Šta je novo?

Marriott Hotel

Гага":1x2gi35i je napisao(la):
Staklena_Wool_nica":1x2gi35i je napisao(la):
Ja sam tuda prosla ovog leta. Spolja jos ruznije izgleda nego sto je na slikama. Odvratno i nametljivo bez ikakvog odredjenog stila. Opet kazem, budzet hotel u sred grada, to je jedan korak unazad za Bgd.
Nije zlato sve sto sija.
Плусићћћ,
Ионако хотелски ланац Мериот, спада у трећу категорију хотелских ланаца.

Ja ne znam da li je ljudima jasno, ali ovo nije Marriott hotel. Ovo je Courtyard hotel koji je deo velike grupe Marriott hotela. To bi bilo kao da Holiday Inn ili Crowne Plazu zovemo Intercontinental zato što pripadaju Intercontinental grupaciji (IHG).

Bili su mi prijatelji iz Amerike, i kada su ugledali hotel, rekli su, vau, ovo je najbolji Courtyard koji smo ikada videli (u smislu, to je toliko loš (možda prejaka reč) lanac) da su iznenađeni da na takvoj lokaciji može nešto slično da se nađe.

Ako vas zanimaju hoteli iz Marriott lanca, pogledajte njihove brendove, poređani su po kvalitetu i usluzi. Pogledajte gde se nalaze Courtyard hoteli: http://www.marriott.com/marriott-brands.mi
 
VeniVidiVici, tacno tako, ali znaju sve to ljudi ovde na forumu, samo je to trebalo da se kaze drugima pre nego sto je omoguceno ovo cudo da se izgradi. Sad je kasno. To jedva da i pored zeleznicke stanice moze da se nadje, a ne BAS TU gde je sada. Unutrasnjost bez karaktera, sljasti k'o slasticarnica, spoljasnjost neka kvrga za zlatnim panelima. To nema klasu. A ti koji su to odobrili ili ih nije briga ili ni sami ne kapiraju da ovo ne moze da prodje pod opisom "moderno".
 
VeniVidiVici":msgepv8p je napisao(la):
Гага":msgepv8p je napisao(la):
Staklena_Wool_nica":msgepv8p je napisao(la):
Ja sam tuda prosla ovog leta. Spolja jos ruznije izgleda nego sto je na slikama. Odvratno i nametljivo bez ikakvog odredjenog stila. Opet kazem, budzet hotel u sred grada, to je jedan korak unazad za Bgd.
Nije zlato sve sto sija.
Плусићћћ,
Ионако хотелски ланац Мериот, спада у трећу категорију хотелских ланаца.

Ja ne znam da li je ljudima jasno, ali ovo nije Marriott hotel. Ovo je Courtyard hotel koji je deo velike grupe Marriott hotela. To bi bilo kao da Holiday Inn ili Crowne Plazu zovemo Intercontinental zato što pripadaju Intercontinental grupaciji (IHG).

Bili su mi prijatelji iz Amerike, i kada su ugledali hotel, rekli su, vau, ovo je najbolji Courtyard koji smo ikada videli (u smislu, to je toliko loš (možda prejaka reč) lanac) da su iznenađeni da na takvoj lokaciji može nešto slično da se nađe.

Ako vas zanimaju hoteli iz Marriott lanca, pogledajte njihove brendove, poređani su po kvalitetu i usluzi. Pogledajte gde se nalaze Courtyard hoteli: http://www.marriott.com/marriott-brands.mi
@ДођохВидехПобедих, па ја сам то и написао да је Мериот хотелски ланац, а не хотел. Хотел јесте Кортјард, али то није ни битно, зато име хотела нисам ни написао у поруци.
То ми сви знамо као што је и Стаклена написала.
 
Унутрашњост је ствар за власнике и оне који тамо бораве. Оно што се тиче свих осталих је спољашност хотела, која стварно не одговара тој локацији.
 
20150926121122.jpg


sredjen je i lokal odmah do hotela tu je sad novinarnica
 
direktor":1tekhzly je napisao(la):


sredjen je i lokal odmah do hotela tu je sad novinarnica
I?
Kada skidaju skelu ? ;) :D

Moram se malo nasaliti, ali po meni ovakav objekat nije smeo da se nadje na ovom mestu.
To sto je nocu uz dekorativno osvetljenje slika za nijansu podnosljivija samo govori o arhitektonskom promasaju.

Bezanijska kosa, neko od brda, potez uz auto put su nesto drugo, ali centr centra ovoga grada ipak zasluzuje nesto znacajno bolje po pitanju izgleda.

Kao sto neko rece, unutrasnjost me ne zanima, isto kao ni opremnjenost, kategorija niti nivo usluge....
To je nesto sasvim drugo sto zanima korisnike istog i sto posredno zanima vlasnika jer mu od toga zavisi i posecenost i novac koji ce zaraditi.

Zao mi je i sto nam nema clanice koja nas je svojevremeno tokom hradnje izvestavala, a koja tivi u zgradi neposredno iza ovog hotela.
Iz njenih zadnjih postova sam stekao utisak da se "nove komsije" nisu bas fino ponele...
 
A ko je arhitekta zdanja nekad se znalo ko je autor neke super zgrade kao i belvila a bloka savade itd
 
laki72":1xya68n1 je napisao(la):
direktor":1xya68n1 je napisao(la):


sredjen je i lokal odmah do hotela tu je sad novinarnica
I?
Kada skidaju skelu ? ;) :D

Moram se malo nasaliti, ali po meni ovakav objekat nije smeo da se nadje na ovom mestu.
To sto je nocu uz dekorativno osvetljenje slika za nijansu podnosljivija samo govori o arhitektonskom promasaju.

Bezanijska kosa, neko od brda, potez uz auto put su nesto drugo, ali centr centra ovoga grada ipak zasluzuje nesto znacajno bolje po pitanju izgleda.

Kao sto neko rece, unutrasnjost me ne zanima, isto kao ni opremnjenost, kategorija niti nivo usluge....
To je nesto sasvim drugo sto zanima korisnike istog i sto posredno zanima vlasnika jer mu od toga zavisi i posecenost i novac koji ce zaraditi.

Zao mi je i sto nam nema clanice koja nas je svojevremeno tokom hradnje izvestavala, a koja tivi u zgradi neposredno iza ovog hotela.
Iz njenih zadnjih postova sam stekao utisak da se "nove komsije" nisu bas fino ponele...
Ма шта имају да скидају ту скелу кад ће она сама да спадне :D

Ух бре Лаки немој да вређаш :lool: па ово с...е од Кортјард хотела није бре ни за моју Бежанијску косу, а да не причамо о центру града. Па и хотел Национал је лепши од овог :blah:

Игром случаја знам да се и људима, који се разумеју у хотеле, не свиђа ова спољашњост.
 
Пошто видим да су поново почели да претежу критичари, да мало вратим тас на другу страну ваге. Иако је јасно да Кортјард није ланац врхунских хотела, та ми чињеница не смета толико, поготово због чињенице да се ипак издигао изнад њихове уобичајене конфекције.

Београд добија све више хотела, а врхунски се очекују на углу Краља Милана и Краља Милутина (надајмо се Хилтон), на бившој тролејбуској окретници и Кемпински на месту бивше Југославије, тако да је питање да ли ће за дуже време имати довољно високоплатежне клијентеле за њих. Једноставно, треба нам више хотела за средњу класу, ону која због туризма или посла најчешће путује.

Саша":yqpncd6s je napisao(la):

Ова слика сведочи колико је неопходна санација фасада зграде до хотела. Када се то одради, среди Трг Републике, поплоча Васина и "злато" оксидира, Кортјард ће мање бости очи.
 
@laki
hoce, to stoji u brosuri proizvodjaca, kacio je igor ako se ne varam. postane narandzastije

@sizif
imamo stanarku zgrade do meriota na forumu pa imas preko koga da urgiras :) mada je poslednji put razgradjevinar pokusao da doticnu ubedi da bi bilo fino fasadu restaurirati bar na 100 godina i nije uspeo

coka":14pb6vlu je napisao(la):
...
razgradjevinar":14pb6vlu je napisao(la):
coko, zao nam je sto vam je uskracen pogled na trg republike i pristup tudjem dvoristu. vi sad za inat ni sledecih 100 godina nemojte da ulozite dinar u fasadu pa kad vi vec ne mozete da gledate na trg neka trg gleda vasu raspalu fasadu
baš tako.
 
Da zadovolje koeficijent zelenila :p

Saksije su stvarno svaka vodi svoju politiku. Inace sinoc je bilo svecano otvaranje hotela pa je moguce da su zbog toga postavili ove saksije.
 
Primetio sam da niko ne komentariše osnovnu ideju fasade blaženopočivšeg Jugodrveta koja je sad ovde napuštena.

Pošto je u pitanju klasični "Beogradski klanac" tj uski prolaz Vase Čarapića i da je severoistočna fasada Narodnog muzeja praktično nevidljiva, fasada preko puta koja bi bila ogledalo bi omogućavala da se Narodni muzej vidi sa više strana odnosno da Narodno pozorište prividno dobije pored sebe još jednu klasičnu fasadu. Tako je nekad Jugodrvo imalo "fasadu ogledalo" sa osnovnom idejom da gledajući sa Trga gledalac ima zanimljiviju vizuru.

Ovo sad liči na Bolivud.
 
Морам рећи да уживо читава ствар није толико страшна. Сада када су скинуте скеле са Народног музеја зграда ни габаритима, а ни бојом не одскаче од два репрезентативна објекта поред себе. Верујем да ћемо се брзо навићи на њу. Што се мене тиче, а знам да се школоване архитекте неће сложити са мном, зграда Југодрва је у време своје изградње много више одударала од окружења. Па смо се и на њу временом навикли.
 
Како се можеш навићи на нешто што је гадно?
 
Slažem se. Danju je cak i simpatičan. Međutim noću je to sasvim druga prica uglavnom zbog kičastog osvetljenja. Mada u Beogradu generalno postoji problem sa adekvatnim osvetljenjem fasada na nekim poznatijim zgradama. Zgradu poste kod skupstine kao da je slep čovek osvetljavao. Od fontane u bezistanu me boli glava.
 
posta za novu godinu je kreativni haos i jako mi se svidja, iako je treba gledati (ne videti, gledati) par puta da bi se covek navikao

za bezistan nema opravdanja
 
Vrh