Šta je novo?

Mladjin novi stan

Zar nije rečeno da stan ima terasu od 40 kvm. Na ovom stanu terasa ima "samo" 18 kvm!
 
Zapravo evo ga,skromniji je od gazda miskovog,on ima i minarate na vrhu/

scroogeVault.jpg


Misko

ducktales.jpg
 
Malo principa ne bi skodilo. Mladja jeste kupio novi stan, ali ce na kraju da ispadne da je on najveci magarac sto je to sam javno objavio.

Nesumnjiovo je da Dinkic ima primanja kojima moze da finansira kredit za novi stan. On i gospodja primaju preko 200.000 dinara mesecno, a rata za stan im je oko 900 evra. Jedino sto je problem jeste koju garanciju ima banka da ce doticni biti ministar, odnosno imati ista primanja i posle 2012?

S druge strane, Toma je kupio novi stan u istom bloku i to tako sto je prodao stari u Bulevaru Zorana Djindjica, koji mu je inace poklonila drzava. Ne moze se reci da je lose prosao. A pri tom je Toma "samo" narodni poslanik i nikakvih drugih (legalnih) primanja nema.

I trece, nesto sto se uopste nije pominjalo u javnosti, Vuk Jeremic je prosle godine kupio stan na Vracaru za gotovo pola miliona evra. On je, pri tom, ministar u istoj Vladi kao i Mladja, a zena mu je prezenterka na RTS-u, sto u krajnjem rezultira time da njih dvoje nemaju nesto veca primanja od bracnog para Dinkic.

Ali nije ni tu kraj, setimo se Bubala....

Dakle, prikladnije bi bilo da se tema "stanovi politicara" ili nesto slicno. Jednostavno, oni ljudi trenutno mogu da rese svoje stambeno pitanje i budimo iskreni, vecina nas bi na njihovom mestu pokusala isto. A to koliko je sve to licimerno i koliko boli u situaciji kada mnogo ljudi nema posao, a i oni koji ga imaju rade neprijavljeni za nekih 300 evra i manje, to je sad vec neka druga prica....
 
Ma svi su oni slikari naivci!!! Normalnom coveku ih je preko glave! Sve to treba najuriti, svi jesu isti!
DS = SPS = LDP = SNS = DSS = SRS = G17 ITD................ :bash:
 
Novi Beograd postaje elitno naselje
24. novembar 2010. | 19:31 | Izvor: B92
Beograd -- Poslednjih godina sve više biznismena, umetnika i političara odlučuje da se doseli na Novi Beograd, koji postaje elitno naselje poput Dedinja ili Senjaka.


Novobeogradski bulevar (Slobodan Sretenović)
Možda i zbog toga, kvadrat na Novom Beogradu je među najskupljima u Srbiji.

Promenio je stan, ali ne i opštinu - Mlađan Dinkić ostao je veran Novom Beogradu.

"Celog života sam tu na tom keju, kod hotela 'Jugoslavija', maltene sam tu prvu devojku smuvao tako da sam zadovoljan što sam tu", kaže ministar ekonomije.

Prvi komšija biće mu Tomislav Nikolić, a ekipu iz najpopularnije opštine u Srbiji čine i Aleksandar Vučić, Predrag Bubalo, Dragan Kojadinović, Rasim Ljajić, Čeda Jovanović, Milan Marković, Jovan Krkobabić.

Starosedelac Novog Beograda Milan Krkobabić objašnjava da je do nedavno ne tako popularna opština postala jedna od najpopularnijih zbog besprekorne infrastrukture.

Iako ima samo reči hvale za svoj kraj, blokovi pored Save gde Krkobabić stanuje, ne spadaju u elitni deo Novog Beograda. A elitini deo po mišljenju zamenika gradonačelnika ne zaslužuje taj epitet.

"Kraj oko Arene i nije nešto posebno, drveće neće doseći pristojne visine za još 20-30 godina, ali Bože moj, tu je Arena, tu su kultni događaji, tu su bitni ljudi koji tu stanuju, tu su sjajne finansijske ustanove, sve to čini glamur pa će mladi ljudi konstatovati super je, pa onda i cena skače", kaže Krkobabić, zamenik gradonačelnika Beograda.

Najskuplja novogradnja u ovoj opštini je upravo zgrada u kojoj će živeti Toma Nikolić i Mlađan Dinkić. Ko poželi da živi u komšiluku političara u blizini Arene ili u blizini bivše kineske ambasade, za samo jedan kvadratni metar u novogradnji moraće da izdvoji od 3.200 do 3.800 evra.

Na činjenicu da je kraj u kome žive za kratko vreme postao elitini, građani najskupljeg dela Novog Beograda različito reaguju:

Ako je ovde pola radnji prazno, pa je lo to elitizam? Nije.

Kad sam ja dobijao ovaj stan od Jugobanke niko nije hteo da dođe na Novi Beograd, a sad je stvarno elitini.

Odrastao sam ovde, ali više sam voleo onaj Novi Beograd kada su ga zvali "divlje naselje". Mislim da je danas divljiji.

Mlađan Dinkić tvrdi da iako sve popuraniji, njegov kraj po omiljenosti među političarima ne može da se poredi sa starim statusnim simbolom - Dedinjem.

"Treba da vidite koliko političara živi na Novom Beogradu a koliko na Dedinju, pa ćete videti da smi mi - Novobeograđani - zapravo manjina", kaže Dinkić.

Cena kvadrata u najskupljim delovima Novog Beograda danas je jednaka ceni kvadrata u inače najskupljim delovima grada, a to su centralni delovi Vračara, plato kod hrama Svetog Save i rezidencijalni delovi Senjaka i Dedinja.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=11&dd=24&nav_id=474738
 
Imate i video.I krkobabic na kraju,svidja mi se sto pominje drvece koje za 20-30 godina nece dostici punu velicinu,sta bi rekao za bulevar onda?

To je to,arena,kultni dogadjaji,ovo ono...

Oni su socijala jer zive na nbg u stanovima od 3200 do 3600 kvm2...
 
Постаје елитно насеље, просто је невероватно... Пре неколико година нико јије хтео у Блокове, квадрат је био испод 1000 евра... Али, све је то последица насилног пресељења центра на Нови Београд.
 
To samo govori o tome kako neko mesto postaje ‚‚elitno‚‚
Ne zato sto su uslovi za zivot kudikamo kvalitetniji,naselje prijatnije itd, vec tamo gde roknes cenu.
 
Све је то последица намерног надувавања цена од стране агенција, о чему сам својевремено причао па су хтели да ме стрељају. :rolleyes:
 
Opusteno,za 2-3-4-5 godina nece biti vise kupaca i zbog novca i zbog nedostatka ljudi...
 
Tacno, nema toliko bogatasa koliko NBG ima novih stanova. Evo Belvil zvrji poluprazan.
 
Wile E. Coyote":19gmytrb je napisao(la):
Све је то последица намерног надувавања цена од стране агенција, о чему сам својевремено причао па су хтели да ме стрељају. :rolleyes:
Evo ja bi te opet "streljao". :)

Kako to da agencije i dalje ne pumpaju cene ?

stf":19gmytrb je napisao(la):
Tacno, nema toliko bogatasa koliko NBG ima novih stanova. Evo Belvil zvrji poluprazan.
Belvil nikako nije kraj za bogatase.
 
Nevenkovic":1r3l44t6 je napisao(la):
Wile E. Coyote":1r3l44t6 je napisao(la):
Све је то последица намерног надувавања цена од стране агенција, о чему сам својевремено причао па су хтели да ме стрељају. :rolleyes:
Evo ja bi te opet "streljao". :)

Kako to da agencije i dalje ne pumpaju cene ?
Па очигледан доказ да су цене препумпане је то што је стала продаја. Кад би се квадрат на Новом Београду вратио где је увек и био, још како би скочила продаја.
 
Wile E. Coyote":1x7ueo63 je napisao(la):
Nevenkovic":1x7ueo63 je napisao(la):
Wile E. Coyote":1x7ueo63 je napisao(la):
Све је то последица намерног надувавања цена од стране агенција, о чему сам својевремено причао па су хтели да ме стрељају. :rolleyes:
Evo ja bi te opet "streljao". :)

Kako to da agencije i dalje ne pumpaju cene ?
Па очигледан доказ да су цене препумпане је то што је стала продаја. Кад би се квадрат на Новом Београду вратио где је увек и био, још како би скочила продаја.
Aj jos jednom:

bold1:

Kako i zasto, ukoliko su po tebi one odgovorne, agencije i dalje ne podizu i naduvavaju cene, vec su cene starih stanova u padu?

Mislim da cemo se sloziti da njima odgovara visa cena. Rade na %. Ako su one odgovorne za rast i imaju mehanizme da kontrolisu trziste, kako nisu barem zaustavile cene na nekom piku iz druge polovine 2008 ili na nekom nivou blizu njega

bold2:

Gde je to uvek bio kvadrat na NBG? I kada? 1993.? 2001? 2005?

Prenebregavanje cinjenice da se NBG u zadnjih 15, a narocito u zadnjih 5 godina neumitno promenio nabolje znaci biti "slep kod ociju"
 
Nevenkovic":y0htk3r9 je napisao(la):
[Prenebregavanje cinjenice da se NBG u zadnjih 15, a narocito u zadnjih 5 godina neumitno promenio nabolje znaci biti "slep kod ociju"
To niko ne spori. Ali ne vredi te pare.
 
stf":1r8pnq1j je napisao(la):
Nevenkovic":1r8pnq1j je napisao(la):
[Prenebregavanje cinjenice da se NBG u zadnjih 15, a narocito u zadnjih 5 godina neumitno promenio nabolje znaci biti "slep kod ociju"
To niko ne spori. Ali ne vredi te pare.
Vredi ne onoliko koliko ja ili ti mislimo/zelimo da vredi, vec onoliko koliko je neko spreman da plati. To se zove trziste.

Ali nije to bila poenta, vec tvrdnja da su agencije glavni kreator desavanja na trzistu. A nisu, one su veoma sporedan faktor.
 
Невенковићу,

СТФ ти је рекао укратко, а ја удуго:

Слажем се да квадрат вреди онолико колико је неко спреман да плати. То што је продаја стала, јасно је да квадрат не вреди толико. Квадрат у Блоковима је пре дивљања цена био 900 евра. Што се тиче надувавања цена због процента, сасвим си у праву. Што се тиче тога зашто су цене пале, а нису остале на пику из 2008, и ту је разлог слаба продаја (ето ти Белвил као очигледан пример како иде продаја станова на Новом Београду који су преко 2000 евра квадрат). Управо оно што сам кажеш: тржиште. Јасно је да су цене и даље предуване. А тврдња да су агенције надувале цене проистиче из разних изјава водећих личности агенција пре и током дивљања цена како цене скачу и како ће још расти. Ако то није утицај, не знам шта је. Друго, неко дође у агенцију и каже: Ево, продајем стан од 50 квадрата у Блоковима за 100.000 евра. Агенција, наравно, не каже да је то претерано, него га стави у огласе. У међувремену неко други види и каже: Па кад он продаје стан по тој цени, и ја ћу. Па се деси да се договориш са продавцем за једну цену, а кад дођеш са капаром, он ти каже другу (веруј ми, то се мени догодило неколико пута). Да не говорим о неодговорности оглашавања једнособних станова као двособних, сутерена као приземља, заједничке терасе као терасе која припада стану. Озбиљна агенција такве глупости себи неће дозволити. Али не, рокај шта год било, продаће се кад-тад. Е, па неће.
 
Vrh