Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Da, po tajnim ugovorima sa još tajnijim kauzulama, finansiranim još tajnijim kreditima
ili kako bi prost narod rekao "investicije"
Sa kompanijom koju je dovela prethodna vlast, sadašnja opozicija, a trenutna vlast nastavila po istim principima. Čisto malo da dopunim u dobrom forumskom duhu :cool:
 
Podsetimo, predsednik Aleksandar Vučić najavljivao je da će auto-put Ruma-Šabac biti završen do kraja 2022. godine. To se nije dogodilo, kako je pisao Istinomer. Umesto toga, bivši ministar saobraćaja Tomislav Momirović u septembru prošle godine najavio da je cilj da se auto-put Ruma-Šabac završi do septembra 2023. godine, dok je nekoliko meseci ranije dao rok da se brza saobraćajnica Šabac-Loznica završi do septembra 2024. godine.
To što je on naveo na otvaranju ili bilo gde neki rok, ne znači da je to relevantno, odnosno isto što i stoji u Ugovoru.
 
Tako je.
Često sam na tome insistirao na mnogim temama ovog foruma.
Nije rok kad predsednik dođe u posetu gradilištu i kaže im da završe do septembra a oni na to odgovore pokušaćemo i potrudićemo se...
Pa onda kada ne završe do tad, a političari u međuvremenu koriste septembar u političke svrhe, mi se ljutimo što oni nisu završlili do tad i zašto ne plaćaju penale a ustvari izvođač ima fore još dve godine PO UGOVORU.
Da me neko ne shvati pogrešno nisam aludirao na neki poseban ugovor jer je ovakvih situacija bilo više od jedne poslednjih godina.
Samo treba prepoznati laž.
Mislim da ti ugovori nisu tajni, bar ne ti delovi ugovora, i da se informacija o rokovima može saznati.
 
Tako je.
Često sam na tome insistirao na mnogim temama ovog foruma.
Nije rok kad predsednik dođe u posetu gradilištu i kaže im da završe do septembra a oni na to odgovore pokušaćemo i potrudićemo se...
Pa onda kada ne završe do tad, a političari u međuvremenu koriste septembar u političke svrhe, mi se ljutimo što oni nisu završlili do tad i zašto ne plaćaju penale a ustvari izvođač ima fore još dve godine PO UGOVORU.
Da me neko ne shvati pogrešno nisam aludirao na neki poseban ugovor jer je ovakvih situacija bilo više od jedne poslednjih godina.
Samo treba prepoznati laž.
Mislim da ti ugovori nisu tajni, bar ne ti delovi ugovora, i da se informacija o rokovima može saznati.
Samo što na tim posetama dobijaju političke poene kod svojih glasača
 
Јеси видео уговор? Па да то можеш тврдити?
 
Ma nisam, ali nije ni bila poenta u striktnim datumima u ugovoru nego o tome da ne treba slušati političare šta govore (lažu) jer oni to rade zbog sticanja političkih poena.
A što se tiče datuma, pravi datumi su obično navedeni u nekim objavama/najavama koje imamo pre početaka samih projekata.
I tu je obično navedeno vreme za koje će nešto biti završeno od uvođenja izvođača u projekat.
Mislim, svi znamo kako to ide dovedu dva bagera slikaju se i kažu počeli su radovi i mi brojimo od tad a izvođač još nije ni blizu početka... itd.. itd...
 
“Sada se od Beograda do Pojata plaća 720 dinara za putnički automobil. Od 1. januara od Beograda do Koševa će se plaćati 840 dinara, a od Beograda do Kruševca (Zapad) će se plaćati 810 dinara", rekao je Vesić za Tanjug.

Takođe, od Beograda do Ćićevca naplaćivaće se 740 dinara, dok će cena putarine od Beograda do Kruševca (Istok) iznositi 800 dinara.
Znaci ovo znaci naplatna stanica Pojate odlazi konacnoooo u istoriju....doduse ne znam kako ce srediti sve to sto se tice prikljucka da to izgleda kako treba ali videcemo vrvt tek posle 1.januara...
 
G.V. kaže na stranačkom glasilu pušta se Makrešane-Koševi 7. Decembra od 15h puštanje.
 
Пре 20-тк дана је Просторни планер написао да ће отварање бити 7.12 и ево га баш тада. Свима нам је јасно да је ово могло бити отворено пре 15 дана али авај...избори!
 
Nije rok kad predsednik dođe u posetu gradilištu i kaže im da završe do septembra a oni na to odgovore pokušaćemo i potrudićemo se...

U pravu si, ali u slučaju Moravskog koridora izvođač nije rekao "pokušaćemo i potrudićemo se" nego je izvođač, tj. predstavnici Behtel-Enka su davali izjave u medijima sa istim tim rokovima. Te iste rokove su pored političara i izvođača davale i diplomate i investor. Npr. ambasador SAD-a, direktor puteva ili koridora Srbije i sl.

Samo treba prepoznati laž.
Mislim da ti ugovori nisu tajni, bar ne ti delovi ugovora, i da se informacija o rokovima može saznati.

Kako da običan čovek prepozna laž kada u toj laži učestvuju političari, izvođači radova, investitor, diplomate, finansijeri...? A što se tiče ugovora da nisu tajni i da se može doći do informacija, ja, kao i mnogi drugi, nismo imali mogućnosti da dođemo u pregled istih. Nemoguće je ili bar veoma teško doći do ugovora, tj. do onih delova koji nisu tajni, a što je još gore ti tajni delovi i aneksi do kojih sigurno ne možemo doći, oni mogu značajno promeniti suštinu samog ugovora.
 
Тако је у окупираним земљама и колонијама. Док МИ нешто не учинимо сигурно председник Хил неће. Велики респиратор служи само за амортизовање беса народа. Смејурија је да је у равници км АПа од 15 милиона еура па навише...
 
Od 1. januara od Beograda do Koševa će se plaćati 840 dinara, a od Beograda do Kruševca (Zapad) će se plaćati 810 dinara", rekao je Vesić za Tanjug.
Prosečan radnik u Srbiji koji živi u Kruševcu će samo za putarinu do Beograda i nazad morati da izdvoji celu svoju dnevnicu. A ako kojim slučajem ide za Suboticu samo za putarinu će morati da radi cela dva dana. A to je samo cena za putarinu, ne računajući troškove za gorivo.
Dok će oni koji idu iz Vranja, Preševa i sl. morati da uzmu kredit da bi platili putarinu i gorivo u oba smera.
Zamislite koliko su to veliki troškovi za ljude čija deca studiraju, za one koji moraju da se leče u kliničkim centrima, za one koji za određene dokumente, potvrde, uverenja i sl moraju da idu za Beograd.
 
Штета што најваћнија и најоптерећенија деоница очигледно неће бити завршена ни у 2024-ој. Некако се све око Чачка закомпликовало и ка Пожеги и ка Краљеву. Штета што је колонијална администрација потпуно неспособна!
 
IMG_7147.jpeg
 
Пре 20-тк дана је Просторни планер написао да ће отварање бити 7.12 и ево га баш тада. Свима нам је јасно да је ово могло бити отворено пре 15 дана али авај...избори!
To što su pre 15 dana završili asfalt, ne znači da je sve bilo spremno. Nije autoput samo asfalt i bele linije. Izbori su bili i pre 15 dana. A i doduše može im se, kao i svim političarima u svakoj zemlji na ovoj planeti.
 
Vrh