Šta je novo?

MPC Navigator - [Poslovni objekat Blok 43 | 22 000 m²]

To je vodotoranj u Košutnjaku, kod Pionirskog grada, a te zgrade preko jesu na Banovom brdu. A ti kranovi nisu od mosta. Most će biti više levo, da je drugačiji ugao slike, videli bi se kranovi verovatno.
 
S desne bi trebalo da se gradi, ako gledas poslednju postavljenu sliku, dakle na cosku sa Proleterske solidarnosti. Tu bi trebalo da nikne dosta veci poslovni objekat, nista luksuzno, ali sasvim pristojno - uglavnom iznad trecebulevarskog standarda.

Ali, obzirom na okolnosti, tesko da ce se sa tim krenuti uskoro.
 
Upravo sam odgledao emisiju "Vi i Mira Adanja-Polak" na rts-u i ostao zaprepašćen :o
Jedan prilog je bio o novootvorenom privatnom "Beogradskom Kliničko bolničkom centru" koji se nalazi u ovom objektu!!!
KBC je potpuno završen, kompletno opremljen i spreman za puštanje u rad.Ima 3,4 operacione sale, razne dijagnostičke kabinete kao i sobe za smeštaj bolesnika.Kažu da je rađen po najnovijim svetskim standardima a u odnosu na ono što trenutno imamo u našoj zemlji i regionu tako i izgleda.:kk:
I dalje sam u čudu kako niko ništa nije znao ni spominjao o KBC-u u ovoj zgradi i kako se sve to odvijalo pred mojim nosom a ni u jednom trenutku nisam posumnjao da nije u pitanju poslovni objekat.
Sajt im je trenutno u fazi izrade ali se po logou vidi koji je objekat u pitanju - link
logozaweb.jpg


Na sajtu Privredne komore Beograda stoji raspisan konkurs za osoblje KBC-a.-link

Sad videh da ambulantno vozilo stoji parkirano pored objekta!:D
 
Mira je zakon ;) Obožavam kad krene da bombarduje sagovornike pitanjima pomešanim sa pohvalama, uz primese njenog ličnog iskustva iz te oblasti ;)
 
Штета што бар део овог комплекса није отишао у висину.
 
...Након што их је Хомер поставио овде. Не знам у чему је проблем?
 
ov jevec daleeeko ozbiljnija arhiteektura. jedino sto fali je da ova na cosku ima 5 do 10 spratova vise. ako bude ovako, svidja mi se

edit:cek da li sam ja ov greskom pomesao sa dvojnikom gtc squarea? ono pusto....neko spmebu da je ovo nova verzija rendea pa sa pomesao sa jeovo ogromno poboljsanje?
 
Hoće li više krenuti malo u visinu, ili nam je ovo neki maksimum za sada.
 
ovo samo po sebi mozda i nije lose ali zar je moguce da sad i tamo gde je dozvoljeno ici u visinu ne ide se u usranu visinu

kao da smo ukleti

sto je najgore, ukoliko se zaista realizuje ovaj i jos par slicnih najavljenih projekata a uz postojecu potraznju samo najmladji medju nama docekace nesto sto ce konacno krenuti u vis
 
Овај пројекат само доказује да тржиште за висину не постоји.
 
Шза то треба да значи? Па само у овом пројекту има квадратуре за две куле од по 25 спратова.
 
Upravo.Da nisu mozda urbanisti prevideli nenarusavanje vizura iz bg voza ili tako neku glupost?

Cak je I racionalnije iz bezbroj razloga imati poslovnu zgradu manje osnove ali vece visine.A nama je ovde ocigledno najvazniji estetski dozivljavaj koji je takodje sa strane zgrade a ne "krmacice".
 
Ако је дозвољена висока спратност, какве везе има заузетост парцеле? Колико је мени познато, у овој улици је дозвољена висина до 150 метара. Зашто инвеститор не иде у висину када има дозволу?
 
Ovaj projekat se razvlači već godinama po raznim sajtovima i brošurama. Dobro je što uopšte počinju da ga grade (ako zaista počinju) i što su ga makar malo našminkali. Čini mi se da Austrijanci nikada nisu ni bili preterano ambiciozni u vezi sa ovim projektom.
 
Odredi popunjenost parcele na 20-30% i videces kako ce trziste da se pojavi... Dokle god je dozvoljeno popunjavanje parcela od 100% imacemo Beograd u krmacama...
 
Svaki "niski" ar u centralnim zonama guta pola hektara u predgrađima.
Cene kvadrata će ići ka 4000 evra.
Niko ih neće kupovati.
Pored praznih ruševina će se pojaviti lepe i lepršave zgradice, ali takođe prazne.
Meni ovo nije lepršava priča za ovo zimsko i sivo veče.
 
Izvor: Beobuild.rs

MPC planira gradnju u bloku 43
150403-MPC43-01.jpg


Nakon što su nadležne gradske institucije početkom godine izdale potvrdu urbanističkog projekta za izgradnju poslovne zgrade u delu novobeogradskog bloka 43, stižu najave o početku gradnje već sredinom ove godine. Novi MPC-ov objekat nalaziće se u Bulevaru Milutina Milankovića na srednjem delu bloka 43 - uz novu kliniku i blizu železničke stanice “Novi Beograd”. Radi se o modernom poslovnom objektu A kategorije sa 19.438 kvadrata bruto prostora, uključujući i podzemnu garažu.

Celu vest kao i prikaze objekta pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/739.html
 
A da zavrse one koje su skoro pa gotove nebi bilo zgoreg
 
За шта је скраћеница МПЦ?
 
Vrh