Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Na aplikaciji Beogradski prevoz mogu da se prate samo vozila iz kojih nisu povađeni validatori, dakle i ti centralni računari ili kako se već zovu, koji preko GPS daju relativnu poziciju vozila...a to su uglavnom samo vozila privatnih prevoznika, pošto GSP mora da radi kako sirovina naredi.
 
P
Када почињу Бели да пишу казне?
Prvo da prođu ridžovansku obuku jer ta vrsta posla i način postupanja nije baš obuhvaćena posojećim odlukama. Onda mislim prvo upozorenja a negde tokom leta kazne. Zavisi od Šapićevog broja obrtaja. 😀Pre mitinga mislim da neće izlaziti.
 
Radi se to. Po firmama dele ovaj papir da se potpiše za izradu kartice za prevoz.
Novac za prevoz na račun ne daju
Pogledajte prilog 161914
Ovaj papir sam potpisala, upisala JMBG, precrtala u tekstu reči: pasoš i telefon i dole velikim slovima napisala : ne pristajem da se obrađuje broj telefona/mobilnog. Predala školi, a oni mi rekli dzaba, ne primamo bez telefona. Znači da moramo samo putem SMS-a. Izrada kartice nije uopšte uzeta u obzir.
 
Poslednja izmena:
Ovaj papir sam potpisala, upisala JMBG, precrtala u tekstu reči: pasoš i telefon i dole velikim slovima napisala : ne pristajem da se obrađuje telefon/mobilni. Predala školi, a oni mi rekli dzaba, ne primamo bez telefona.
A JMBG Mogu da obrade😀a ako ne potpišeš, i ne želiš tako da li će ti pare onda ići na račun iz platu pa sama da kupuješ karte SMS-om ili sama kupiš tu neku mesečnu papirnu.
 
A JMBG Mogu da obrade😀a ako ne potpišeš, i ne želiš tako da li će ti pare onda ići na račun iz platu pa sama da kupuješ karte SMS-om ili sama kupiš tu neku mesečnu papirnu.
JMBG su obrađivali i na busplus-u. Prosveta je jedina koliko znam, da je obavezna bila na busplus.Sindikati se bunili pa prestali. Pa tako onaj ko vozi kola je sam plaćao gorivo a bus plus preprodavao. Sada su nas opet ucenili , samo SMS mesečna ili te brišu sa spiska zaposlenih koji šalju Gradu Beograd.
 
To je ucena i to je za sud. Već smo o tome čavrljali u prethodnim postovima. Je li državna firma u pitanju?
Državna osnovna škola u Beogradu, ali pošto radim i u srednjoj i tamo je ista situacija. Jedina sam koja sam odbila da dam telefon u osnovnoj, a u srednjoj dve zaposlene. Ostali su dali , baš ih briga, ne zamaraju se 'sitnicama'.
Jasno je da je neko iz Grada naredio školama da može samo SMS mesečna. Ucena, svakako. Ja na nju ne pristajem.
 
Poslednja izmena:
I kako je glasilo obaveštenje uz taj formular za potpisivanje. Ako želite... Morate... Obavezni ste... Na osnovu člana tog i tog...
 
Na aplikaciji Beogradski prevoz mogu da se prate samo vozila iz kojih nisu povađeni validatori, dakle i ti centralni računari ili kako se već zovu, koji preko GPS daju relativnu poziciju vozila...a to su uglavnom samo vozila privatnih prevoznika, pošto GSP mora da radi kako sirovina naredi.
Ja vidim i vozila GSP-a, bar sam ih video danas tokom dana, u principu za sada nisu skidali centralne računare kod vozača...

Da je bilo pameti, mogli su da ispregovaraju sa Kentkartom da ostane da pruža softversku podršku, ali Šapić očigledno ima fobiju od softvera (verovatno ima traume od Powerpointa).
 
Da li je nekome jasno kako se validira papirna karta od 90 minuta ? Kad počinje važenje te karte ?

Kroz aplikaciju će,nadam se, biti moguće kupiti kartu platnom karticom ?

Sent from my YAL-L41 using Tapatalk
 
Ne validira se, ne čekira se. Od onog trenutka kad je kupiš važi - znači čim bude odštampana i onda 90 minuta od tada.
 
To je valjda jedinstveno rešenje u svetu ? Kupiš kartu od 90 min a dok dođes do stanice i sačekaš prevoz prođe ti pola trajanja karte :)
Doduše cena iste je presmešna...



Sent from my YAL-L41 using Tapatalk
 
I kako je glasilo obaveštenje uz taj formular za potpisivanje. Ako želite... Morate... Obavezni ste... Na osnovu člana tog i tog...
Vidiš da naa formularu nema mesta naznačenog za broj mobilnog, dok u samom tekstu na kvaran način ubacuju reč telefon.
Pa rečeno nam je usmeno, da dopišemo iznad formulara. Ko to nije uradio jer nije ni naznačeno, vraćali su im na dopunu.
Na sajtu bgnaplata. rs u delu za pravna lica, piše da je sms karta opciona ukoliko korisnik želi.
Prosveta je izuzetno represivna u organizacionom smislu, možda u rangu vojske ili gore. A nastavnici su tu da ne talasaju mnogo, tako da svi ćute i ne pitaju se, niti razmišljaju o ovakvim ucenama. Navikli su na poslušnost.
 
Sad malo gledam sajt kentkarta, čoveče koliko su oni imali rešenja za javni prevoz (QR kod validatori, Ticket Vending mašine koje se montiraju na prometna stajališta za kupovinu papirnih karata, plastičnih kartica i dopunu kartica, plafonski LED monitori za putnički prostor...) U principu imali su sve ono što je nama falilo, samo je neko od političara morao da sedne i unese i te stvari u ugovor...

Al kako bi onda pili kaficu po ceo dan u kancelarijama i birali tašne za supruge.

 
Одеш да купиш временску на продајно место, док дођеш до станице и наиђе аутобус прође пола сата.
 
Tužn
Vidiš da naa formularu nema mesta naznačenog za broj mobilnog, dok u samom tekstu na kvaran način ubacuju reč telefon.
Pa rečeno nam je usmeno, da dopišemo iznad formulara. Ko to nije uradio jer nije ni naznačeno, vraćali su im na dopunu.
Na sajtu bgnaplata. rs u delu za pravna lica, piše da je sms karta opciona ukoliko korisnik želi.
Prosveta je izuzetno represivna u organizacionom smislu, možda u rangu vojske ili gore. A nastavnici su tu da ne talasaju mnogo, tako da svi ćute i ne pitaju se, niti razmišljaju o ovakvim ucenama. Navikli su na poslušnost.
Tužno i žalosno. Šta reći. Nije po zakonu al kako je, tako je.
 
Sad malo gledam sajt kentkarta, čoveče koliko su oni imali rešenja za javni prevoz (QR kod validatori, Ticket Vending mašine koje se montiraju na prometna stajališta za kupovinu papirnih karata, plastičnih kartica i dopunu kartica, plafonski LED monitori za putnički prostor...) U principu imali su sve ono što je nama falilo, samo je neko od političara morao da sedne i unese i te stvari u ugovor...

Al kako bi onda pili kaficu po ceo dan u kancelarijama i birali tašne za supruge.

Naravno. Ovo je sve samo politički bilo. Ubeđen sam u to. I sad se vraćamo vekovima unazad. Čak mi se čini da se vrteo ovde ugovor u kome su definisali šta sve treba implementirati..
 
Одеш да купиш временску на продајно место, док дођеш до станице и наиђе аутобус прође пола сата.
A pre toga se švercuješ do prodajnog mesta, pošto ih je samo 10 u gradu.

@TheOnlyLuka Tako je, eno ugovor još stoji na beogradska.rs i može se videti šta je sve planirano da se uvede. Ali očito niko nije mario za to, ni grad, a ni Kentkart.
 
Skoro sam bila u Parizu i pre puta sam dugo razmišljala šta mi najviše odgovara za 4 dana kao turisti. Odlučila sam se za njihov stari dobri paket od 10 kartonskih karata koje se ubacuju u validatore i izlaze poništene. Cena za 10 karata je 19,10 eura. Ako kupiš jednu 2,10, ako je kupiš u busu 2,5 i traje samo za taj bus dok ne izađeš iz njega( karta kupljena svuda osim u busu traje 1h30). Ako tih 10 karata napuniš na namagnetisanu tvrdu karticu koju prislanjaš na validator i koja košta 2 eura, onda 10 karata košta 16,90. Međutim na njihovom sajtu upozoravaju da se kartica brzo demagnetiše ako je pored mobilnog i to se i desilo kod jedne učenice(bili smo studijskom putovanju). A ''popravku'' možeš da obaviš samo tamo gde ima šaltera, znači ne na svakom ulazu u metro. Ako 10 karata kupiš preko mobilnog onda je 16,90.
Nažalost, saznala sam da je ova godina poslednja za taj stari dobri paket i postepeno ukidaju njenu prodaju na stanicama(kartonske/papirnate).
Dobro je to što ja mogu da podelim drugima te karte, a namagnetisana tvrda kartica na koju puniš ovih 10 karata važi samo za jednu osobu.
Postepeno idu ka tome da sve ide na aplikaciju. Koliko vidim, Šapić je hteo da preskoči sve faze i odmah da uskoči u budućnost, ali na baš glup način.
 
Poslednja izmena:
Mi u prosveti nemamo pravo da kupimo mesečnu kartu, nego Grad Beograd plaća za celu školu na osnovu spiska koji im dostavlja škola početkom meseca za sledeći mesec. Šapić je napravio veliki zemljotres ovih dana po školama. Ja ću sledeći mesec da se švercujem prvi put nakon 18 godina jer škola neće da me stavi na spisak pošto odbijam da mi mobilni bude prevozna karta. Možda će se ta apsurdna situacija rešiti uskoro, a možda i ne.
Kome poslodavac refundira na račun, taj može da ode na šalter i kupi sam mesečnu kartu.
У здравству није тако, купују сами па носе доказ о уплати рачуноводству. Могу и рачун са пумпе. Буните се.
 
^^^Na kraju će i Šapićev naslednik da soli pamet nesposobnoj raji iz Klauda, pritom da rudari do mile volje po njihovim kripto-računima. Zjbbttt užas!
 
У здравству није тако, купују сами па носе доказ о уплати рачуноводству. Могу и рачун са пумпе. Буните се.
Obavestila sam sindikalce u moje dve škole, sad je pravi momenat da traže ono što je dozvoljeno zdravstvu. Niko nije reagovao. Totalno su anestezirani.
 
Vrh