Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Ovo je sada već fotofiniš. Dve tačke od kojih zavisi završetak dobro napreduju. Jasički nadvožnjak i most preko reke Pepeljuše. Ako do 10og završe stubove i počnu montiranje greda kraj Oktobra je gotovo siguran. Jedino im mogu pokvariti planove neke jače kiše i porast nivoa Pepeljuše.
 
Screenshot_2023-09-28-23-23-51-37_3d9111e2d3171bf4882369f490c087b4~2.jpg
Screenshot_2023-09-28-23-21-04-11_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329~2.jpg

Mislim da ovih 2.7 km puštaju u narednih desetak dana.
 
Rade se oduševljava brzinom izrade stubova na jasičkom nadvožnjaku. Nije to ništa posebno brzo obzirom da su koristili unapred urađene armaturne stubove. Potrebno je samo da se vežu za ankere i namontira kružna oplata.
Inače je betonu potrebno da sazri oko 21 dan mada ne verujem da se baš toga pridržavaju u potpunosti.
 
Armatura stubova Jasičkog nadvožnjaka je rađena na licu mesta, što se vidi sa Radetovog prethodnog video snimka radova. To je nešto ozbiljnija armatura od gotove armature koja se koristi za šipove.
 
Armatura za šipove se vari i koriste se spiralne uzengije i to sve radi robot. Ja bih rekao da je to ozbiljnija priča nego kad se ručno plete. Da su pleli na licu mesta onda bi im trebala skela a ja je ne videh na ovim bočnim stubovima. Pleli su ručno na srednjim. Verovatno su ti stubovi neštomanjeg obima pa nisu imali gotove koševe.
 
Vrh