Šta je novo?

Massiv leva obala - Krnjača

vnevena

Novice
Učlanjen(a)
08.09.2022.
Poruke
3
Pohvaljen
0
Posto vidim da nema komentara na ovu temu resila sam da zapocnem novu.
Link za ovu novogradnju - https://massivlevaobala.rs/

Sta mislite o ovome? Kakvi su utisci, da li ima ljudi koji su vec kupili stan?
Znate li nesto o investitoru?
 
Ono što ti mogu odmah reći jeste da ulica koja vodi do tog projekta nije dovoljno široka i adekvatna za taj nivo stanova. Plus ima i "sistem" kako prići toj ulici i zgradi semafor ranije, pa provlačenje malom ulicom do druge, pa u treću, pa tek onda do same ulice gde se nalazi zgrada. Nikada tuda nisam voleo da idem, cimanje preveliko. Na par mesta ima bukvalno čepova gde ne mogu 2 auta da se mimoiđu i sada kada mahom ljudi prolaze do svojih kuća. Šta će biti kada tu bude još ko zna koliko porodica... Računaj da je infrastruktura neadekvatna. Za kanalizaciju isto ne znam šta rade, da li će ispuštati kao neki u kanal (daleko bilo).

Po meni, kupovati samo ako je cena baš povoljna jer oko te zgrade nema ničega stotinama metara od prodavnica, marketa, škola, itd.

Ima i crna hronika vezana za projekat, nažalost.
 
Znam samo da kasne sa radovima. Stalno pomeraju rokove zavrsetka stanova.
 
Da to sam i ja primetila, sinoc sam prosla kolima do zgrade, uopšte mi se nije dopala ulica koja vodi do tamo..zgrada deluje lepo ali to je sve.
 
Pozdrav svima!
Kupac sam stana u Massiv Leva Obala. Prošlo je već više od godinu dana od prvobitnog datuma useljenja. U međuvremenu rok je pomeran nekoliko puta. Trenutno se čak i ne zna datum useljenja. RD Inženjering ponaša se veoma nadmeno i neprofesionalno sa vrlo malo informacija kupcima.
Da li ima još kupaca u Massiv Leva Obala ovde na forumu?
 
Moje iskustvo kao kupca stana u Massiv Leva obala je takodje katastrofalno. Gomila lažnih obećanja, neispunjavanje rokova, komunikacija od strane RD Inženjeringa ne ispunjava ni minimum poslovnosti. Sve u svemu veliki stres I razočaranje. Projekat nije ispoštovan, pravili su izmene na svoju ruku, doduše tako je kada kupujete stan urađen u 3D-u. Što se tiče kašnjenja, ono je veće od godinu dana I ko zna kada će biti završeno sve. Ispaštamo zbog nemarnosti i bezobrazluka, a njih baš briga…. Odgovori su u fazonu … Platili ste povoljnu cenu kvadrata, sada čekajte do besmisla. Užas!!!
 
Imate pravo na penale, angažujte ozbiljne advokate i tužite ih za odštetu.
 
Zavisi šta piše u ugovoru, investitori se obično dobro ograde. Mada svakako trebaju angažovati advokata.
 
Imate pravo na penale, angažujte ozbiljne advokate i tužite ih za odštetu.
Investitor u predugovorima nije hteo da pristane ni na kakve penale. Mada mislim da se oni podrazumevaju jer su prekršeni svi rokovi iz predugovora. Takođe, nisu svi stanari saglasni oko angažovanja advokata.
 
Pa ne mora biti kolektivna tužba, možete i sami podneti oštetni zahtev.
Mada sve zavisi od sadržaja ugovora i treba bar konsultovati advokata.
 
Moje iskustvo kao kupaca stana od Rd inženjering je užasno. Nisam očekivala toliku neprofesionalnost prema kupcima.Nisu našli za shodno da nam se javno obrate za dve godine samo dva puta i to sa lažnim obećanjima a posle ništa kao da i nisu ništa obećali. Ako bilo šta kažete ili pitate odmah prete da raskinete ugovor kao oni su ugroženi zbog naše nestrpljivosti. Njima je strašno teško jer im rušimo ugled a mi i naše porodice koje i dalje plaćamo kirju i ne znamo dokle ćemo moći, NISMO BITNI.
Užas.
 
I gdje su zaglavili jel oko priključaka ili oko radova ili sve
 
I gdje su zaglavili jel oko priključaka ili oko radova ili sve
Zaglavili su se odmah na početku.Ogroman objekat a malo radnika. Sve su to razvlačili nekako dve godine ali sve traljavo i ko zna koliko kvalitetno. A sada su skroz stali sa radovima.Nit je završena zgrada nit ima ikakvih priključaka.A sto je najbitnije nema nikakvog javnog obraćanja od ozbiljnog investitora Rd inženjeringa niti City experta .
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-07-18-45-51-949_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-10-07-18-45-51-949_com.android.chrome.jpg
    62,8 KB · Pregleda: 186
I gdje su zaglavili jel oko priključaka ili oko radova ili sve
Sve je krenulo vrlo traljavo, i pored obećanja da će sve biti završeno u roku.
Pre svega malo radnika na gradilištu od početka gradnje, posle par meseci od starta desila se nesreća gde je poginuo radnik. To je stopiralo 2-3 meseca. Zatim ponovo obećanja, pomeranja rokova. U jednom trenutku, negde početkom leta ove godine ljudi su se skupili putem viber grupe, tražili sastanak i izvršili pritisak na investitora. To je urodilo plodom, i malo su se zahuktali radovi. Da bi sredinom septembra, radovi maltene potpuno stali, bez ikakvog obaveštenja. Iz internih priča čuli smo da je investitor ostao bez novca, u šta naravno samo naivni mogu da poveruju. Pre će biti da kalkuliše sa ulaganjem, jer ima još nekoliko gradilišta u gradu.
 
Vrh