Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Ne, nego kada ameri daju garancije da nam neće uvesti sankcije zbog pancira.

Najbolje da njihovoj firmi damo posao pa nam oni lupe sankcije odmah posle toga.

Za te pare će i kinezi napraviti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679024#p679024:jf0m06wb je napisao(la):
brada » 11 Nov 2019 11:47 am[/url]":jf0m06wb]Je l' zna neko je li potpisan ugovor sa Behtelom?
Nije, a najavljeno je da će prvo početi radovi kod Krušеvca.
 
Navijam da sto pre pocnu radovi, kuca mi je 300 metara od buduce petlje Preljina u Baluzi tako da cu biti u toku kada krenu radovi tj kada krene eksproprijacija, snimanja itd. Deo gde ce biti petlja je u plavnom podrucju tj plavljen je 2014. i 2016 godine tako da se nadam da ce kada krenu gradnju dodatno i srediti korito Cemernice koje se na ovom potezu izlivala i doprineti sigurniji i kvalitetniji zivot mestana.
 
To je onaj deo između kružnog toka u Konjevićima i puta koji izlazi kod ELP pumpe i Preljine, ako sam dobro shvatio?
 
Znači li to da bi negde malo istočno prošao pored Autoprevoza, negde gde je most i ono staro parče puta?
 
Tacno tako se petlja odprilike spaja sa sadasnjom petljom Preljina, mislim negde blize kruznog toka u Preljini, prelazi preko magistrale odprilike u blizini firme Alumil, nedaleko od carine.
 
Sad sam shvatio sve detalje osim svrhe one saobraćajnice paralelne autoputu od centralnog kružnog toka ka onom poprečnom putu.
 
Vec postoji tu put, trenutno makadam, povezuje kuce i parcele na tom podrucju a i tu je stanica gasa pored tog puta.U svakom slucaju nije na odmet da urade i tu put jer ce olaksati svima nama bolju vezu sa kruznim tokom u Konjevicima tj ka gradu jer trenutni put, Zivanica put, pri samom spajanju na kruzni tok u Konjevicima je suzen pa se vozila propustaju neizmenicno a sve to stvara guzvu oko kruznog toka u Konjevicima.
 
Onu devijaciju kod samog kružnog toka i naizmenično propuštanje će sigurno ispraviti. Eh, kad bi to bio najveći problem u gradnji. Bilo mi je čudno što se pravi ta veza, a već postoje bočne na obe strane.
 
Za 2, najdalje 2 i po godine... idemo napred :kum:
 
Pošto se radi novi Prostorni plan, jer su usvojene neke primedbe i izmene
(što je vidi na gornjoj slici), moralo je da se i odloži početak izgradnje AP.
Bolje je i odložiti za 6mes , neko početi sa nepostojećom dokumentacijom.
 
Zasto odlaganje godinu dana...ja sam ocekivao mart tj sledecubgradjevinsku sezonu
 
Posebno uliva poverenje da će početi na vreme kad ovako precizno kaže "u junu ili julu".
 
Još nije ni potpisan ugovor sa izvodjačem, pa je dat neki mogući početak radova.
 
Baš tako, nije ni potpisan ugovor pa bi bilo normalno da ne izlaziš u medije i lažeš kad će da počnu radovi, pa onda sam sebi skačeš u usta pa onda pomeraš za neki period bez ikakvog opipljivog dokaza... Zar nije normalnije da lepo potpišeš ugovor pa onda izađeš sa datumom ali ne, mora da se hrani masa novim obećanjima, mora se nečim paradirati na tvu. A masa omađijana, drugačije mišljenje se nigde ne čuje, evo ga još jedan koridor, nema veze što je slagala prošli put ali evo sad će sigurno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681203#p681203:33p7nq30 je napisao(la):
dragan » 18 Nov 2019 03:18 pm[/url]":33p7nq30]"Očekujemo da na leto počnemo radove, u junu ili julu."
https://moravainfo.rs/2019/11/zorana-mi ... ina-pojate
Tačno je da političari daju razne rokove, ali na to ih teraju i novinari
jer je najčešće pitanje "kada će početi i kada će se završiti" projekat.

U ovom slučaju ništa nije precizirano, već je rečeno da se "očekuje"
verovatno na osnovu pregovora za konzorcijumom oko tog ugovora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681362#p681362:zo2wka77 je napisao(la):
dragan » Uto Nov 19, 2019 5:15 am[/url]":zo2wka77]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681203#p681203:zo2wka77 je napisao(la):
dragan » 18 Nov 2019 03:18 pm[/url]":zo2wka77]"Očekujemo da na leto počnemo radove, u junu ili julu."
https://moravainfo.rs/2019/11/zorana-mi ... ina-pojate
Tačno je da političari daju razne rokove, ali na to ih teraju i novinari
jer je najčešće pitanje "kada će početi i kada će se završiti" projekat.

U ovom slučaju ništa nije precizirano, već je rečeno da se "očekuje"
verovatno na osnovu pregovora za konzorcijumom oko tog ugovora.
Dragane ,jel citas ti sta napises?!
" novinari teraju" .... urazumi se molim te.
Prvo ne postoji istrazivavko novinarstvo ,samo oni za i protiv vlasti.
Drugo - niko ne bije po ušima naseg predsednika i minist.Mihajlovic da kazu " gradimo AP Vožd Karađorđe" i čim to kažu NARAVNO da ce da se postavljaju pitanja.
Treće - pratim ovu temu ja nenznam, verov preko godinu dana jer su sad na leto trebali radovi da krenu- pa sta bi?!
Sa cijim parama oni ugovaraju? Sa cijim vremenom oni raspolažu? Zasto sami " lažuckaju" i ne kazu " pocinjemo 2021".
Nece, jer je lepse reci " pocinjemo za 6mes", a ponovicu do Pz je po prvom planu i 2018 trebalo da nesto zapocnu, svi znamo dokle se stigno. Jel malo 2g da sam početak pomeraju?!

Moje misljenje je da ona u pola dana i pola noci mora da zna kad radovi pocinju tj.zasto nisu onda kada je rekla. Sama je rucak napravila pa nek ga sama i jede. ( da ne koristim prave izraze).

Nista protiv tebe nemam, ne zameri,ali stvarno za koga god navijao malo razmisli pri pisanju ima li logike....
 
To "teraju" nije trebalo bukvalno shvatiti, drugi put ću staviti navodnike.
U tom postu sam samo da objasnio zašto je rekla da "očekuje radove".

A, nemam ja šta "da se urazumum"(?!) to je malo preterano i uvredljivo
jer znam ja šta pišem, ali neki čitaju postove samo kako im odgovara.

Drugo, "navijam" samo za prosperitet Srbije, a ne za neke stranke i zato
pokušavam da budem objektivan, a ne zajapureni aktivista neke opcije.

O nerealnim rokovima koje daju svi političari kada su na vlasti sam pisao
godinama, tako da i ovi aktuelni bez neke potrebe daju rokove bez veze.
 
Ne slažem se da u Srbiji ne postoji istraživačko novinarstvo. Ta ocena osim što nije tačna, vrlo je nefer prema nekoliko redakcija koje se istinski trude da u nemogućim uslovima istražuju i rade po pravilima profesije i istine (Nin, Vreme, IStinomer, Insajder, Birn...). To što ono što iščačkaju govori protiv ove i ovakve vlasti, ne znače da su oni isto što i Informer, samo na drugu stranu. Kada ih smatramo istim, onda, osim toga da smo nepravedni, znači i da smo posisali propagandu vlasti, u kojoj su svi isti, niko ne valja, ništa nema smisla itd.

Što se koridora tiče, i generalno građevinskih projekata, i Beobuild je neka vrsta građanskog, par-ekselans, istraživačkog medija. Dakle, ima ih!

I treba ih pomagati i javno hvaliti.
 
Vrh