Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Prosto mi je nivog međusobnog nerazumevanja i polarizacije u društvu ne shvatljiv sa mog stanovištva. Prosto ne želim da se naviknem da neko navija da neki drugi sugrađanin kojme se oduzima zemlja što manje plati. Ja baš želim da komšiji krava bude zdrava i plodonosna, jer sam onda i ja srećniji kada vidim komšiju koji je srećan. Kada bi samo stali u njihovu pozicijiu sumnjam da bi onda omalovažavali nekčiju imovinu kao -hektar ničega- .
Pogotovu što većina njih neće prodati hektar državi. Uhvatili ste se za 107.000 evra kao da svako kome se oduzima zemlja toliko minimum tamo dobija. Većini se uzima neki nepravilni oblik i ostavljaju patrljci zemlje. Pa zbog te opšte polarizacije i gde ih ljubomorne komšije gledaju kao -oparene-.

Dal će on uložiti u stan u begradu ili će otići u neko drugo mesto jer kod drugog ljubomornog čoveka iz istog mesta kome nisu exproprisali i koji će mu čuvši koliko je on dobio po kvadratu tražiti isto toliko koliko je on dobio. Imajte u vidu da nisu svi ti ljudi u 20tim godinama pa da mogu dići sidro sa živinom i otići u BG na npr. 11 sprat.
Da pocnemo sa strane njihovog razumevanja nas. Pa kad oni budu cenili imovinu u Bg, za koju cinicno kazu da su kokosarnici od betona, cenicemo i mi hektar nicega.

Inace mislim da cena treba da bude malo veca od trzisne, ali ne 10x veca.
Oni mogu da traze, ali tesko da,ce dobiti, ne mozes hektar livade da menjas za hektar na Beveri hilsu, samo zato sto je hektar.
 
Da pocnemo sa strane njihovog razumevanja nas. Pa kad oni budu cenili imovinu u Bg, za koju cinicno kazu da su kokosarnici od betona, cenicemo i mi hektar nicega.

Inace mislim da cena treba da bude malo veca od trzisne, ali ne 10x veca.
Oni mogu da traze, ali tesko da,ce dobiti, ne mozes hektar livade da menjas za hektar na Beveri hilsu, samo zato sto je hektar.
Nema smisla da generalizujemo ljude na taj način. Ja prvi put čujem za izraz "kokošarnici od betona". Neko voli da živi u stanu, neko to ne voli, neko voli da živi u kući na selu, neko ne... Ne znam odkud ti ideja da ljudi sa sela ne cene imovinu u Bg? Ako ćemo iskreno, beograđani vole da podcenjuju stanovnike drugih gradova, a naročito sela. Zbog toga se i odomaćio izraz da je neko iz unutrašnjosti ili da je iz provincije.
 
Nema smisla da generalizujemo ljude na taj način. Ja prvi put čujem za izraz "kokošarnici od betona". Neko voli da živi u stanu, neko to ne voli, neko voli da živi u kući na selu, neko ne... Ne znam odkud ti ideja da ljudi sa sela ne cene imovinu u Bg? Ako ćemo iskreno, beograđani vole da podcenjuju stanovnike drugih gradova, a naročito sela. Zbog toga se i odomaćio izraz da je neko iz unutrašnjosti ili da je iz provincije.
Golubarnik, kokosinjac i slicno. Mozes da odes ispod svakog oglasa za prodsju stan u Bg i procitas komentare.
 
Golubarnik, kokosinjac i slicno. Mozes da odes ispod svakog oglasa za prodsju stan u Bg i procitas komentare.
Pa zato što traže neke cene plus depozit, a nameštaj iz doba najranijeg komunizma, ne samo Beograd, već i ostali gradovi, Niš posebno. Mislim konkretno za izdavanje stanova, prodaja je nešto drugo.
 
Da pocnemo sa strane njihovog razumevanja nas. Pa kad oni budu cenili imovinu u Bg, za koju cinicno kazu da su kokosarnici od betona, cenicemo i mi hektar nicega.
Pre neki dan sam bio prisutan kada jedan šestogodišnjak u parkiću rekao svom drugu sa kojim se potukao: E, neću! Izvinuću se kada se ti meni budeš prvi izvinio!
 
Moj otac i ja smo bez pogovora pristali na uzimanje 80 ari, na samom pocetku radova kod Kraljeva 2020 god, po ceni od 135 din po m2. Nismo razmisljali kako cemo i nasta potrositi pate, vec da to uzimanje zemlje i pravljenje puta daje nadu za opsti boljitak i napredak svih u nasoj okolini. Neko mora nesto da zrtvuje
Tacno toliko je bio litar dizela te 2020
 
Andrija, možda grešim, ali na osnovu tvog pisanja primetio sam da je skoro svaki tvoj post vezan za otkupnu cenu, a ne za problem egzistencije. Ako nije tajna, koliko su ti ari ili hektara zemlje oduzeli, da li si je obrađivao i ako jesi šta si na njoj sadio i koliko si od toga zarađivao godišnje?
30 od 37 ari, paprika kao i svi pored Morave, kako koja godina
Andrija, možda grešim, ali na osnovu tvog pisanja primetio sam da je skoro svaki tvoj post vezan za otkupnu cenu, a ne za problem egzistencije. Ako nije tajna, koliko su ti ari ili hektara zemlje oduzeli, da li si je obrađivao i ako jesi šta si na njoj sadio i koliko si od toga zarađivao godišnje?
30 od 37 ari, paprika ko i svi pored Morave
A zarada zavisi kako rodi, oko 70 do 80 tovara po sezoni
 
Moji cukundedovi koji su tu zemlju stekli su poklonili zivot u ratu zemlji i tadasnim preCednicima, bilo bi ponozavajuce SAMO to da poklonim
Tada nisu bili preCednici vec kraljevi, a svakako su bili bolji od jajare iz Cipuljica. Sto se mene tice pokloni mu i zivot sledeceg petog oktobra, nadam se da nije daleko.
 
@Одма ту иза Sve beginnerima smeta. Jel tebi ne smeta sto ovaj nudi zivot za preCednika, to ti nije van teme?
Разумем да су расписани избори, и да се мора свуда бити присутан...
Поштујем да неко има другачији поглед или приступ проблему, драго ми је да могу да видим, чујем, научим из те алтернативе нешто ново или променим угао гледања тако да сагледам ствари у које пре нисам имао увид.
Али за то ми је потребан аргумент, нешто што држи причу...
Вређање, ниподаштавање, етикетирање... молим Вас не увлачите нас у то блато.
ПС
Број порука ми није мерило да ли је неко стручан да говори о некој теми.
Оцену о стручности неког учесника расправе дајем на основу квалитета самих: порука, коментара, предлога па макар их неко имао и само 3.
 
@Одма ту иза Pa kada razumes da su raspisani izbori, kako onda ne primecujes navalu begginera pred svake izbore koji pravdaju uvodjenje novih besmislenih linija, napadaju ljude koji zele vise novca za svoju zemlju u eksproprijaciji, koji brane svaki potez vlasti ili kao ne zele na forumu politiku. Sve je to providno a janto gledam od 2012. pred svake izbore
 
Нисам видео да неко напада људе што траже више, нападамо државу која даје више. Државу која у једном селу да 107 хиљада евра по хектару а у другом 15 хиљада евра по хектару.
Само да се не таласа. Да све изгледа савршено. Споља гладац а изнутра јадац.
 
Da pocnemo sa strane njihovog razumevanja nas. Pa kad oni budu cenili imovinu u Bg, za koju cinicno kazu da su kokosarnici od betona, cenicemo i mi hektar nicega.

Inace mislim da cena treba da bude malo veca od trzisne, ali ne 10x veca.
Oni mogu da traze, ali tesko da,ce dobiti, ne mozes hektar livade da menjas za hektar na Beveri hilsu, samo zato sto je hektar.
Vidiš, taj hektar ničega, uz mnoge druge, omogućava ti da odeš u samoposlugu i kupiš mleko, meso, voće... Kad jednog dana zabatalimo sva ta imanja, a na dobrom smo putu da nam se to uskoro desi, šta ćeš jesti, kuoiti da odneseš u svoj stan u Bg, betonski kokošinjac, golubarnik, kako ko voli?
Kako nam se država odnosi danas prema selu i seljaku, vidimo, pored niza antimera, i po tome da uvozimo i mleko i meso i hleb.
Kg pšenice je dvadesetak, kukuruza 16, mleka četrdesetak, a dizel preko 200 dok je barel 85$.
U državi koja nije nam nije valjala seljak je do traktora dolazio za 7-8t pšenice. Danas za desetak puta više uz mnogo veće troškove.
E, zato svima treba oduzeti svu tu lepu zemlju pored Morave, šta če nam tih 7-8t paprike sa jedne njivice, šta će nam tone malina sa istih tolikih njiva u brdima, šta će nam šljivici (ne znamo ni trezni šta radimo, a kamoli kad osetimo rakiju).
Da je lako, radio bi to svako. Ada se ljudi ne bi mučili na toj zemlji kojim ih opteretiše preci, država se stara tako što će im je oduzeti, što će ih osloboditi tih nepotrebnih poslova na proizvodnji hrane u kojima oni, blaženi u svojoj neukosti, mazohitički uživaju.
Otimaj, otimaj.
U stvari i ne mora da se otima, videsmo da ima i onih koji su spremni da prilože tu svoju zrmlju na oltar sveopšte krađe, korupcije i lažnog napretka, oličenog u kilometrima koji kasne po pola decenije, a koštaju kao da će biti plaćeni u narednim decenijama.
Zapravo, narednih decenija, generacije koje dolaze, čitavog života otplaćivale ovu fasadu blagostanja i progresa u kome će km autoputa uskoro koštati i 30 milki $. I naravno, biće zahvalni, jer kud bi oni te svoje pare, kad je država pod SNS toliko u vreme njihovih dedova napredovala, da više nema šta da se izgradi.
 
Ma ima zemlje, hiljade hektara su neobradjeni i nikom nista.
Ne znam gde bi ti pravio put, verovatno neki lebdeci, ja koliko znam put mora po zemlji da ide.
 
Ma ima zemlje, hiljade hektara su neobradjeni i nikom nista.
Ne znam gde bi ti pravio put, verovatno neki lebdeci, ja koliko znam put mora po zemlji da ide.
A što su neobrađeni? Baš zbog takvog odnosa prema selu. Uništavaj, potcenjuj, iseljavaj, evo sad i otimaj, a posle se čudi što u mnogim selima ne možeš da skupiš po 3 krave pa mleko pravimo od poljskog belog praha gde seljak, gle čuda, ima račun da proizvodi. Zašto? Zato što iza sebe ima državu i niz njenih mera kojima mu pomaže.
I za kraj ove rasprave, zar mora trasa da uvek raspali po lepim komadima zemlje, uređenim domaćinstvima?
Malo poštovanja manje bi koštalo od kog metra duže ili drugačje trase, a više bi donelo
 
Vrh