situaciju da ako vučete gliser,kamp kućicu ili vozite kombi kamper i slično ne možete koristiti OB tag.
 
Zadnjih nedelju dana svima stižu iste poruke da su prebukirani.

Ta opcija preuzimanja je postojala pri naručivanju,probaj na mejl ali računaj da rade od 8 do 16 čini mi se.Ako uzmeš na Evzoniju mislim da pola sata nije aktivan ali svakako probaj mejlom makar da otkažeš narudžbinu jer realno ako nisi potpisao ugovor praktično nisi u problemu.
Pokušaću, hvala.
 
Kad krene za kamione tad će verovatno i za ENPay, moja pretpostavka.
 
od jutros ne mogu da se logujem na OB, kao da je šifra pogrešna. Kada je resetujem i postavim novu, opet neće. Korisnički servis u drugoj smeni ne zna u čemu je problem, oni vide moj nalog.

Da li ostalima radi platforma ?
 
Vrh