Šta je novo?

Merenje prosečne brzine na auto-putevima

Meni je registracija istekla dan i par sati i dobio sam kaznu direktno od policajaca. Slučajno su otkrili jer su me zaustavili zbog vožnje bez sveta po noći. (Biko je u gradu, nije moj auto i ukkjučio sam poziciju) 🤦‍♂️
 
Imamo potpuno suprotna direktna iskustva kolega motociklista, dosta se pisalo o tome iz sasvim prvog lica. Ako je u poslednjih nekoliko meseci promenjen modus operandi i sada je kako ti kažeš, to je logično i dobra je vest.

Čak i rezolucija od tog jednog kalendarskog dana je mislim proizvoljna, a meni lično deluje i ona previše sitna..
Nadam se da je moje iskustvo (koje se inace desilo polovinom maja ove godine) po novoj metodi a ne suprotno. Jer ako je tvoje iskustvo kako je trenutno i ubuduce, barem je moje misljenje da je to bas bezobrazno. Nije u redu da jedan dan zaboravnosti kosta coveka desetine hiljada, sto bi bilo neizbezno barem u Beogradu gde su kamere na maltene svakoj raskrsnici. I slazem se sa tobom cak i da je kalendarski dan trenutno da je i to kratko, mislim da bi tri dana za jednu kaznu bilo posteno. Izvinjavam se ostalima
za off ali ova tema je u off-u vec danima tako da…
 
Za one koje to zanima i da ne opterećujemo druge teme, evo prostora za razenu iskustava i diskusiju.
 
Molim admina da ispravi moj lapsus calami u naslovu 😀
 
Mene vise interesuje ako ja na prvoj deonici prekoracim brzinu kretanja na primer prosecna mi brzina bila 139 to je kazna 1500din, da li mogu ostale deonica da vozim 190 i da time izbegnem kaznu od 20k :D

PS: Ne vozim 190, vise me interesuje da li sam nasao bug u sistemu :D
PS2: Ako za vikend bude lepo vreme eto novog snimka :)
Uzima se najveća kazna odn za onu deonicu koju si najbrže vozio za nju ti pišu kaznu . Ostale neće .
 
Realno, u tunelima već postoje kamere, samo treba da omoguće merenje ili zamene kamere onima koje imaju tu opciju (ili kupe softver koji izračunava kojom brzinom auto prelazi metražu koju pokriva kamera) meriće se stvarna brina u tunelu i to je to (jedino to treba raditi na kamerama koje nisu na samim ulaznim/izlaznim portalima jer tu ljudi još usporavaju ili već počinju da ubrzavaju).
Što se tiče višestrukih kazni tokom dana - ukoliko je za isteklu registraciju logično je da može biti jedna - ne možeš registrovati auto dok si u povratku kući (zašto si krenuo na put s isteklom registracijom je druga stvar, mada sada i upozoravaju na granici, mene su u B. Palanci na mostu, iako nije tražio saobraćajnu, prvo pitali kada se vraćam, a onda me upozorio da mi za 10 dana ističe registracija i da ne smem ostati duže od tog datuma - išao sam na 5 dana pa je bilo OK - kada kamera očita tablicu, oni automatski dobijaju učitane podatke iz registra vozila).
Kazne za prekoračenje prosečne brzine treba naplaćivati onoliko puta koliko je to snimljeno tokom vožnje auto putem. Jer to je onda ponovljeni prekršaj, to nije nešto što se slučajno desilo, već način kako se dotični vozač ponaša. Poznanik je još davno pričao da je po silasku sa auto puta u Nemačkoj malo ostao "jači na gasu" i na ulazu u neko selo su ga kaznili. Naknadno, dva sela dalje, opet je nagazio i platio je kaznu u duplom iznosu, za ponovljeni prekršaj, a poicajac mu je rekao da mu se ni slučajno ne desi i treće zaustavljanje. Mislim da bi tek to kod nas počelo da prisiljava i ove bahate da se "uklope" u ograničenja.
Naravno, tako drastično kažnjavanje ima smisla samo ako se sklone besmislena ograničenja od 40 km/h koja stoje po dve godine nakon radova na putu i slična nerazumna ograničenja.
 
Od tri napravljena prekršaja gleda se najveći. Nezvanično kamere imaju toleranciju mada saobraćajna policija nije dobila potvrdu. Svi su u MUP-u svesni da će biti blokirani kaznama sa auto puta pa gledaju da olakšaju sebi posao. Međutim kada siđete sa auto puta, nema govora o oprostu kazne zato što ste kažnjeni na istom. Mogu da nas deru ko jaganjce. Još ako pređete granicu jurisdikcije, eto ozbiljnog belaja. Primer. Put Kula Crvenka 7:30 prekoračenje i kazna. Ulazak u Sombor nakon 40 minuta vožnja iznad 50 km na sat opet kazna. Jednu pisali Kuljani drugu Somborci. Oba puta radar iz auta, čuvena Fama, postoje slike, vreme datumi vrsta prekršaja. Nema sudije za prekršaje. Samo slika i nalog da se plati. U roku osam dana kazne duplo manje. Pokušajte isti dan sesti na bicikli i voziti bez svetla ili upotrebiti mobilini telefon u toku vožnje. Kazne samo pljušte a ni policiju ni sudiju ne zanima vreme nego vrsta prekršaja.
 
kako stizu kazne za prekoracenje na autoputu? Jel putarina bude vise naplacena ili se dobije nesto na adresu?
 
Dobiješ čestitku na kućnu adresu ako su naše tablice. U slučaju da voziš vozilo sa stranim tablicama zaustave te panduri odmah posle naplatne rampe.
 
Vrh