Šta je novo?

Miskovic i Delta

Ukratko, Delta je kupila luku za veoma malo novca ali ne i zemljište na kome se luka nalazi (to tvrdi grad). Hoće da je premeste i da tu grade poslovno/stambeno/komercijalne objekte dok grad hoće da im oduzme pravo korišćenja zemljišta. Pominjane su i malverzacije sa prinudnim iseljavanjem kompanija koje su takođe imale ugovore o zakupu prostora u luci. Sve u svemu, blato. :/
 
U vezi tog prinudnog iseljavanja kompanija koje su tu radile, ima i tragicnih prica.
Npr. kompanija Perihard je, navodno, usla u milionske kredite da svoju proizvodnju tonerskih cartridge-a podigne u Luci. kad su se zaduzili i podigli zgradu-hangar i poceli da rade i vracaju dug, dosle nove gazde i isterale ih. Zavrsilo se tako sto je vlasnik kompanije bukvalno umro od muke. Relativno mlad covek.
To je na temu bezdusnosti velikih korporativnih sistema...
 
Ako moze samo da mi neko potvrdi da li je ovo tacna povrsina luke beograd ili sam ja malko preterao.



Jos jedna stvar me zanima, delta tu navodno planira da izgradi stambeno-poslovni kompleks jer po gupu to mogu, ali ja gledam u mape iz gupa i ta oblast stoji ljubicastom bojom obojena sto u legendi kaze da je u pitanju privredne delatnosti i zone. Am I missing something here?
 
Delta je preko nekog svog fonda kupila Luku Beograd. Sa lukom su tada pazarili i zemljiste, koje im je Grad posle oduzeo (tj. sud im je oduzeo po tuzbi Grada).

GUP je radjen 2003. kada se o izmestanju luke nije bas toliko razmisljalo (tj. jos nije bilo kupca sa konkretnim planom) pa je zbog toga tu ostala "industrijska zona" koja je sada tu.

To sto si nacrtao je luka sa okolinom. Evo pogledaj ovaj link: u donjem desnom uglu su od prilike granice like: http://maps.google.de/?ie=UTF8&ll=44.825834,20.473559&spn=0.009557,0.025084&t=h&z=16 (tih 100ha).

Pogledaj i sajt Luke Beograd, imaju dosta informacija:

http://www.port-bgd.co.yu/

Nadam se da ti ovo malo pomaze.
 
Hvala za informacije, a sajt luke beograd je po mom misljenju tesko g**no. Neko bi mogao lepo to da im redizajnira i da informacije budu vidljive, a ne ova cudesa u flashu.
 
Evo jos samo ovo da mi neko objasni i necu smarati vise.

Ukoliko bi se luka premestala, ko onda snosi troskove prebacivanja na drugu lokaciju, vlasnici luke ili grad? sta se u tom slucaju desava sa zemljistem stare luke, da li ostaje vlasnicima luke ili se vraca gradu?
 
To su sad sve kombinaicje koje se zavrshavaju iza kulisa.

Mishko(sa Bekom) je kupio luku,a ako bi hteo tu da gradi neshto "morace" da svojim novcima plati izgradnju nove i izmeshtanje stare luke na novu lokaciju koju grad izabere kao dekvatnu.
Ali sve je to daleka,daleka buducnost,jer se opet radi o onom famoznom krugu.Prvo prokop,pa izmeshtanje stare zeleznichke,pa autobuske,pa shine,pa UMP da se zavrshi,pa da se odredi shta je chije zemljishte,pa novi GUP....Dakle rachunaj da ce tu neshto da se gradi optimalno za 15-20 godina MINIMUM :)
 
Sawovsky":28j1wf9a je napisao(la):
To su sad sve kombinaicje koje se zavrshavaju iza kulisa.

Mishko(sa Bekom) je kupio luku,a ako bi hteo tu da gradi neshto "morace" da svojim novcima plati izgradnju nove i izmeshtanje stare luke na novu lokaciju koju grad izabere kao dekvatnu.
Ali sve je to daleka,daleka buducnost,jer se opet radi o onom famoznom krugu.Prvo prokop,pa izmeshtanje stare zeleznichke,pa autobuske,pa shine,pa UMP da se zavrshi,pa da se odredi shta je chije zemljishte,pa novi GUP....Dakle rachunaj da ce tu neshto da se gradi optimalno za 15-20 godina MINIMUM :)
znaci, mishko placa prebacivanje, a ostaje mu zemljiste stare luke, kako je po zakonu, ne zanimaju me te radnje iza kulisa?
 
Miskovic trazi manjinskog partnera za Delta City, a cuo sam da je moguca prodaja i manjinskog dela u maloprodaji. DD je u toku.
 
pretpostavljam Due Diligence - u prevodu, grupa ljudi u skupim odelima stavi biznis plan na stolicu, uključe lampu, upere mu je u lice, i onda ga propituju za bližu i dalju familiju. Standardna procedura kada neko treba da oceni valjanost biznis plana.
 
Vrh