Šta je novo?

Mediji u Srbiji (TV, Novine, Internet, Radio..)

Nisam rekao da moze jedan covek sa laptopom da drzi ceo RTS nego da 20 ljudi tamo radi posao koji moze da radi jedan covek sa laptopom.

Tonac i pomocnik tonca nisu problem, problem je pomocnik pomocnika tonca i kafe kuvarica tonca i sekretarica tonca. A postoji i sekretarica pomocnika tonca i pomocnika pomocnika tonca i kafe kuvarica pomocnika tonca i pomocnika pomocnika tonca i tako za svaki posao umesto jednog ide pet ljudi.

Pa cetiri coveka viska ovde, pa cetiri coveka viska onde... i tako se nakupi hiljade nepotrebnih.
 
На страну информативни програм, да ли гледате забавни или образовни програм на другим каналима осим на РТСу?
Sad sam nešto gledao na RTS2 pa se setih ove naše diskusije. Nezgrapno sam se izrazio na početku.

Ajde da kažem ovako. Ukupna količina obrazovnog sadržaja na RTS 1+2+3 svakako jeste impresivna. Za to si u pravu. Ono što meni smeta je raspoređenost tog sadržaja. Problem postoji kada se dođe u situaciju da kad god pomislimo na RTS, pomislimo na Tri Serije. To nije normalno.

Ti kažeš da oni ne preteruju sa repriziranjem Srećnih ljudi, Boljeg života i Porodičnog blaga. Tebra, ja obožavam The Wire, koji je na svim listama najboljih serija uvek u prvih 10. Pa čak ni ja ne mogu da gledam Wire svake godine, kapiraš? Nema veze koliko su možda nekome simpatični i očaravajući Aranđel, ili Popara, ili Giga (meni vala svakako nisu) ... brate, kada ih gledam po tri puta godišnje, trideset godina, pa razvijem refleks da me potera u WC kad god ih vidim. Jer sam prosto prezasićen. Smara brate. Ajde ove ostale koje si naveo, mada i one su diskutabilne i pogoni ih samo usiljena nostalgija naroda. Ali ove tri, pa zbog njih je RTS i dobio nadimak Repriziramo Tri Serije. To govori nešto. Govori da se ljudima njake više da 30 godina svake godine gledaju Necu i Simu iznova i iznova i iznova. Dosadi brate.

Drugi problem RTSa, bar RTS1, jeste ta tradicionalna njanjavost i melanholija serija koje su pravili ili sarađivali u zadnjih 15ak godina. Neću da imenujem sad ali ima ih puno, jako puno, čak i u onim serijama koje niko ne bi opisao kao žanr drame. A Tajne njanjave loze su poslednja u tom nizu.

Da imaju imalo mozga, sve stare serije bi prebacili na RTS2, a RTS1 obogatili naučnim sadržajem sa RTS2. Ko hoće da gleda stare serije, uvek to može na 2 i 3. A dokonim domaćicama opet neka ostane Njanjava loza na 1, samo da onda taj 1 u toku istog dana ne vrti i 45. reprizu Nesrećnih ljudi. Jer mnogo je brate, stvarno. Moraju da urade nešto povodom toga što su postali akronim za Repriziramo Tri Serije i sinonim za melanholiju i repetativnu dramu. Mislim 30 godina je prošlo tako, vreme je za promenu. I pritom ta promena o kojoj govorim ne podrazumeva bog zna kakve pare i nove produkcije, samo malo bolju organizaciju i re-brending.
 
Vruć vetar, Bolji život i Srećni ljudi su top topova, nije mi dosadno nikada da ih ponovo pogledam.. Dijalozi, životne teme, humor, vrhunska gluma.. ništa sa tim ne može da se meri.. To je sve ono što smo mi, slika mentaliteta, našeg života.. Moj rođak sa sela je najbolja serija koju je RTS proizveo u poslednjih dvadesetak godina, dijalozi za citiranje.

Nije problem RTS-a što se to reprizira, problem je što se danas ne stvara ništa ni približno tom kvalitetu.. Nema više kvalitetnih scenarija, a ni glumaca kao nekad, bez duha, bez harizme.. Mira Banjac pojede bilo koju holivudsku zvezdu za doručak..
 
Evo neka serija Tunel na RTSu. Očaj živi. Svaki aspekt svake scene deluje neuverljivo, od scenografije, preko likova, dijaloga pa sve do same glume.

Gledam sad, sve neki NN glumci, režiser Petar Ristovski a glavni producent otac mu, Lazar. I sve se to plaća narodnim parama.
 
Hvala RTSu sto mozemo da gledamo Ligu sampiona.
 
434488178_10219785263220737_3880650077513181640_n (1).jpg
 
kakvo je vreme kao nedeljnik?
zelim da pocnem rutinu da sve novosti citam nedeljom a ostalim danima nista, da budem informisan ali da ne trosim vreme preko ostatka nedelje, pa sam se razmisljao da se pretplatim online ili za nin ili za vreme il nesto treće bolje ako postoji, al posto sam cuo da je nin kupljen i da nije to isti onaj kvalitet vise rekoh bolje da uzmem vreme da citam
radi li neko to vec i cita li neko vreme?
 
Обично људи читају "Недељник" пре поменутих листова.
Али није ти довољан њуз-магазин да би се информисао.
 
Ako si izdrzao do nedelje, mozes jos i jedan dan 😂 Sedi na kaficu sa nekim prijatnim ko prati.
 
sta predlazes onda
Претплату на Велике приче, плус Недељник кад заголица нека тема за темељнију слику света, а за дневно информисање микс (салату) од опште-информативних сајтова ниско-средњег професионалног стандарда (боље од тога немамо!), дакле, два-три за које ти се учине да се на њима иоле може раздвојити информција од пропаганде. То зависно од преференција, али да не буду сви са исте стране спектра (нпр. комбинација Н1 и Нове не ваља, искривљује поглед). И то прелетети ујутру и поподне-предвече по једном, видети шта има ново, као у вестима некад. Никако пред спавање.

То за опште информисање, а у погледу конкретнијих интересовања, специјализовани сајтови и друштвене мреже.
 
kakvo je vreme kao nedeljnik?
zelim da pocnem rutinu da sve novosti citam nedeljom a ostalim danima nista, da budem informisan ali da ne trosim vreme preko ostatka nedelje, pa sam se razmisljao da se pretplatim online ili za nin ili za vreme il nesto treće bolje ako postoji, al posto sam cuo da je nin kupljen i da nije to isti onaj kvalitet vise rekoh bolje da uzmem vreme da citam
radi li neko to vec i cita li neko vreme?

Pokušao sa Vremenom, bilo je OK, ali imaju strašne napadne plaćene tekstove te sam ih napustio.
Razumem da je za takav vid nedeljnika potrebna lova, ali ne moraju da gaze principe za pare.

Ekapija, Beobuild vesti i forum kud ćeš više.

Doslovno, što se tiče Beograda, Građevinarstva i Saobraćaja najbolja mesta za inofrmisanje.
 
Vrh