Šta je novo?

Monorail

JohnnyLee

Professional
Učlanjen(a)
14.05.2009.
Pohvaljen
7.208
шта си ти ископао... 10 година нико овде није крочио, паучина и прашина већ покрили ову тему

Прле

Advanced
Učlanjen(a)
29.11.2018.
Pohvaljen
3.830
Монорејл се у Москви показао лоше, хоће да га демонтирају.

spatiotecte

Professional
Učlanjen(a)
09.02.2007.
Pohvaljen
11.797
Generalno monorail je loše rešenje pa je i zato toliko malo rasprostranjeno po gradovima.

Прле

Advanced
Učlanjen(a)
29.11.2018.
Pohvaljen
3.830
Оћемол' закључат' тему онда?

spatiotecte

Professional
Učlanjen(a)
09.02.2007.
Pohvaljen
11.797
Pa mislim da Igor neće zaključati temu ipak nije uradjen nijedan prekrsaj pa nema ni razloga za zaključavanje iako nema izgleda da ikada bude izgradjen neki monorail u Srbiji.

Pendolino

Higher intermediate
Učlanjen(a)
15.11.2012.
Pohvaljen
2.269
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=taJ4MFCxiuo[/youtube]

Siniša

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Pohvaljen
1.280
Monorail i nije baš tako loše rešenje. Mongi gradovi ga imaju i planiraju da uvedu. Nemam ništa protiv i da se uvede u Beogradu niti treba odbacit takvu ideju, ali od njega ne treba očekivati nešto posebno. Jeste da je jeftiniji od metroa, ali i slabijeg kapaciteta. On je više za periferne delove grada, neke tangentne veze, zatim za određene prostore poseben namene, (sajam, parkovi, zoo) kao i za neke shuttle veze.

SAFEGE tip monoraila u Shonanu, Japan
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YQbFTxpnGZY[/youtube]

ALWEG tip u Seattleu
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fSdUqIKPiR0[/youtube]

Šinski sistemi i dalje imaju prednost, ali i monorail može da se iskoristi.

solecar

Professional
Učlanjen(a)
06.12.2011.
Pohvaljen
15.725
Viseća rešenja i Srbija mi niukako ne idu jedno sa drugim. Mi nismo u stanju ni ovo što imamo na zemlji da održavamo kako treba , a kamoli nešto komplikovanije.

Прле

Advanced
Učlanjen(a)
29.11.2018.
Pohvaljen
3.830
Делује ми да је баш захтевно у одржавању. И још споро.

miki_ns

Higher intermediate
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Pohvaljen
1.051
Monorailovi su generalno bili inteeresantni pre 30-tak godina, ali se sve osim običnog kruga ili obične otvorene linije pokazalo komplikovanim, sklonim kvarovima i teško za održavanje (sad zamislite kako bi to kod nas funkcionisalo). Sydney je stavio na papir i odlučio da svoj "iconic monorail" rasklopi kad je trebalo da se uđe u veće održavanje, jer se pokazalo da je broj prevezin putnika premali za troškove, i vratio se - tadaaaa - tramvaju u centru grada.
Generelano treba izbeći sva rešenja koja su nestandardna i zahtevaju vrlo specifična vozna sredstva i komplikovano odrćavanje - sve je to preskupo za igranje. Zamislite nabavku rezervnih delova ili vozila za monorail, pa može samo od toga ko ga je proizveo, ako je firma još aktivna.

ГЛАС ПРИРОДЕ

Higher intermediate
Učlanjen(a)
08.08.2015.
Pohvaljen
1.378
У Београду би нешто слично могло да нађе примену у повезивању брдских насеља од Видиковца до Коњарника, али ако је тачно све то што се показало као лоше искуство, то треба да поштујемо и размишљамо о другим средствима.

times12

Intermediate
Učlanjen(a)
22.06.2008.
Pohvaljen
89
Monorail u Kairu. Nije još gotov, povezuje širi centar grada, gde je skoro došla metro linija br.3, sa Novom upravnom prestonicom.

‎‫

times12

Intermediate
Učlanjen(a)
22.06.2008.
Pohvaljen
89
Сад видим да је још једна линија у изградњи, на потпуно супротном делу града.

Siniša

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Pohvaljen
1.280
Meni ovo nije smešno. Na svaki pomen monoraila, neko pusti ovaj klip Simpsona (nemam ništa protiv Simpsona). Ovo je već možda peti put, bilo u ovoj temi, bilo u nekoj drugoj.
Monorail može da bude zanimljiv na nekim određenim zonskim lokacijama (potpuno novi distrikti, aerodrom, veliki tržni centri), kao tangentualna veza ili kao fider, ali da se stavlja na jače koridore, nikako. Tu bi pre izabrao LRT.

Pendolino

Higher intermediate
Učlanjen(a)
15.11.2012.
Pohvaljen
2.269
Izvini, ali je monorejl čisto foliranje i ne zaslužuje ništa drugo nego smešni klip Simsona.
Košta đavo i po a nema ni jednu prednost u odnosu na druge vrste prevoza. Gondole su bolje.

...neću više da spamujem.

pogledajte podrobno klip. Nije smešno uopšte...
i svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna.

Siniša

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Pohvaljen
1.280
Odakle vama ideja da propagiram monorail, svega vam?

Bender Rodriguez

Professional
Učlanjen(a)
12.03.2017.
Pohvaljen
27.206
Овај лик са шеширом што уваљује Спрингфилду монорејл исти Синиша :D
Odakle vama ideja da propagiram monorail, svega vam?
Pošto sam lajkovao Došljakov post, samo da kažem da sam ja mislio da se zezancija odnosi na Sinišu Malog. XD Mislim pošto je bio gradonačelnik pa reko možda je on svojevremeno nešto razmatrao o monorailu, otkud znam...

Дошљак

Professional
Učlanjen(a)
31.10.2014.
Pohvaljen
25.330
И ја сам мислио на Малог :D Извини Синиша ако си се пронашао прозван, није теби упућено :)

Siniša

Higher intermediate
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Pohvaljen
1.280
Opušteno ljudi. Mogao bi i ja da se rano ujutru pripremam za posao, a ne da visim na netu.

Vrh