Šta je novo?

Murali Beograda

Kako da poletite": Izložba murala u petak u galeriji "Blok"
M.T. | 26. 05. 2015. - 21:36h | Foto: Promo | Komentara: 0

Mnogima se barem ponekad učinilo da mogu sve u životu pa čak i da polete, a da li će se tako osećati i posetioci samostalne izložbe “Find your way to fly” uličnog umetnika i muraliste Andreja Žikića poznatijeg kao Artez znaće se u petak od 19 sati u galeriji "Blok".

Na izložbi će po prvi put biti predstavljen kompletan opus iz serije „Find your way to fly“, kojom je autor počeo da se bavi 2013. godine. Pored slika na platnu, na izložbi će biti prikazane fotografije murala, kao i prostorna instalacija-scenografija. Posetioci će takođe imati priliku i da se kroz seriju video radova upoznaju sa procesom nastajanja murala.


- Želeo sam da nacrtam nešto što će inspirisati posmatrača. Vodio sam se idejom da ću ako uspem da zamislim nešto što je nemoguće i to potom prenesem na papir, stvoriti konkretan dokaz da je nemoguće, ipak, moguće. Bitno je samo pronaći način da to što želimo ostvarimo. Moji murali su namenjeni onima kojima je potrebno nešto da se pokrenu, da im izmami osmeh na lice i inspiriše ih da sagledaju svoj život iz drugačije perspektive - kaže Žikić.


Andrej Žikić je rođen u Beogradu 1988. godine, a uličnom umetnošću se pod pseudonimom Artez bavi od 2003. Učestvovao je na velikom broju domaćih i internacionalnih manifestacija ulične umetnosti. Svoj trag ostavio je na zidovima širom Evrope – u Berlinu, Zagrebu, Helsinkiju, Rimu, Parizu i mnogim drugim, kao i u brojnim gradovima Azije i Južne Amerike, pre svega u Brazilu i Indiji.



Njegovi murali ulepšavaju fasade zgrada u Bukureštu, Nju Delhiju, Zagrebu, Beogradu i Banja Luci. Trenutno živi i radi u Beogradu.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/562431 ... eriji-Blok
 
fotografija4592.jpg
 
Гага":1jmaj5xs je napisao(la):
boca-ica":1jmaj5xs je napisao(la):
Iz Gaginog atara ( B. kosa )
uslikao sam ranije al eto tek sad je okacih :)

p3003151726.jpg

Данас сам баш туда прошао, јесте на Бежанијској коси у 1. месној заједници на раскрсници улица Стојана Аралице и Драгише Брашована. Није близу мене, пошто сам ја у 3. месној заједници.
Мислим да је слика овог Новаковог мурала већ објављена на овој теми. Мурал је иначе осликан на зиду гаража у низу.

Предлажем цртачима мурала да све преостале слободне површине гаража у низу и сличних објеката, и оне које су ишаране разноразним глупостима, лепо осликају у мурале, бар ће личити на пристојно и уредно.

Je l' bio Valter okačen ovde (na 100-injak metara od Novaka u istoj ulici)
 
Valter nije ali ove sto je milos okacijo vec jesu
 
astrodule":2hokg718 je napisao(la):
Je l' bio Valter okačen ovde (na 100-injak metara od Novaka u istoj ulici)

Био сам убеђен да сам поставио слике Батиног мурала, пошто их имам. Чак сам и целу тему прегледао, али нема их. Поставићу слике чим их пронађем у документацији.
 
Gdje je ovo u pozadini se vide geneks apartmani
 
OŠ Ivan Gundulić (iza Meka kod Fontane).

d51a84478208baeb1c3185232f25069e.jpg


Popričah par minuta sa Oliverom iz Kruševca. U pitanju je projekat Doma kulture Studentski grad.
 
Ovako stu csp i ekipa izgledaju kroz 30 godina stoja zvrljacka
 
Директоре немој да вређаш стоку. Добро рече, онај неки новинар, "ст*** безрепа".
 
Да ли је већ објављен - Партизанов стадион?

image3877.jpg
 
Još jedan Mural-škola Lazar Savatić (rad umetnika iz Bugarske)
113931286393728094957522.jpg
 
Da imam para na bacanje tacno bih platio nekome da napravi pogolem mural na dobroj lokaciji, a posvecen Vladi Divljanu. Ili Idolima. To mi cak ima vise smisla nego ulica. A jos vise smisla utoliko sto se neki od legendarnijih beogradskih grafita vezuju bas za Idole.
 
На згради Медицинске школе у Земуну:

image3967.jpg


На Дорћолу (не знам ко је на слици, али таквих добрих портрета има више по Београду):

image3943.jpg
 
Vrh